Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Energietoeslag voor uitwonende student met aanvullende beurs

Energietoeslag voor uitwonende student met aanvullende beurs

DEN HAAG (ANP) - Er komt toch een energietoeslag voor studenten, meldt minister Carola Schouten (Armoedebestrijding) aan de Tweede Kamer. Het gaat om 400 euro voor het volgende studiejaar. Studenten die een aanvullende beurs ontvangen en bovendien op kamers wonen, komen in aanmerking voor de tegemoetkoming.

De studenten krijgen het geld via DUO. Het is nog niet bekend wanneer het geld op hun rekening staat. De aanvullende beurs is bedoeld voor studenten van wie de ouders een relatief laag inkomen hebben.

De toeslag geldt niet voor studenten die langer over hun studie doen en dus geen recht meer hebben op de prestatiebeurs. Van hen weet DUO namelijk niet of zij zelfstandig wonen of nog bij hun ouders. "Het kabinet doet de komende periode een ultieme poging om uit te zoeken hoe het de studenten die dat nodig hebben tegemoet kan komen voor de gestegen energiekosten", laat het ministerie van Sociale Zaken weten.

Lagere toeslag

Het bedrag is lager dan de 1300 euro waar anderen met een laag inkomen aanspraak op kunnen maken bij de gemeente. Op die toelage konden studenten eerder geen aanspraak maken. Maar in Amsterdam oordeelde de rechter dat studenten ten onrechte werden uitgesloten en in Utrecht besloot de gemeente zelf een aantal studenten alsnog de toelage toe te kennen. Volgens het kabinet zijn de financiën van studenten "een gedeelde verantwoordelijkheid van overheid, ouders, en de student zelf".

Dit jaar kunnen huishoudens met een laag inkomen wel weer de toeslag van 1300 euro aanvragen, zoals vorig jaar al bekend was gemaakt. Sommige gemeenten hebben vorig jaar het bedrag verhoogd met 500 euro, zodat inwoners ook de eerste helft van 2023 konden overbruggen. Deze gemeenten kunnen dit jaar nog 800 euro uitkeren.

Meer uit Binnenland

Stem op een Vrouw: ga samen met een andere vrouw stemmen

DEN HAAG (ANP) - Kiezers zouden bij de gemeenteraadsverkiezingen samen met een vrouw moeten gaan stemmen die dat nog niet doet, of een vrouw overtuigen naar de stembus te gaan. Die oproep doet Stem op een Vrouw om de genderkloof bij het opkomstpercentage te dichten. Bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen in 2022 ging 57 procent van de mannen tegenover 44 procent van de vrouwen stemmen, is te zien op de site van ondezoeksbureau Ipsos.

2 uur geleden
Sinds 2017 zijn dertien kookadviezen voor drinkwater afgegeven

DEN HAAG (ANP) - Sinds 2017 is er dertien keer een grootschalig kookadvies voor drinkwater afgegeven in Nederland. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT). Er is sprake van een grootschalig kookadvies wanneer meer dan 10.000 wateraansluitingen zijn getroffen.

2 uur geleden
Brandweer redt persoon uit brandende woning in Zeewolde

ZEEWOLDE (ANP) - De brandweer heeft in Zeewolde in Flevoland een persoon uit een brandende woning gered. Dat gebeurde in de nacht van vrijdag op zaterdag aan het Fluitekruid.

5 uur geleden
Honderden betogers bij pro-Koerdische demonstratie op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - De pro-Koerdische demonstratie voor vrede in de Syrische regio Rojava in Amsterdam is onder veel politiebegeleiding aangekomen op de Dam. De demonstratie begon met tientallen mensen die kaarsen ontstaken voor het Centraal Station. Inmiddels is de groep gegroeid tot honderden betogers en zijn er tientallen politiebusjes en ME'ers aanwezig op de Dam. Dat meldt een verslaggever van het ANP.

13 uur geleden
Kaarsen en stilte bij pro-Koerdische demo Amsterdam Centraal

AMSTERDAM (ANP) - Zo'n vijftig tot honderd betogers zijn vrijdag rond 18.00 uur voor Amsterdam Centraal samengekomen. Ze roepen op tot vrede voor Rojava, een noordelijke provincie van Syrië waar veel Koerden wonen, aldus een verslaggever van het ANP.

14 uur geleden
Foodwatch neemt juridische stappen tegen Nestlé om babyvoeding

AMSTERDAM (ANP) - Voedselwaakhond Foodwatch zegt juridische stappen te nemen tegen Nestlé rondom mogelijk besmette babyvoeding. Foodwatch vindt dat het voedingsconcern verwijtbaar heeft gehandeld en eist dat alle informatie openbaar wordt gemaakt. Franse autoriteiten hebben een onderzoek ingesteld naar de dood van twee baby's, die babyvoeding van het voedingsconcern hadden gedronken.

15 uur geleden
Veiligheidsrisicogebied in centrum Amsterdam om meerdere demo's

AMSTERDAM (ANP) - In het gebied rond Amsterdam Centraal en de Dam is sinds vrijdagmiddag 16.00 uur een veiligheidsrisicogebied van kracht.

16 uur geleden