'Energierekening daalt met 100 euro per jaar'
AMSTERDAM (ANP) - De energierekening van Nederlandse huishoudens daalt per 1 juli met gemiddeld 6,6 procent. Op jaarbasis komt dat neer op een besparing van ruim 100 euro per jaar voor een gemiddeld huishouden. Dat meldt prijsvergelijkingswebsite Pricewise op basis van de nieuwe tarieven van Vattenfall en Eneco, twee van de drie grootste energieleveranciers. Essent, de andere grote speler, had zijn nieuwe tarieven nog niet beschikbaar.
De daling geldt alleen voor mensen die flexibele tarieven hebben. Huishoudens die de prijs van gas en elektra voor één of drie jaar hebben vastgezet zijn evenwel doorgaans nog goedkoper uit.
De gastarieven zijn het meest gedaald, met gemiddeld ruim een vijfde. Dat heeft te maken met de lagere olieprijs, de lagere vraag naar gas door de coronacrisis en de ruime beschikbaarheid van gas als gevolg van de relatief zachte winter. Dat alles heeft gezorgd dat de gasprijzen terug zijn op het niveau van 2016. De afgelopen maanden was er ook relatief veel zon, wat niet alleen zorgde voor een relatief laag gasverbruik, maar bovendien gunstig was voor de opwekking van groene stroom.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Nederlandse industriebedrijven zetten in het tweede kwartaal van 2026 in totaal 8,4 procent meer om dan in dezelfde periode een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van nieuwe kwartaalcijfers. Het is de grootste omzetstijging sinds het vierde kwartaal van 2022.
37 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR/DPA) - Canada en de Verenigde Staten hebben een akkoord bereikt en de VS schorten een geplande nieuwe importheffing van 50 procent voor drie dagen op. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump dinsdag op Truth Social.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse huishoudens beleefden in de afgelopen drie maanden een "uitzonderlijk goed" beurskwartaal, meldt De Nederlandsche Bank (DNB). De totale waarde van hun beleggingen steeg met ruim 12 procent, de sterkste stijging in jaren.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse beleggers hebben bij het beursdebuut van SpaceX meteen flink aandelen ingekocht. Volgens onderzoek van De Nederlandsche Bank (DNB) kochten huishoudens zich voor een recordbedrag in. Veel aandelen van het ruimtevaart- en AI-bedrijf van Elon Musk werden echter al snel weer verkocht, mogelijk om de koerswinsten van de eerste dagen te verzilveren. Later ging de koers hard omlaag.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland is na Duitsland de grootste Europese exporteur van apparatuur die de ontwikkeling en toepassing van kunstmatige intelligentie (AI) mogelijk maakt. Dat meldt kredietverzekeraar Atradius in een nieuw rapport. Ons land is goed voor 7 procent van de wereldwijde export van AI-gerelateerde goederen. De exportwaarde van ruim 80 miljard euro levert wereldwijd een elfde plaats op.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland is na Duitsland de grootste Europese exporteur van apparatuur die de ontwikkeling en toepassing van kunstmatige intelligentie (AI) mogelijk maakt. Dat meldt kredietverzekeraar Atradius in een nieuw rapport. Ons land is goed voor 7 procent van de wereldwijde export van AI-gerelateerde goederen. De exportwaarde van ruim 80 miljard euro levert wereldwijd een elfde plaats op.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen op Wall Street noteerden dinsdag opnieuw verliezen. Beleggers wachten de ontwikkelingen in het Midden-Oosten af, waar het vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran verder uit zicht raakt.
8 uur geleden