Engel is blij met oordeel rechter maar heeft ook kritiek op OM
ROTTERDAM (ANP) - Willem Engel is blij dat hij weer op vrije voeten is, maar uitte ook kritiek op de actie van het Openbaar Ministerie om hem afgelopen zondag opnieuw aan te houden. Dat zei hij dinsdag bij de Rotterdamse rechtbank kort nadat de raadkamer van de rechtbank in Rotterdam had geoordeeld hem vrij te laten.
"Het is fijn dat ik vrij ben en dat de rechter inzag dat die speciale voorwaarden om niet op social media te gaan veel te ruim waren. Dat kwam eigenlijk neer op een spreekverbod en dus een schending van de vrijheid van meningsuiting."
Volgens Engel waren zijn aanhoudingen politiek gemotiveerd. "De eerste keer ben ik aangehouden bij het stembureau, de tweede keer op weg naar een demonstratie waar ik een toespraak zou geven over de liefde, maar dat mag kennelijk niet in Nederland. Je kan niet ontkennen dat daar een politieke zweem omheen hangt."
Tekst en uitleg
Engel wil binnenkort verdere tekst en uitleg geven over de afgelopen weken. "Ik wil heel graag vertellen wat ik allemaal heb meegemaakt tijdens de arrestatie, het verblijf in de penitentiaire inrichting. Dat is nogal wat. Ik denk dat de rechtspositie van gevangenen nogal wordt onderschat, en dat ze soms onder omstandigheden moeten leven die niet volgens de wet zijn."
De 45-jarige voorman van Viruswaarheid werd zondag opgepakt nadat enkele dagen eerder zijn voorarrest na twee weken onder voorwaarden was geschorst. Een van die voorwaarden was dat hij niet actief zou zijn op social media. Hij heeft die voorwaarde volgens het Openbaar Ministerie geschonden. De rechtbank oordeelde dat het socialmediaverbod van Engel te ruim geformuleerd is en dat hij daarmee in zijn staatkundige vrijheid is beperkt. Engel mag weer op social media.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
32 minuten geledenGRANDILLA DE ABONA (ANP) - De Nederlandse chartervlucht voor opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius is opgestegen vanaf het vliegveld Tenerife Zuid, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Nadat het van boord halen van de opvarenden iets langer duurde dan voorzien, is tegen 16.52 uur Nederlandse tijd het toestel vertrokken richting Eindhoven. Naar verwachting zal het toestel daar na een kleine vijf uur arriveren.
33 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Activisten van de actiegroep Geef Tegengas zijn zondag opnieuw aan het protesteren in de haven van Rotterdam. Ook zaterdag was er een actie van de groep in het havengebied waarbij de havenspoorlijn werd geblokkeerd.
1 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De eerste Nederlandse opvarenden van de Hondius worden van het schip naar de kant gebracht, ziet ANP ter plaatse. Eerder werden alle Spaanse opvarenden al aan wal gebracht en per bus naar het vliegveld Tenerife Zuid gebracht, meldde het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.
2 uur geledenLEIDEN (ANP) - Een 15-jarig meisje uit Oegstgeest is zondag overleden tijdens de halve marathon in Leiden. De organisatie van hardloopevenement Leiden Marathon meldt dat de jonge deelneemster onwel werd op de hoek van de Lage Rijndijk en de Herensingel. "Het meisje is ter plekke behandeld, maar kon niet worden gered." Waardoor ze onwel werd, is onbekend.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Rotterdam bereidt zich voor op de komst van het Nederlandse cruiseschip Hondius. Nadat alle passagiers van boord zijn op Tenerife, vaart het schip door naar de haven in de Maasstad. Wanneer het precies arriveert, is nog niet bekend. Een woordvoerder van de gemeente verwacht dat dit aan het einde van de week zal zijn.
3 uur geleden