Engel is blij met oordeel rechter maar heeft ook kritiek op OM
ROTTERDAM (ANP) - Willem Engel is blij dat hij weer op vrije voeten is, maar uitte ook kritiek op de actie van het Openbaar Ministerie om hem afgelopen zondag opnieuw aan te houden. Dat zei hij dinsdag bij de Rotterdamse rechtbank kort nadat de raadkamer van de rechtbank in Rotterdam had geoordeeld hem vrij te laten.
"Het is fijn dat ik vrij ben en dat de rechter inzag dat die speciale voorwaarden om niet op social media te gaan veel te ruim waren. Dat kwam eigenlijk neer op een spreekverbod en dus een schending van de vrijheid van meningsuiting."
Volgens Engel waren zijn aanhoudingen politiek gemotiveerd. "De eerste keer ben ik aangehouden bij het stembureau, de tweede keer op weg naar een demonstratie waar ik een toespraak zou geven over de liefde, maar dat mag kennelijk niet in Nederland. Je kan niet ontkennen dat daar een politieke zweem omheen hangt."
Tekst en uitleg
Engel wil binnenkort verdere tekst en uitleg geven over de afgelopen weken. "Ik wil heel graag vertellen wat ik allemaal heb meegemaakt tijdens de arrestatie, het verblijf in de penitentiaire inrichting. Dat is nogal wat. Ik denk dat de rechtspositie van gevangenen nogal wordt onderschat, en dat ze soms onder omstandigheden moeten leven die niet volgens de wet zijn."
De 45-jarige voorman van Viruswaarheid werd zondag opgepakt nadat enkele dagen eerder zijn voorarrest na twee weken onder voorwaarden was geschorst. Een van die voorwaarden was dat hij niet actief zou zijn op social media. Hij heeft die voorwaarde volgens het Openbaar Ministerie geschonden. De rechtbank oordeelde dat het socialmediaverbod van Engel te ruim geformuleerd is en dat hij daarmee in zijn staatkundige vrijheid is beperkt. Engel mag weer op social media.
Meer uit Binnenland
WILLEMSTAD (ANP) - Volgens de minister van Economische Ontwikkeling van Curaçao, Roderick Middelhof, vinden er geen annuleringen van reserveringen op het eiland plaats. "Noch van vluchten richting Curaçao, noch bij hotels." Curaçao heeft te maken met militaire spanning tussen Amerika en Venezuela en had onlangs twee incidenten van bijna-botsingen in het luchtruim. Ook besloot een cruiseschip het eiland te mijden.
6 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - De musicus en componist Tonny Eyk is overleden, meldt zijn dochter. Eyk overleed afgelopen zaterdag op 85-jarige leeftijd na een kort ziekbed. Zijn uitvaart was donderdag in besloten kring.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Met het overlijden van Hans van Manen verliest de dans een icoon", reageert de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema op het overlijden van choreograaf Van Manen. Hij overleed woensdagavond op 93-jarige leeftijd, aldus Nationale Opera & Ballet.
15 uur geledenBREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Breda twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Elias M. voor het verkrachten en doden van de 75-jarige Yvonne uit Halsteren.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vertrouwensinspecteurs hebben vorig jaar fors meer meldingen gekregen over misstanden in het onderwijs, zoals misbruik of mishandeling. Afgelopen schooljaar kwamen 2916 dossiers binnen, 599 meer dan het schooljaar daarvoor. Alleen in het hoger onderwijs was geen stijging zichtbaar, meldt de Inspectie van het Onderwijs.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (33) blijft voorlopig vastzitten. Verzoeken om zijn voorlopige hechtenis te beëindigen zijn door het gerechtshof in Amsterdam afgewezen.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Kindertelefoon is dit jaar het meest gebeld over vrije tijd, seksualiteit, pesten, thuis en familie en emotionele problemen. Dat meldt de organisatie, die dit jaar 320.000 gesprekken voerde met kinderen tussen de 8 en 18 jaar. Gemiddeld kwamen er per dag meer dan negenhonderd telefoontjes en chats binnen.
18 uur geleden