Engeland begint WK voetbal met ruime zege op Iran
AL RAYYAN (ANP) - Engeland is het WK voetbal begonnen met een ruime overwinning. De ploeg van bondscoach Gareth Southgate boekte in Al Rayyan een 6-2-zege op Iran.
Engeland nam meteen het initiatief en kreeg snel een kans na goed werk van Harry Kane. De voorzet van de aanvoerder werd gemist door Raheem Sterling, waarna Harry Maguire de bal in het zijnet schoot. Iran kreeg prompt de eerste domper te verwerken, nadat bleek dat keeper Alireza Beiranvand niet verder kon na een botsing.
De lange blessureverzorging haalde Engeland even uit het ritme, maar na een half uur ging het opeens snel. Maguire raakte met een kopbal nog de lat, maar Jude Bellingham knikte in de 35e minuut een voorzet van Luke Shaw binnen (1-0). Bukayo Saka verdubbelde met een fraai schot de voorsprong, waarna Sterling op aangeven van Kane de 3-0 maakte. De eerste kans van Iran kwam vervolgens op naam van Feyenoorder Alireza Jahanbakhsh, maar zijn volley vloog hoog over.
Saka schoot Engeland na rust met zijn tweede van de middag op een 4-0-voorsprong. Iran deed daarna vanuit het niets wat terug via Mehdi Taremi (4-1), maar de Engelse invallers Marcus Rashford en Jack Grealish voerden de score verder op (6-1). In de blessuretijd benutte Iran-aanvaller Taremi een strafschop voor zijn tweede treffer: 6-2.
Engeland speelt vrijdag zijn tweede wedstrijd tegen de Verenigde Staten, Iran treft op die dag Wales.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Debutante Renee van Asten "wist niet wat ze voelde" bij haar openingstreffer voor Oranje tegen Frankrijk (2-1-winst). "Dit heb ik nog nooit gevoeld. Het was puur geluk, enthousiasme. Onbeschrijflijk eigenlijk. Ik zakte bijna door mijn voeten", zei de 19-jarige verdedigster van Ajax na het duel in Breda.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.
4 uur geledenBREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
5 uur geledenBREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
16 uur geleden