Energieprijzen raken Britse economie, groei lager dan verwacht
LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse economie is in juli minder hard gegroeid dan door kenners in doorsnee werd verwacht. De hoeveelheid geproduceerde elektriciteit viel terug, waarschijnlijk als reactie op de hoge energieprijzen. Het Britse statistiekbureau ONS zegt anekdotisch bewijs te hebben dat consumenten zuiniger zijn geworden door de gestegen kosten. De industrie en bouw lieten voor de tweede achtereenvolgende maand een krimp zien.
Om de koopkracht van consumenten enigszins te repareren heeft de nieuwe Britse premier Liz Truss aangekondigd de energieprijzen te gaan bevriezen. Dat kan er volgens kenners voor zorgen dat een krimp van de economie later dit jaar uitblijft, waar de Bank of England vorige maand zei te rekenen op een krimp in het laatste kwartaal.
De groei kwam in juli uit op 0,2 procent op maandbasis, waar economen in doorsnee hadden gerekend op het dubbele. De omvang van de economie nam in juni nog met 0,6 procent af, wat voor een deel kwam doordat er als gevolg van festiviteiten ter ere van de 70-jarige regeerperiode van Queen Elizabeth minder werd gewerkt. Het lopende kwartaal had de economie weer harder moeten groeien door de terugkeer van mensen van hun zomervakantie.
De vrije dag als gevolg van het overlijden van de koningin, dat vorige week gebeurde, kan volgens kenners genoeg zijn om de economie van het Verenigd Koninkrijk ook in het huidige kwartaal te laten krimpen.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De NVM vreest dat mogelijk minder huizen worden gebouwd als de voorrangregels voor een aansluiting op het volle stroomnet later dit jaar veranderen. Nu kunnen woningbouwprojecten nog prioriteit krijgen over de aanvragen van sommige andere sectoren. Maar bouwers kunnen door onzekerheid over welke projecten straks nog maatschappelijke prioriteit krijgen in een bepaalde regio, besluiten om minder nieuwe huizen te bouwen.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal gokaccounts waarmee per maand legaal wordt gespeeld is opnieuw gestegen. Ook nam het verlies per speler in de afgelopen periode iets toe. Dat meldt de Kansspelautoriteit (Ksa) in de monitoringsrapportage voorjaar 2026.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De effecten van hogere brandstofprijzen door de Iranoorlog voor huishoudens met lagere inkomens kunnen sterk verschillen. Daarvoor waarschuwt het Centraal Planbureau (CPB) in een nieuw rapport over de economische gevolgen van het conflict. In doorsnee lijken de gevolgen beperkt, maar in bepaalde scenario's kunnen grootverbruikers van de auto in deze inkomensgroep dit jaar 1000 euro duurder uit zijn.
26 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in maart uitgekomen op 2,6 procent, meldt Eurostat op basis van definitieve cijfers. De consumentenprijzen in het eurogebied zijn daarmee nog harder gestegen dan eerder gemeld, door de hogere energieprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is donderdag bijna 6 eurocent goedkoper geworden aan de pomp. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,589 euro bedraagt. Een week geleden stond de dieselprijs nog op een recordhoogte van 2,819 euro per liter.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Door stakingen bij het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa zijn donderdag opnieuw honderden vluchten in Duitsland geannuleerd. Ook bijna alle Lufthansa-vluchten vanaf Schiphol naar Frankfurt en München zijn geschrapt.
1 uur geledenARTEIXO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inditex, het moederbedrijf van Zara, heeft te maken gekregen met een datalek. Er ligt geen informatie van klanten op straat, aldus de moderetailer. Het zou gaan om informatie over zakelijke relaties.
1 uur geleden