'Energierekening pakt bij variabel contract iets voordeliger uit'
AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders met een variabel energiecontract profiteren volgend jaar naar verwachting van een iets lagere energierekening. Volgens prijsvergelijker Pricewise zijn ze op jaarbasis enkele euro's voordeliger uit.
Een gemiddeld Nederlands huishouden, dat ongeveer 2730 kWh stroom en 1180 kubieke meter gas verbruikt, zou in totaal ongeveer 4 euro minder kwijt zijn dan dit jaar, ondanks dat de energiebelastingen op gas en de netbeheerkosten stijgen.
Dit heeft Pricewise berekend op basis van de bij haar bekende nieuwe variabele tarieven van twee van de drie grootste energieleveranciers, Vattenfall en Eneco. Van de derde grote partij, Essent, hebben de onderzoekers nog geen gegevens binnen.
De tariefdaling is vooral te danken aan de situatie op de wereldwijde energiemarkt. Door de coronacrisis is de energievraag stevig gedaald. Zo liggen de olieprijzen momenteel ook erg laag. Volgens de gegevens van Pricewise is mede daarom sprake van de laagste variabele gastarieven ooit.
Het valt de prijsvergelijker op dat een energiecontract met variabele tarieven van Vattenfall en Eneco straks zelfs onder de prijs ligt van hun éénjarig contract met vaste tarieven. Een energiecontract met vaste tarieven is vaak wel nog steeds goedkoper in verband met eventuele eenmalige kortingen.
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland gaat in december voor het eerst staatsleningen uitgeven die zijn geprijsd in de Chinese munteenheid, de yuan. Dat maakte het Russische ministerie van Financiën woensdag bekend. De stap geeft de toenemende economische verstrengeling tussen Rusland en China aan doordat Rusland kampt met westerse sancties door de oorlog in Oekraïne.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse economie zal waarschijnlijk sterker groeien dan verwacht, ondanks de politieke onrust in het land door de begrotingsperikelen. Dat zei centralebankpresident François Villeroy de Galhau woensdag op de Franse televisie. Volgens hem is de economie weerbaar tegen de politieke onzekerheid.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Operationeel directeur Ton van Nimwegen van ABN AMRO wil partijvoorzitter van de VVD worden. Daarom legt hij met ingang van volgend jaar zijn functie bij de bank neer. Zijn verantwoordelijkheden worden dan overgenomen door de andere topbestuurders van de bank.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO stond woensdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. De bank kondigde aan zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank over te nemen voor ongeveer 960 miljoen euro. Ook kwam ABN AMRO met cijfers. Beleggers zetten het aandeel 3 procent hoger.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Overheden in heel Europa en het Midden-Oosten haasten zich om ervoor te zorgen dat de buitenlandse activiteiten van de Russische olieproducent Lukoil kunnen blijven draaien. Het op een na grootste oliebedrijf van Rusland heeft veel olievelden, raffinaderijen en tankstations in andere landen. Lukoil bezit naast tankstations ook een minderheidsbelang in een raffinaderij in Nederland.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Chinese president Xi Jinping wil de economische banden tussen China en Spanje verder versterken. Dat heeft Xi gezegd bij een ontmoeting met de Spaanse koning Felipe, die op staatsbezoek is in China. De koning is samen met zijn vrouw Letizia in Beijing.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO neemt zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank over, heeft de bank woensdag aangekondigd. De geschatte overnameprijs bedraagt zo'n 960 miljoen euro. Het gaat om een van de grootste overnames in jaren in de Nederlandse bankensector.
5 uur geleden