Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Energiespecialist Alfen merkt aanhoudende vraag naar laadpalen

Energiespecialist Alfen merkt aanhoudende vraag naar laadpalen

ALMERE (ANP) - Energiespecialist Alfen blijft profiteren van de grote vraag naar laadinfrastructuur voor elektrische auto's. De onderneming zette over de eerste maanden van het jaar flink meer omzet in de boeken en verwacht over het hele jaar sterker te groeien dan eerder gemeld. Naast de groeiende vraag naar laadpalen werd ook meer geld verdiend met de divisie voor slimme elektriciteitsoplossingen.

Topman Marco Roeleveld merkte afgelopen jaren al dat de overgang naar duurzame energie in Europa in een stroomversnelling begon te raken. "De vraag was alleen wanneer die versnelling ook terug te zien zou zijn in onze omzet. Dat zien we nu gebeuren." Alfen sloot het eerste kwartaal van het jaar af met een omzet van 95,5 miljoen euro. Dat betekende op jaarbasis een groei van 77 procent. Bij de laadpalen was de groei 185 procent. De divisie voor slimme elektriciteitsoplossingen, zoals het aanleggen van grote energieprojecten in de tuinbouw, was goed voor een kwart meer omzet.

Toch zit de vaart er nog niet in op alle markten waar Alfen actief is. Bij de divisie voor energieopslag daalde de omzet met 6 procent. De opslagsystemen kunnen bijvoorbeeld bij windmolens en zonneparken worden neergezet om op gezette tijden energie op te slaan om de druk van het elektriciteitsnet te halen. In de loop van het jaar wordt hier wel verbetering verwacht, ook door de groeiende vraag naar energieopslagsystemen. Dit merkt Alfen ook in het orderboek.

Druk op de toeleveringsketen

Roeleveld geeft aan dat zowel laadpalen als energieopslag belangrijke pijlers zijn van de verwachte groei voor de komende jaren. Daarbij speelt ook mee dat elektriciteitsnetten steeds voller beginnen te raken en het belang van opslagsystemen daardoor alleen maar zal toenemen. Voor het hele jaar rekent Alfen op een omzet tussen de 350 miljoen en 420 miljoen euro. Dat was bij een eerdere raming nog 330 miljoen tot 370 miljoen euro. Ook met de winst gaat het ondanks de inflatie de goede kant.

Wel is er de laatste tijd meer onzekerheid in de markt, zegt Roeleveld. Hij wijst erop dat de druk op de toeleveringsketen toeneemt. Dan gaat het onder andere om de levering van onderdelen en materialen zoals elektrische componenten, metalen, koper, staal en aluminium. Ook aan de vraagkant is onzekerheid. Als de grote fabriek van Tesla in Shanghai lang stilligt vanwege een coronalockdown, kan dat bijvoorbeeld ook gevolgen hebben voor de vraag naar laadsystemen in Nederland. Maar dat zijn allemaal zaken die op korte termijn spelen. In het grote plaatje ziet de toekomst er volgens het bedrijf goed uit.

Meer uit Financieel

Witwasonderzoek Deutsche Bank mogelijk gelinkt aan Abramovitsj

FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG/AFP) - De doorzoeking van kantoren van Deutsche Bank heeft mogelijk te maken met verdachte transacties rondom de Russische oligarch Roman Abramovitsj. Woensdag vielen Duitse autoriteiten kantoren van de bank in Berlijn en Frankfurt binnen om beschuldigingen van witwassen te onderzoeken. Volgens de krant Süddeutsche Zeitung gingen één of meerdere witwasmeldingen over transacties met betrekking tot bedrijven van Abramovitsj.

45 minuten geleden
Toyota verkoopt recordaantal auto's, vergroot voorsprong op VW

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Het Japanse autoconcern Toyota verkocht in 2025 wereldwijd een recordaantal auto's van 11,3 miljoen, ondanks de handelsspanningen het afgelopen jaar. Het bedrijf behield daarmee zijn titel als 's werelds grootste autofabrikant en vergrootte de voorsprong op de Duitse concurrent Volkswagen.

56 minuten geleden
Consumentenbond: veel reisaanbieders onduidelijk over annuleren

DEN HAAG (ANP) - Zeven op de tien grote Nederlandse reisaanbieders communiceren onduidelijk over annuleringsvoorwaarden en de kosten ervan, meldt de Consumentenbond na onderzoek. Tijdens het boeken krijgen consumenten te maken met tegenstrijdige annuleringsvoorwaarden of ontbreekt cruciale informatie.

1 uur geleden
EIB: recordbedrag van 100 miljard naar defensie en duurzaamheid

LUXEMBURG (ANP) - De Europese Investeringsbank (EIB) heeft vorig jaar een recordbedrag van 100 miljard euro geïnvesteerd in onder meer defensie, groene projecten en digitale transitie, maakte de organisatie donderdag bekend.

1 uur geleden
Makelaars bezorgd: huuraanbod droogt op door verkoopgolf woningen

UTRECHT (ANP) - Het aantal verhuurde woningen in de vrije sector is in het laatste kwartaal van vorig jaar hard gedaald. Makelaarsorganisatie NVM en vastgoedmanagersclub VGM NL melden dat het huuraanbod steeds verder opdroogt, aangezien de nieuwbouw achterblijft en verhuurders er vaak voor kiezen om huurwoningen waarvan het huurcontract stopt in de verkoop te doen. De makelaars en vastgoedmanagers zeggen "erg bezorgd" te zijn. Zij zien dat er nog wel veel vraag is naar huren.

1 uur geleden
Foodwatch stapt in Frankrijk naar de rechter om babyvoeding

PARIJS (ANP) - Foodwatch stapt donderdag samen met getroffen Franse families naar de rechter in Frankrijk rondom de mogelijk besmette babyvoeding. De voedselwaakhond beschuldigt bedrijven, waaronder Nestlé, en autoriteiten van het "veel te laat waarschuwen van het publiek". Franse autoriteiten onderzoeken de dood van twee baby's die babyvoeding van het voedingsconcern hebben gedronken.

1 uur geleden
Verlies easyJet loopt op door investeringen in Italië

LONDEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij easyJet heeft in het afgelopen kwartaal een groter verlies geleden. De Britse budgetvlieger wijt dat aan investeringen in nieuwe bases in Italië en fellere concurrentie.

2 uur geleden