Engel toch in beroep in rechtszaak tegen Van Ranst
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Viruswaarheid-voorman Willem Engel legt zich toch niet neer bij zijn veroordeling tot het betalen van een schadevergoeding aan de bekende Belgische viroloog Marc Van Ranst vorige maand door de rechtbank van Mechelen. Dat laat het hof van beroep in Antwerpen aan persbureau Belga weten, nadat het eerder vrijdag had gezegd dat er geen hoger beroep was aangetekend.
In december werd Van Ranst vrijgesproken van laster, waarvoor Engel hem had gedagvaard. Alle partijen hadden dertig dagen om tegen het vonnis in beroep te gaan.
Coronascepticus Engel en Van Ranst liggen al geruime tijd vooral via Twitter met elkaar in de clinch. Volgens Engel maakt de viroloog hem ten onrechte uit voor virusontkenner. Hij heeft de Vlaming daarom al twee keer wegens laster voor de rechtbank gesleept, maar beide keren verloor hij zijn zaak. Volgens Van Ranst is Engel er enkel op uit om aandacht te trekken en hem het leven zuur te maken.
In december vroeg de professor aan de Leuvense universiteit en adviseur van de regering de rechter om hem vrij te spreken en Engel te veroordelen. "De seriële dagvaardingen getuigen van kwaadwilligheid", zei hij. "Ze zien in mij de bron van alle kwaad voor alle beslissingen die genomen worden door de overheden om het virus in te dijken." Hij vroeg 7000 euro. De rechter veroordeelde Engel tot het betalen van een schadevergoeding van 4000 euro.
Van Ranst liet daags na het vonnis weten die som te zullen doorstorten aan UNICEF, om de COVAX-vaccins te verdelen in ontwikkelingslanden. "Zo steunen wappies het vaccinatieprogramma van het VN-kinderfonds. Die gedachte maakt mij blij", zei hij.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen de uitspraak in een zaak over de moord op een Haagse garagehouder in 1992. Verdachte Ruben B. (71) werd eind maart vrijgesproken. De rechtbank zag ondanks "sterke aanwijzingen" voor zijn betrokkenheid te weinig bewijs voor een veroordeling.
25 minuten geledenKLAZIENAVEEN (ANP) - De politie heeft dinsdag een 50-jarige vrouw uit Emmen aangehouden in een onderzoek naar de dood van Ralf Meinema uit Klazienaveen. Dat meldt de politie. Meinema werd in maart 2017 dood in de kofferbak van zijn auto gevonden met hersenletsel.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het UWV maakt te vaak fouten bij het handmatig beoordelen of iemand een werkloosheidsuitkering (WW) krijgt. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) op basis van controles door het UWV. Daaruit blijkt dat bij 11 procent van de gecontroleerde dossiers fouten zijn gemaakt.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks een verbod op plastic wegwerpbekers en verpakkingen gebruikt minder dan een kwart van de festivals herbruikbaar materiaal. Dat concludeert de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) na onderzoek. De ILT noemt de resultaten "teleurstellend".
3 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel sliepen in de nacht van maandag op dinsdag 2211 asielzoekers. Dat is ruim meer dan het maximumaantal van 2000.
3 uur geledenRITTHEM (ANP) - Bij de crash van een sportvliegtuig in Zeeland is één persoon om het leven gekomen. Dat meldt de veiligheidsregio. Het vliegtuig stortte neer tussen het dorp Ritthem en Middelburg.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA en JA21 willen dat straffen op femicide zwaarder worden. Songül Mutluer (GL-PvdA) en Ingrid Coenradie (JA21) werken aan een wet om de maximale straf van 25 jaar te verhogen naar 30 jaar of levenslang, bevestigt GroenLinks-PvdA na berichtgeving door RTL.
4 uur geleden