Engel is blij met oordeel rechter maar heeft ook kritiek op OM
ROTTERDAM (ANP) - Willem Engel is blij dat hij weer op vrije voeten is, maar uitte ook kritiek op de actie van het Openbaar Ministerie om hem afgelopen zondag opnieuw aan te houden. Dat zei hij dinsdag bij de Rotterdamse rechtbank kort nadat de raadkamer van de rechtbank in Rotterdam had geoordeeld hem vrij te laten.
"Het is fijn dat ik vrij ben en dat de rechter inzag dat die speciale voorwaarden om niet op social media te gaan veel te ruim waren. Dat kwam eigenlijk neer op een spreekverbod en dus een schending van de vrijheid van meningsuiting."
Volgens Engel waren zijn aanhoudingen politiek gemotiveerd. "De eerste keer ben ik aangehouden bij het stembureau, de tweede keer op weg naar een demonstratie waar ik een toespraak zou geven over de liefde, maar dat mag kennelijk niet in Nederland. Je kan niet ontkennen dat daar een politieke zweem omheen hangt."
Tekst en uitleg
Engel wil binnenkort verdere tekst en uitleg geven over de afgelopen weken. "Ik wil heel graag vertellen wat ik allemaal heb meegemaakt tijdens de arrestatie, het verblijf in de penitentiaire inrichting. Dat is nogal wat. Ik denk dat de rechtspositie van gevangenen nogal wordt onderschat, en dat ze soms onder omstandigheden moeten leven die niet volgens de wet zijn."
De 45-jarige voorman van Viruswaarheid werd zondag opgepakt nadat enkele dagen eerder zijn voorarrest na twee weken onder voorwaarden was geschorst. Een van die voorwaarden was dat hij niet actief zou zijn op social media. Hij heeft die voorwaarde volgens het Openbaar Ministerie geschonden. De rechtbank oordeelde dat het socialmediaverbod van Engel te ruim geformuleerd is en dat hij daarmee in zijn staatkundige vrijheid is beperkt. Engel mag weer op social media.
Meer uit Binnenland
DEN HOORN (ANP) - De politie zoekt nog naar antwoorden in de zaak van de 16-jarige jongen die vorige maand in Den Hoorn is doodgestoken. Ook is bij de politie niet duidelijk waarom de jongen uit Delft die avond op donderdag 22 januari bij de Spoorplaats in Den Hoorn was.
7 uur geledenDE BILT (ANP) - Friesland, Groningen en Drenthe moeten dinsdag nog meer dan de andere provincies rekening houden met gladheid. Het KNMI waarschuwt die drie provincies daarvoor met code oranje van dinsdag 22.00 tot woensdag 10.00 uur. Op Zeeland na geldt voor de rest van het land vanaf dinsdagochtend waarschuwingscode geel.
12 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - De tienerjongen die donderdag in Zweden werd opgepakt voor betrokkenheid bij de schietpartij bij de gevangenis in Alphen aan den Rijn op 16 januari wordt in zijn thuisland vervolgd. Dat meldt het Openbaar Ministerie.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Syrische minderheden als alawieten, druzen en Koerden moeten betere asielbescherming krijgen van de Nederlandse regering, omdat zij ook na de machtsovername in Syrië slachtoffer zijn van gericht geweld. Dat vindt VluchtelingenWerk Nederland.
14 uur geledenZAANDAM (ANP) - De Amsterdamse afvalverwerker AEB moet maximaal 280.000 euro betalen als het bedrijf weer te veel schadelijke stoffen uitstoot. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) heeft een last onder dwangsom opgelegd, die in delen wordt geïnd als het bedrijf opnieuw de regels overtreedt. Het Afval Energie Bedrijf (AEB) in het Westelijk Havengebied van Amsterdam heeft in 2024 en 2025 meerdere keren de normen voor de uitstoot van dioxine overschreden.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding (NCAB), Eddo Verdoner, wil actief in gesprek met universiteiten over het rapport van de Taskforce Antisemitismebestrijding, waarvan hij zelf ook lid was. Het is belangrijk dat de onderwijsinstellingen "een stap naar voren doen" en achter de Joodse studenten en medewerkers gaan staan die zich onveilig voelen, vindt Verdoner. "Het moet dus niet iets eenmaligs zijn, maar een continu proces waarin universiteiten ervoor zorgen dat het sociale klimaat veiligheid biedt voor iedereen."
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Model Yfke Sturm heeft spijt van haar contact met Jeffrey Epstein. Ze zegt dat met de kennis van nu haar "eerdere betrokkenheid een ernstige inschattingsfout was". Dat laat de Nederlandse maandag weten in een schriftelijke verklaring aan RTL Boulevard. Afgelopen week werd bekend dat haar naam in zeker honderden nieuwe vrijgegeven documenten in de zogenaamde Epstein-files was opgedoken.
16 uur geleden