Energieprijzen raken Britse economie, groei lager dan verwacht
LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse economie is in juli minder hard gegroeid dan door kenners in doorsnee werd verwacht. De hoeveelheid geproduceerde elektriciteit viel terug, waarschijnlijk als reactie op de hoge energieprijzen. Het Britse statistiekbureau ONS zegt anekdotisch bewijs te hebben dat consumenten zuiniger zijn geworden door de gestegen kosten. De industrie en bouw lieten voor de tweede achtereenvolgende maand een krimp zien.
Om de koopkracht van consumenten enigszins te repareren heeft de nieuwe Britse premier Liz Truss aangekondigd de energieprijzen te gaan bevriezen. Dat kan er volgens kenners voor zorgen dat een krimp van de economie later dit jaar uitblijft, waar de Bank of England vorige maand zei te rekenen op een krimp in het laatste kwartaal.
De groei kwam in juli uit op 0,2 procent op maandbasis, waar economen in doorsnee hadden gerekend op het dubbele. De omvang van de economie nam in juni nog met 0,6 procent af, wat voor een deel kwam doordat er als gevolg van festiviteiten ter ere van de 70-jarige regeerperiode van Queen Elizabeth minder werd gewerkt. Het lopende kwartaal had de economie weer harder moeten groeien door de terugkeer van mensen van hun zomervakantie.
De vrije dag als gevolg van het overlijden van de koningin, dat vorige week gebeurde, kan volgens kenners genoeg zijn om de economie van het Verenigd Koninkrijk ook in het huidige kwartaal te laten krimpen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten, waarbij vooral de techfondsen werden geraakt door hernieuwde zorgen bij beleggers over de sterk gestegen waarderingen van techbedrijven en de enorme investeringen in AI. Snap, het moederbedrijf van het populaire socialemediaplatform Snapchat, deed het juist wel goed op Wall Street dankzij positief ontvangen resultaten.
24 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Amerikanen gaan dit feestdagenseizoen met onder meer Black Friday en kerst naar verwachting meer dan 1 biljoen dollar, oftewel 1000 miljard dollar, in winkels uitgeven, wat een nieuw record zou betekenen. Dat verwacht de Amerikaanse detailhandelsorganisatie National Retail Federation (NRF).
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De "komende dagen" zullen chips van Nexperia uit China weer bij klanten arriveren, verwacht demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken, VVD). Zijn collega David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) verwelkomt de aankondiging dat China de leveringen weer mogelijk zal maken, zegt hij op X.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De wereld onderschat momenteel hoe groot kunstmatige intelligentie (AI) gaat worden. Dat heeft topman Cristiano Amon van de grote Amerikaanse chipproducent Qualcomm gezegd in een interview met persbureau Bloomberg. Hij vergeleek daarbij AI met de opkomst van het internet, dat volgens Amon ook veel groter is geworden dan mensen aanvankelijk dachten in de jaren 90.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De Duitse staalindustrie verkeert volgens bondskanselier Friedrich Merz in een "existentiële crisis" door onder meer felle concurrentie van goedkoop staal uit China, de Amerikaanse importheffingen en de zwakkere staalvraag door de malaise in de Europese auto-industrie. Dat zei Merz na afloop van een ontmoeting in Berlijn met topbestuurders uit de staalindustrie.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met rode cijfers gesloten. Staalproducent ArcelorMittal was koploper in de hoofdindex met een plus van 2,4 procent dankzij beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bij de middelgrote fondsen op het Damrak was luchtvaartconcern Air France-KLM juist een opvallende daler met een koersval van bijna 15 procent na slecht ontvangen cijfers.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA werkt aan een plan om het aantal vluchten op veertig drukke luchthavens in de Verenigde Staten met 10 procent te verminderen. De ingreep is een gevolg van de shutdown, waarbij de federale overheid stopt met vrijwel alle betalingen, omdat er in het Congres geen begrotingsakkoord is. Hierdoor zitten duizenden luchtverkeersleiders zonder salaris.
5 uur geleden