Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Engel is blij met oordeel rechter maar heeft ook kritiek op OM

Engel is blij met oordeel rechter maar heeft ook kritiek op OM

ROTTERDAM (ANP) - Willem Engel is blij dat hij weer op vrije voeten is, maar uitte ook kritiek op de actie van het Openbaar Ministerie om hem afgelopen zondag opnieuw aan te houden. Dat zei hij dinsdag bij de Rotterdamse rechtbank kort nadat de raadkamer van de rechtbank in Rotterdam had geoordeeld hem vrij te laten.

"Het is fijn dat ik vrij ben en dat de rechter inzag dat die speciale voorwaarden om niet op social media te gaan veel te ruim waren. Dat kwam eigenlijk neer op een spreekverbod en dus een schending van de vrijheid van meningsuiting."

Volgens Engel waren zijn aanhoudingen politiek gemotiveerd. "De eerste keer ben ik aangehouden bij het stembureau, de tweede keer op weg naar een demonstratie waar ik een toespraak zou geven over de liefde, maar dat mag kennelijk niet in Nederland. Je kan niet ontkennen dat daar een politieke zweem omheen hangt."

Tekst en uitleg

Engel wil binnenkort verdere tekst en uitleg geven over de afgelopen weken. "Ik wil heel graag vertellen wat ik allemaal heb meegemaakt tijdens de arrestatie, het verblijf in de penitentiaire inrichting. Dat is nogal wat. Ik denk dat de rechtspositie van gevangenen nogal wordt onderschat, en dat ze soms onder omstandigheden moeten leven die niet volgens de wet zijn."

De 45-jarige voorman van Viruswaarheid werd zondag opgepakt nadat enkele dagen eerder zijn voorarrest na twee weken onder voorwaarden was geschorst. Een van die voorwaarden was dat hij niet actief zou zijn op social media. Hij heeft die voorwaarde volgens het Openbaar Ministerie geschonden. De rechtbank oordeelde dat het socialmediaverbod van Engel te ruim geformuleerd is en dat hij daarmee in zijn staatkundige vrijheid is beperkt. Engel mag weer op social media.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Nijkerk na explosie: vreselijk en onacceptabel

NIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."

6 uur geleden
Politie onderzoekt explosie Nijkerk en zoekt in zwart geklede man

NIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.

6 uur geleden
Zesde en laatste nominatie voor Woutertje Pieterse Prijs bekend

HILVERSUM (ANP) - De zesde en laatste nominatie voor de Woutertje Pieterse Prijs is het boek Krekel van Annet Schaap. Dat is zaterdag in het programma De Taalstaat (KRO-NCRV) bekendgemaakt op NPO Radio 1. De jaarlijkse prijs voor het beste kinderboek wordt op 11 april voor de 39e keer uitgereikt.

6 uur geleden
Israëlcentrum Nijkerk na explosie: schade beperkt, impact groot

NIJKERK (ANP) - De schade van een explosie vrijdagavond bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland) is beperkt gebleven, "maar de impact is groot". Dat stelt het centrum zaterdagochtend op zijn website. Bij een hek om het pand is een voorwerp ontploft en de politie doet onderzoek. Niemand raakte gewond.

7 uur geleden
Man dringt huizen Sint-Michielsgestel binnen en wurgt vrouw

SINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft dinsdagmiddag een man aangehouden die in het Brabantse Sint-Michielsgestel meerdere woningen binnendrong en bij een vrouw de keel dichtkneep. Dat bevestigt een politiewoordvoerster na berichtgeving van Omroep Brabant. Het gaat om een 28-jarige man. Zijn woonplaats is bij de politie niet bekend.

8 uur geleden
Minder meldingen wolvenaanvallen op vee in eerste drie maanden

DEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.

11 uur geleden
Problemen met spoor rond Den Bosch verholpen

DEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.

14 uur geleden