Engeland bijna klaar voor semi-automatische buitenspeltechnologie
LONDEN (ANP/RTR) - De Premier League wil nog dit seizoen semi-automatische buitenspeltechnologie introduceren. Testen met het systeem hebben "aanzienlijke vooruitgang" laten zien, zegt Tony Scholes, de baas van de hoogste Engelse competitie.
Vorig jaar stemden Premier League-clubs unaniem in met de introductie van de technologie tijdens een aandeelhoudersvergadering. De verwachting was dat het voor Kerstmis zou worden geïmplementeerd, maar er waren problemen bij de tests.
"De vooruitgang die de afgelopen vier tot zes weken is geboekt, is aanzienlijk geweest. We geloven dus dat we het beste en nauwkeurigste systeem gaan gebruiken", aldus Scholes.
Semi-automatische buitenspeltechnologie wordt al gebruikt bij grote toernooien. Het grote voordeel is dat binnen enkele seconden duidelijk is of het buitenspel is of niet. In de Premier League moet de VAR nu nog handmatig kijken of er sprake is van buitenspel door het trekken van lijnen. In de Eredivisie wordt ook nog op die manier gewerkt.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
7 uur geledenCOMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
10 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
12 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
15 uur geleden