Energieverspilling door vol Duits stroomnet, zegt netbeheerder
HAMBURG (ANP/DPA) - Het opwekken van windenergie in de Duitse Noordzee wordt beperkt door de schaarse ruimte op het stroomnet in Duitsland. Dat heeft operationeel topman Tim Meyerjürgens van netbeheerder TenneT zondag gezegd in een interview met persbureau dpa.
Door knelpunten op het elektriciteitsnet in Duitsland is de hoeveelheid getransporteerde windenergie vanaf de Noordzee afgenomen met ruim 19 terawattuur. Dat is ongeveer 9 procent minder dan een jaar eerder en komt overeen met de energievraag van zo'n 6 miljoen huishoudens. De duurzaam opgewekte energie komt daardoor niet in het zuiden van het land terecht, waar deze juist nodig is voor de vele grote industriële bedrijven aldaar.
"Door de aanhoudende talrijke knelpunten in het elektriciteitsnet op het land, moet de (stroom van) grote windmolenparken in de Noordzee in toenemende mate worden teruggeschroefd", aldus Meyerjürgens. Tegelijkertijd merkt de TenneT-topman dat er vrijwel geen conventionele elektriciteitscentrales in het noorden van Duitsland zijn die hun productie terugschroeven.
Meyerjürgens roept dan ook op tot meer haast bij de uitbreiding van het elektriciteitsnet, bijvoorbeeld door het aanleggen van elektriciteitssnelwegen. Duitse economen en bedrijven uit de sector voorspellen dat er de komende jaren miljarden euro's nodig zijn om die plannen te verwezenlijken.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Onder meer JPMorgan Chase ging omlaag, ondanks dat de grootste bank van de Verenigde Staten het beste vierde kwartaal ooit kende en beter presteerde dan verwacht. Het aandeel zakte 4,2 procent.
21 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP) - Rusland heeft de controle overgenomen van de lokale dochteronderneming van Rockwool, meldt de Deense isolatiefabrikant. Het gaat om vier fabrieken in Rusland. Het bedrijf noemt de stap in een verklaring "onmiskenbaar illegaal".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt binnen "enkele weken" zijn kandidaat voor de opvolging van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell bekend te maken. Dat is ondanks de ontstane ophef over een onderzoek van het Amerikaanse ministerie van Justitie naar de huidige Fed-baas.
2 uur geledenARLINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Boeing heeft voor het eerst in zeven jaar meer vliegtuigorders binnengekregen dan de Europese concurrent Airbus. De Amerikaanse vliegtuigbouwer kreeg vorig jaar in totaal 1175 bestellingen voor verkeersvliegtuigen, terwijl dat er 1000 waren voor Airbus.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag hoger geëindigd en heeft daarmee de opmars voortgezet richting het historische niveau van 1000 punten. De Amsterdamse hoofdindex was maandag ook al geëindigd op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. In december stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld minder dan verwacht. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop op een verdere renteverlaging door de Federal Reserve.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Wereldbank is positiever geworden over de verwachte groei van de wereldeconomie. Toch lijken de jaren twintig van deze eeuw hard op weg het decennium met de minste economische groei te worden sinds de jaren zestig van de vorige eeuw, voorspellen deskundigen van 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking.
7 uur geleden