Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Engeland begint WK voetbal met ruime zege op Iran

Engeland begint WK voetbal met ruime zege op Iran

AL RAYYAN (ANP) - Engeland is het WK voetbal begonnen met een ruime overwinning. De ploeg van bondscoach Gareth Southgate boekte in Al Rayyan een 6-2-zege op Iran.

Engeland nam meteen het initiatief en kreeg snel een kans na goed werk van Harry Kane. De voorzet van de aanvoerder werd gemist door Raheem Sterling, waarna Harry Maguire de bal in het zijnet schoot. Iran kreeg prompt de eerste domper te verwerken, nadat bleek dat keeper Alireza Beiranvand niet verder kon na een botsing.

De lange blessureverzorging haalde Engeland even uit het ritme, maar na een half uur ging het opeens snel. Maguire raakte met een kopbal nog de lat, maar Jude Bellingham knikte in de 35e minuut een voorzet van Luke Shaw binnen (1-0). Bukayo Saka verdubbelde met een fraai schot de voorsprong, waarna Sterling op aangeven van Kane de 3-0 maakte. De eerste kans van Iran kwam vervolgens op naam van Feyenoorder Alireza Jahanbakhsh, maar zijn volley vloog hoog over.

Saka schoot Engeland na rust met zijn tweede van de middag op een 4-0-voorsprong. Iran deed daarna vanuit het niets wat terug via Mehdi Taremi (4-1), maar de Engelse invallers Marcus Rashford en Jack Grealish voerden de score verder op (6-1). In de blessuretijd benutte Iran-aanvaller Taremi een strafschop voor zijn tweede treffer: 6-2.

Engeland speelt vrijdag zijn tweede wedstrijd tegen de Verenigde Staten, Iran treft op die dag Wales.

Meer uit Voetbal

Mathijsen nieuwe technisch directeur Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.

3 minuten geleden
Manchester United verlengt contract met 'natuurtalent' Mainoo

MANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.

27 minuten geleden
Coach Parker vertrekt bij gedegradeerd Burnley

BURNLEY (ANP) - Scott Parker heeft ontslag genomen als hoofdcoach bij Burnley, acht dagen nadat de club degradeerde uit de Premier League. Assistent-trainer Mike Jackson neemt de laatste vier wedstrijden de rol van hoofdtrainer op zich, meldt de club op zijn website.

2 uur geleden
Gevluchte Afghaanse voetbalsters dromen van Olympische Spelen LA

MELBOURNE (ANP/RTR) - De Afghaanse voetbalsters dromen van deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. "Dat zou het mooiste zijn wat het team kan overkomen", zei doelvrouw Fatima Yousufi in reactie op de officiële erkenning door wereldbond FIFA van het team, dat bestaat uit vrouwen die zijn gevlucht voor de Taliban.

4 uur geleden
Coach Arteta van Arsenal woedend op arbiter Makkelie

MADRID (ANP) - Coach Mikel Arteta van Arsenal was woedend op scheidsrechter Danny Makkelie na de 1-1 in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de halve finale van de Champions League. Makkelie wees in de 78e minuut van de wedstrijd naar de strafschopstip na een overtreding op Eberechi Eze, maar hij draaide zijn beslissing terug nadat videoarbiter Dennis Higler hem naar de beelden liet kijken.

5 uur geleden
Gelijkspel Atlético - Arsenal met hoofdrol Nederlandse arbitrage

MADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.

15 uur geleden
Iraanse delegatie ziet af van FIFA-congres vanwege douane

VANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.

18 uur geleden