Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Energieleveranciers wijzen massaclaim om prijsstijging af

Energieleveranciers wijzen massaclaim om prijsstijging af

AMSTERDAM (ANP) - De grote energieleveranciers zijn het er niet mee eens dat het bureau GoBaxter werkt aan een massaclaim vanwege stijgende energietarieven. Eneco, een van de gedaagde bedrijven, laat weten "dat wij er vertrouwen in hebben dat wij eerlijke en goede voorwaarden hebben afgesproken".

Aanleiding voor de massaclaim is een recente uitspraak van een kantonrechter tegen Vattenfall. Volgens de rechter heeft Vattenfall zich schuldig gemaakt aan een "oneerlijke handelspraktijk" door de tarieven vorig jaar meerdere keren te verhogen. Een van die verhogingen werd daarom verboden.

Vattenfall is het oneens met die uitspraak en gaat in beroep. "Bij een variabel tarief kan het tarief tijdens de looptijd van de overeenkomst wijzigen. Dit kan meerdere keren per jaar, en het tarief kan zowel stijgen als dalen. Door de oorlog in Oekraïne, tekort aan gas en de daardoor extreem hoge inkoopprijzen waren we genoodzaakt om in april 2022 de tarieven voor een variabel contract aan te passen." Bovendien geldt de uitspraak van de kantonrechter volgens Vattenfall alleen voor de klant die de zaak aanspande: "De enige persoon die aanspraak mag maken op deze uitspraak is deze betreffende klant. Andere klanten kunnen niet met dit vonnis aanspraak maken op compensatie."

Ook Eneco spreekt van een "zaak tussen Vattenfall en een van hun klanten. Wij zien niet dat deze zaak bredere gevolgen heeft." GoBaxter kondigde de massaclaim dinsdag aan. Volgens het bureau zouden ongeveer 4,5 miljoen mensen geld kunnen terugvorderen.

Meer uit Financieel

JPMorgan sloot rekening van Trump een maand na Capitoolbestorming

NEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse JPMorgan Chase heeft Donald Trump en zijn bedrijf in februari 2021 meegedeeld dat hun rekeningen bij de bank werden gesloten. Dat blijkt uit nieuwe documenten die vrijdag zijn vrijgegeven als onderdeel van een rechtszaak die Trump heeft aangespannen tegen de bank en topman Jamie Dimon. Daarin eist de Amerikaanse president 5 miljard dollar schadevergoeding.

6 uur geleden
Trump verhoogt wereldwijde importheffing van 10 naar 15 procent

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.

14 uur geleden
Merz verwacht lagere tariefdruk na uitspraak VS-hooggerechtshof

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.

14 uur geleden
Lagarde vond speech handelsminister VS op WEF onnodig beledigend

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.

16 uur geleden
Geen concrete toezeggingen in verklaring na AI-top

NEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.

17 uur geleden
Franse president blij met uitspraak hof VS over Trumps heffingen

PARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.

19 uur geleden
India en Brazilië sluiten deal over zeldzame grondstoffen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.

19 uur geleden