Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Engeland begint WK voetbal met ruime zege op Iran

Engeland begint WK voetbal met ruime zege op Iran

AL RAYYAN (ANP) - Engeland is het WK voetbal begonnen met een ruime overwinning. De ploeg van bondscoach Gareth Southgate boekte in Al Rayyan een 6-2-zege op Iran.

Engeland nam meteen het initiatief en kreeg snel een kans na goed werk van Harry Kane. De voorzet van de aanvoerder werd gemist door Raheem Sterling, waarna Harry Maguire de bal in het zijnet schoot. Iran kreeg prompt de eerste domper te verwerken, nadat bleek dat keeper Alireza Beiranvand niet verder kon na een botsing.

De lange blessureverzorging haalde Engeland even uit het ritme, maar na een half uur ging het opeens snel. Maguire raakte met een kopbal nog de lat, maar Jude Bellingham knikte in de 35e minuut een voorzet van Luke Shaw binnen (1-0). Bukayo Saka verdubbelde met een fraai schot de voorsprong, waarna Sterling op aangeven van Kane de 3-0 maakte. De eerste kans van Iran kwam vervolgens op naam van Feyenoorder Alireza Jahanbakhsh, maar zijn volley vloog hoog over.

Saka schoot Engeland na rust met zijn tweede van de middag op een 4-0-voorsprong. Iran deed daarna vanuit het niets wat terug via Mehdi Taremi (4-1), maar de Engelse invallers Marcus Rashford en Jack Grealish voerden de score verder op (6-1). In de blessuretijd benutte Iran-aanvaller Taremi een strafschop voor zijn tweede treffer: 6-2.

Engeland speelt vrijdag zijn tweede wedstrijd tegen de Verenigde Staten, Iran treft op die dag Wales.

Meer uit Voetbal

Fortuna-aanvaller Gladon twee duels geschorst

SITTARD (ANP) - Fortuna-speler Paul Gladon komt dit seizoen niet meer in actie. De aanvaller van de club uit Sittard mist de laatste twee wedstrijden in de Eredivisie door een schorsing, zo bevestigt de club.

15 minuten geleden
AZ twee jaar langer door met trainer Echteld

ALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld is ook de komende twee seizoenen de hoofdtrainer van AZ. De club en de trainer hebben een akkoord bereikt over contractverlenging, waardoor Echteld tot medio 2028 de coach is van de Alkmaarse club.

2 uur geleden
Grasmat ligt in stadion New Jersey voor finale WK voetbal

NEW JERSEY (ANP/AFP) - Het MetLife Stadium in New Jersey, waar op 19 juli de finale van het WK voetbal wordt gespeeld, heeft zijn grasmat gekregen. In het stadion in East Rutherford, nabij New York, worden acht WK-wedstrijden gespeeld.

3 uur geleden
Voetbalbond Curaçao voelt niets voor terugkeer coach Advocaat

DEN HAAG (ANP) - De voetbalbond van Curaçao voelt vlak voor het WK niets voor een terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. "Fred Rutten zal Curaçao als bondscoach vertegenwoordigen tijdens het WK", laat voorzitter Gilbert Martina weten aan De Telegraaf.

4 uur geleden
Duel in Copa Libertadores afgelast na wangedrag supporters

MEDELLÍN (ANP/AFP) - Een wedstrijd in de Copa Libertadores tussen Independiente Medellín uit Colombia en titelverdediger Flamengo uit Brazilië is donderdag afgelast na wangedrag van supporters. Die staken vuurwerk af en stichtten brand op de tribunes.

5 uur geleden
Real Madrid onderzoekt incident tussen Valverde en Tchouameni

MADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.

16 uur geleden
Te Kloese na vertrek bij Feyenoord naar Mexicaanse club Monterrey

MONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.

18 uur geleden