Energietoeslag ook voor langstuderende uit arm gezin
DEN HAAG (ANP) - Studenten die langer over hun studie doen, kunnen toch in aanmerking komen voor een eenmalige energietoeslag als hun ouders een laag inkomen hebben. Dat meldt demissionair minister Carola Schouten (Armoedebeleid). In het oorspronkelijke voorstel om ook studenten via deze toeslag te helpen met de sterk gestegen energierekening, zou deze groep nog worden uitgesloten.
"De energierekening is lager dan vorig jaar, maar nog steeds een stuk hoger dan voorheen", zegt Schouten. "Mensen die al weinig hebben kunnen die prijsstijgingen niet opbrengen en kunnen in de financiële problemen komen. Dit kan ook gelden voor studenten waarvan de ouders niet kunnen bijspringen, of ze nou korter of langer studeren. Dit willen we voorkomen."
De energietoeslag is bedoeld om de armste huishoudens te helpen bij het betalen van de sterk gestegen energierekening. Het kabinet besloot in juli dat ook studenten zo'n toeslag kunnen krijgen, ook om de regeling voor gemeenten uitvoerbaar te houden. Meerdere studenten hadden een afwijzing met succes bij de rechter aangevochten.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De drone-incidenten bij vliegbases Volkel en Eindhoven roepen in de Kamer veel vragen op. Maar in een debat woensdag waarschuwde demissionair minister Ruben Brekelmans (Defensie, VVD) dat mogelijk veel onopgehelderd blijft.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Slechts drie Kamerleden willen de parlementaire enquête over de coronacrisis uitvoeren. Naast voorzitter Daan de Kort (VVD) hebben Songül Mutluer (GroenLinks-PvdA) en Henk-Jan Oosterhuis (D66) zich gemeld, bevestigen bronnen na berichtgeving door het AD.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Om de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) in de toekomst werkbaar en effectief te houden, zijn stevige politieke keuzes nodig. Dat staat in een onderzoek hiernaar. Demissionair zorgstaatssecretaris Nicki Pouw-Verweij (BBB) zei in een reactie direct dat zij die keuzes niet wil maken, maar dat dit aan een nieuw kabinet en aan de gemeenten is.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 en CDA laten in deze fase van de formatie nog veel punten open. Die moeten in een later stadium worden beantwoord als met andere partijen wordt gesproken. Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) schrijven de komende dagen nog aan het eindverslag onder leiding van informateur Sybrand Buma.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Onderzoek de kwetsbaarheden van het spoor tussen de Noordzee en de Baltische Staten, schrijft demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Openbaar Vervoer, VVD) in een brief aan acht andere Europese landen. Daarmee wil hij belemmeringen wegnemen voor militair transport over het spoor naar het oosten.
12 uur geledenBREMEN (ANP) - Het demissionaire kabinet heeft besloten extra geld in de ruimtevaart te steken. De bijdrage voor de komende drie jaar gaat omhoog naar 453 miljoen euro. Dat is ruim 100 miljoen euro meer dan in oktober was aangekondigd. Het extra geld moet voorkomen dat ESTEC, een belangrijk testcentrum voor satellieten in Noordwijk, wordt overgeplaatst naar een ander land dat meer geld aan ruimtevaart uitgeeft.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA wil dat het demissionaire kabinet 2 miljard euro extra vrijmaakt om een gat in de militaire hulp aan Oekraïne voor volgend jaar te dichten. In 2026 krijgt de regering in Kyiv 3,5 miljard euro steun, maar daar is dit jaar al 2 miljard van uitgegeven. Dat gat moet worden aangevuld, zegt fractieleider Jesse Klaver. Zijn partij dient donderdag bij een debat over Oekraïne een voorstel in om het ontstane tekort aan te vullen. D66 en CDA hebben al laten weten de motie te steunen.
15 uur geleden