Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Energieministers onderhandelen verder over EU-gasprijsplafond

Energieministers onderhandelen verder over EU-gasprijsplafond

BRUSSEL (ANP) - De Europese ministers van Energie komen zes dagen na hun vorige bijeenkomst opnieuw naar Brussel om te onderhandelen over een prijsplafond voor gas. Ze beginnen om 09.00 uur. Minister Rob Jetten is optimistisch over een deal.

De 27 regeringen kibbelen al weken over de noodzaak van een maximumgasprijs om de energierekening voor bedrijven en huishoudens betaalbaar te houden. Een meerderheid is voor, met bijvoorbeeld Spanje en België als fervente voorstanders. Onder meer Nederland en Duitsland hebben zo hun bedenkingen bij dit marktingrijpen.

Vorige maand legde de Europese Commissie het voorstel op tafel om een marktcorrectiemechanisme voor de gastermijnmarkt in Amsterdam in te voeren. Dat zou automatisch in werking moeten treden als de gasprijs een bepaalde tijd boven een van tevoren vastgesteld plafond komt te liggen.

Leveringszekerheid

Aanvankelijk zou het om een prijsplafond van 275 euro per megawattuur gaan, maar dat vinden de meeste landen veel te hoog. Momenteel gaan prijsplafonds van 200 euro en zelfs 160 euro rond. Achter de schermen wordt volop aan een compromis gewerkt.

Voor Nederland is vooral de leveringszekerheid van groot belang. Bij een prijsplafond bestaat immers het gevaar dat leveranciers hun gas duurder gaan verkopen buiten de EU. Volgens Jetten zijn er nu afspraken gemaakt dat het correctiemechanisme "wordt uitgezet" zodra dat het geval is, zei hij vorige week. Nu moet er volgens hem vooral worden gewerkt aan een akkoord over "wanneer het mechanisme wordt aangezet".

Energiecrisis

Als er een deal komt, worden ook andere maatregelen ingezet die de energiecrisis moeten verlichten. Over de gezamenlijke inkoop van gas en het versnellen van de vergunningen voor hernieuwbare energie waren de ministers het al eens.

Meer uit Financieel

Financiële situatie van huiseigenaren gaat achteruit, zegt NHG

UTRECHT (ANP) - De financiële situatie van Nederlandse huiseigenaren is verslechterd na een periode van herstel, meldt NHG (Nationale Hypotheek Garantie) na onderzoek onder ongeveer 2400 mensen.

3 uur geleden
Omzet AI-chipconcern Nvidia naar nieuw record van 81,6 miljard

SANTA CLARA (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI), heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten behaald door de grote vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Volgens het bedrijf werd een omzet in de boeken gezet van 81,6 miljard dollar. Dat is een stijging van 85 procent vergeleken met een jaar eerder.

6 uur geleden
Flinke plussen op Wall Street, Nvidia hoger in aanloop cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten de handel uitgegaan, geholpen door een sterke daling van de olieprijzen. AI-chipconcern Nvidia stond bij de stijgers op Wall Street in aanloop naar de kwartaalcijfers die na het slot worden gepubliceerd.

6 uur geleden
WSJ: OpenAI dient snel aanvraag voor beursgang op Wall Street in

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.

9 uur geleden
Nieuw slotrecord voor AEX-index, chipbedrijven bij koplopers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.

10 uur geleden
Vakbond bij Samsung stelt geplande staking in Zuid-Korea uit

SEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.

11 uur geleden
Topman ASN Bank wil aandeel in nieuwe hypotheken verdubbelen

AMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.

12 uur geleden