Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Energieverspilling door vol Duits stroomnet, zegt netbeheerder

Energieverspilling door vol Duits stroomnet, zegt netbeheerder

HAMBURG (ANP/DPA) - Het opwekken van windenergie in de Duitse Noordzee wordt beperkt door de schaarse ruimte op het stroomnet in Duitsland. Dat heeft operationeel topman Tim Meyerjürgens van netbeheerder TenneT zondag gezegd in een interview met persbureau dpa.

Door knelpunten op het elektriciteitsnet in Duitsland is de hoeveelheid getransporteerde windenergie vanaf de Noordzee afgenomen met ruim 19 terawattuur. Dat is ongeveer 9 procent minder dan een jaar eerder en komt overeen met de energievraag van zo'n 6 miljoen huishoudens. De duurzaam opgewekte energie komt daardoor niet in het zuiden van het land terecht, waar deze juist nodig is voor de vele grote industriële bedrijven aldaar.

"Door de aanhoudende talrijke knelpunten in het elektriciteitsnet op het land, moet de (stroom van) grote windmolenparken in de Noordzee in toenemende mate worden teruggeschroefd", aldus Meyerjürgens. Tegelijkertijd merkt de TenneT-topman dat er vrijwel geen conventionele elektriciteitscentrales in het noorden van Duitsland zijn die hun productie terugschroeven.

Meyerjürgens roept dan ook op tot meer haast bij de uitbreiding van het elektriciteitsnet, bijvoorbeeld door het aanleggen van elektriciteitssnelwegen. Duitse economen en bedrijven uit de sector voorspellen dat er de komende jaren miljarden euro's nodig zijn om die plannen te verwezenlijken.

Meer uit Financieel

Voorzitter Duits instituut waarschuwt voor recessie na heffing VS

BERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.

1 uur geleden
Gesprekken over overname staaldivisie Thyssenkrupp op pauze

ESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.

2 uur geleden
Verdachte opgepakt in onderzoek naar vergiftigde babyvoeding

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.

17 uur geleden
Reder MSC mijdt Hormuz met nieuwe dienst naar Perzische Golf

GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.

19 uur geleden
FME: autoheffingen VS nadelig voor Nederlandse toeleveranciers

ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.

21 uur geleden
Problemen met pinnen bij ING en Triodos

AMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.

22 uur geleden
Spirit Airlines heft zichzelf op na uitblijven staatssteun VS

DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.

1 dag geleden