Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Engel mogelijk toch actief op social media, OM heeft 'het gezien'

Engel mogelijk toch actief op social media, OM heeft 'het gezien'

ROTTERDAM (ANP) - Viruswaarheid-voorman Willem Engel heeft mogelijk de voorwaarden geschonden waaronder hij na zijn arrestatie op vrije voeten kwam. Zijn voorarrest werd woensdag na twee weken geschorst, onder meer onder de voorwaarde "dat hij zich onthoudt van uitingen op sociale media".

Vrijdagavond zond YouTube-kanaal Café Weltschmerz een gesprek met Engel en jurist Jeroen Pols uit. Dat is ook nu nog op de website te zien. Hierin praat Engel onder meer over zijn arrestatie en de lopende rechtszaken tegen hem. Mocht Engel inderdaad de voorwaarden van zijn schorsing hebben geschonden, dan wordt hij weer vastgezet. Het Openbaar Ministerie laat zaterdag na berichtgeving in De Telegraaf weten "het te hebben gezien". Meer kan de woordvoerder er nu niet over zeggen.

Engel wordt ervan verdacht een lange periode - tussen juni 2020 en december 2021 - "opruiende coronagerelateerde berichten" te hebben geplaatst op sociale media. "Deze berichten hebben ertoe geleid dat andere mensen strafbare feiten hebben gepleegd of daartoe zijn aangezet", aldus het OM eerder. Het is nog niet duidelijk wanneer hij in deze zaak voor de rechter moet verschijnen.

Los hiervan moet hij op 13 juni naar de rechtbank voor het negeren van een bevel van de politie tijdens een demonstratie in Den Haag, op 10 oktober 2020 en opruiing via Facebook. Hij riep volgens het OM in een livestream op om agenten te arresteren middels een burgerarrest.

Meer uit Binnenland

Leeuwtje van Rembrandt geveild voor 15 miljoen dollar

NEW YORK (ANP) - Bij Sotheby's in New York is woensdag een krijttekening van Rembrandt voor 15 miljoen dollar (12,7 miljoen euro) geveild. Het is de schets 'Rustende jonge leeuw', die Rembrandt maakte tussen 1638 en 1642. De tekening stond in de veilingcatalogus voor tussen de 15 en 20 miljoen dollar (13 en 17 miljoen euro).

4 minuten geleden
Koningin Máxima begint opleiding tot reservist

DEN HAAG (ANP) - Koningin Máxima is woensdag bij de landmacht een opleiding tot reservist begonnen "omdat onze veiligheid niet meer vanzelfsprekend is", aldus de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD). Als ze klaar is met haar opleiding, krijgt ze de rang van luitenant-kolonel.

46 minuten geleden
Delft biedt alsnog excuses aan voor onderzoek moslimgemeenschap

DELFT (ANP) - Delft biedt alsnog excuses aan voor het onderzoek dat de gemeente liet uitvoeren naar de Delftse islamitische gemeenschap, waaronder het bestuur en de bezoekers van de Al-Ansaar-moskee. "Ik ben mij bewust van de impact en de pijn die dit onderzoek heeft veroorzaakt. Namens de gemeente Delft wil ik daarvoor mijn oprechte spijt betuigen", schrijft burgemeester Alexander Pechtold in een verklaring op de website van de gemeente.

2 uur geleden
Verdachte zorgverlener Wierden nog negentig dagen in de cel

ALMELO (ANP) - Een medewerkster van een zorginstelling in Wierden (Overijssel) blijft negentig dagen langer in de cel. Dat heeft de raadkamer van de rechtbank Overijssel bepaald. De vrouw zou drie bewoners van een instelling opzettelijk insuline hebben gegeven, zonder medische noodzaak. Hierdoor zouden bloedsuikerwaarden bij hen mogelijk zijn gedaald naar (levens)gevaarlijke waarden, meldde het Openbaar Ministerie eerder.

3 uur geleden
Celstraf voor plan om iemand in been te schieten in Rotterdam

DEN HAAG (ANP) - De Haagse rechtbank heeft woensdag veertien maanden cel opgelegd, waarvan twee voorwaardelijk, aan de 20-jarige Sonny W. uit Den Haag. Hij zou samen met een medeverdachte van plan zijn geweest om vorig jaar februari in Rotterdam iemand in zijn been te schieten, een zogenoemde 'legday'. W. zou dat volgens justitie samen doen met een 16-jarige jongen, maar die overleed na een incident met een vuurwapen op het Hofstad Lyceum in Den Haag.

4 uur geleden
Aantal asielzoekers Ter Apel daalt, maar nog altijd meer dan 2100

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel hebben in de nacht van dinsdag op woensdag 2111 asielzoekers overnacht. Dat zijn er iets minder dan een dag eerder. Het aantal zit wel nog altijd boven de 2100, een niveau dat de afgelopen maanden niet was bereikt.

4 uur geleden
Jaarlijkse griepepidemie komt volgens RIVM in zicht

BILTHOVEN (ANP) - Steeds meer mensen hebben griep onder de leden. Daardoor lijkt een epidemie in zicht, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

4 uur geleden