Engel toch in beroep in rechtszaak tegen Van Ranst
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Viruswaarheid-voorman Willem Engel legt zich toch niet neer bij zijn veroordeling tot het betalen van een schadevergoeding aan de bekende Belgische viroloog Marc Van Ranst vorige maand door de rechtbank van Mechelen. Dat laat het hof van beroep in Antwerpen aan persbureau Belga weten, nadat het eerder vrijdag had gezegd dat er geen hoger beroep was aangetekend.
In december werd Van Ranst vrijgesproken van laster, waarvoor Engel hem had gedagvaard. Alle partijen hadden dertig dagen om tegen het vonnis in beroep te gaan.
Coronascepticus Engel en Van Ranst liggen al geruime tijd vooral via Twitter met elkaar in de clinch. Volgens Engel maakt de viroloog hem ten onrechte uit voor virusontkenner. Hij heeft de Vlaming daarom al twee keer wegens laster voor de rechtbank gesleept, maar beide keren verloor hij zijn zaak. Volgens Van Ranst is Engel er enkel op uit om aandacht te trekken en hem het leven zuur te maken.
In december vroeg de professor aan de Leuvense universiteit en adviseur van de regering de rechter om hem vrij te spreken en Engel te veroordelen. "De seriële dagvaardingen getuigen van kwaadwilligheid", zei hij. "Ze zien in mij de bron van alle kwaad voor alle beslissingen die genomen worden door de overheden om het virus in te dijken." Hij vroeg 7000 euro. De rechter veroordeelde Engel tot het betalen van een schadevergoeding van 4000 euro.
Van Ranst liet daags na het vonnis weten die som te zullen doorstorten aan UNICEF, om de COVAX-vaccins te verdelen in ontwikkelingslanden. "Zo steunen wappies het vaccinatieprogramma van het VN-kinderfonds. Die gedachte maakt mij blij", zei hij.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem heeft zaterdagochtend in Arnhem de Nederlandse regering opgeroepen om excuses te maken aan Molukkers in Nederland voor de wijze waarop zij zijn behandeld vanaf 1951. In dat jaar kwamen duizenden mensen naar Nederland na een dienstbevel van de regering. Nederland haalde hen na de Indonesische onafhankelijkheid in 1949 hierheen, in afwachting van de vestiging van een eigen onafhankelijke republiek op het eiland Ambon. Die staat is er tot op heden niet gekomen.
14 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - De politie is nog altijd op zoek naar de auto waarin vermoedelijk de schutter is gevlucht na het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker. Dat laat een politiewoordvoerster weten. Of er al tips zijn binnengekomen over de Toyota Yaris, die wegreed richting Lopik, kan ze in het belang van het onderzoek niet delen.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De anti-abortusorganisatie Schreeuw om Leven heeft op een misleidende manier reclame gemaakt voor hulp aan onbedoeld zwangere vrouwen. Op de gratis Boomerangkaart, waar de hulp werd aangeboden, ontbreekt de naam en visie van de adverteerder. Hierdoor is de kaart volgens de Reclame Code Commissie (RCC) in strijd met de Nederlandse Reclame Code. Dat blijkt uit een uitspraak van de commissie van begin maart.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dodelijke schietpartij vorig weekend op het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West. Het gaat om een 24-jarige man uit de hoofdstad, meldt de politie.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tienduizenden vrijwilligers ruimen zaterdag door heel Nederland zwerfafval op tijdens de 24e editie van de Landelijke Opschoondag. Bij organisator Verpact, dat namens het bedrijfsleven verantwoordelijk is voor de inzameling en recycling van verpakkingen, zijn zeker 1525 acties aangemeld.
19 uur geleden