Engeland bijna klaar voor semi-automatische buitenspeltechnologie
LONDEN (ANP/RTR) - De Premier League wil nog dit seizoen semi-automatische buitenspeltechnologie introduceren. Testen met het systeem hebben "aanzienlijke vooruitgang" laten zien, zegt Tony Scholes, de baas van de hoogste Engelse competitie.
Vorig jaar stemden Premier League-clubs unaniem in met de introductie van de technologie tijdens een aandeelhoudersvergadering. De verwachting was dat het voor Kerstmis zou worden geïmplementeerd, maar er waren problemen bij de tests.
"De vooruitgang die de afgelopen vier tot zes weken is geboekt, is aanzienlijk geweest. We geloven dus dat we het beste en nauwkeurigste systeem gaan gebruiken", aldus Scholes.
Semi-automatische buitenspeltechnologie wordt al gebruikt bij grote toernooien. Het grote voordeel is dat binnen enkele seconden duidelijk is of het buitenspel is of niet. In de Premier League moet de VAR nu nog handmatig kijken of er sprake is van buitenspel door het trekken van lijnen. In de Eredivisie wordt ook nog op die manier gewerkt.
Meer uit Voetbal
LEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.
1 uur geledenALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.
4 uur geledenHENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.
6 uur geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Aston Villa heeft zich laten verrassen bij Wolverhampton Wanderers. De nummer 3 van Engeland verloor met 2-0 bij de laagst geklasseerde ploeg uit de Premier League. Het was pas de tweede competitiezege van het seizoen voor Wolverhampton.
22 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - RC Lens heeft voor de tweede keer op rij punten verspeeld in de Franse titelstrijd. De nummer 2 van de competitie speelde met 1-1 gelijk bij RC Strasbourg. Vorige week verloor Lens thuis tegen AS Monaco, na een 2-0-voorsprong (2-3).
23 uur geleden