Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Energieleverancier Eneco schrapt 350 banen

Energieleverancier Eneco schrapt 350 banen

ROTTERDAM (ANP) - Energieleverancier Eneco schrapt 350 banen in verband met "veranderende marktomstandigheden". Daarbij wijst de onderneming onder meer op kosten voor materialen en de sterk gestegen lonen. Volgens Eneco moet het banenverlies eind maart 2026 afgerond worden.

De ingreep in het personeelsbestand wordt naar verwachting voor het grootste deel ingevuld door natuurlijk verloop en de vermindering van externe inhuur en tijdelijke arbeidskrachten, aldus Eneco. Het bedrijf had in juni al gezegd dat extra op de kosten moet worden gelet. Het aantal extern ingehuurde werknemers is sinds de zomer al verminderd.

Eneco verwacht de komende jaren een lagere vraag naar energie, terwijl de kosten stijgen. Het Rotterdamse bedrijf wijst op de sterke terugval in de vraag naar warmtepompen en de afzwakking van de markt voor elektrische auto's. Ook liggen de meeste nieuwe ontwikkelingen van warmtenetten stil, volgens Eneco.

Digitalisering

"Wij gaan onze organisatie aanpassen om het kostenniveau aanvaardbaar te houden, onder andere met verdere digitalisering. Zo houden we ons ambitieuze investeringsprogramma in duurzaamheid rendabel", zegt topman As Tempelman van Eneco in een verklaring.

Eneco zegt dat gedwongen ontslagen zoveel mogelijk voorkomen moeten worden. Het bedrijf telt momenteel ongeveer 4100 werknemers. Een woordvoerder van Eneco wilde desgevraagd niet zeggen hoeveel kosten bespaard moeten worden door het banenverlies. Het bedrijf heeft een doelstelling om in 2035 klimaatneutraal te zijn. Investeringen in bijvoorbeeld wind- en zonneparken, opslag van elektriciteit met batterijen en slim laden zullen de komende jaren doorgaan.

Meer uit Financieel

VS geven groen licht voor miljardenovername Warner door Paramount

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is akkoord met de miljardenovername van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance. Dat meldt het ministerie in een verklaring.

5 uur geleden
Politico: ministerie VS keurt overname Warner door Paramount goed

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft via zijn antitrustafdeling akkoord gegeven voor de geplande miljardenovername van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance. Dat meldt Politico op basis van ingewijden. De goedkeuring maakt volgens de nieuwssite de weg vrij voor de twee grote Amerikaanse entertainmentconcerns om samen te gaan.

9 uur geleden
SpaceX eindigt eerste handelsdag op Wall Street 19 procent hoger

NEW YORK (ANP) - SpaceX is de eerste handelsdag op de aandelenbeurs in New York hoger geëindigd. Het aandeel steeg vrijdag ruim 19 procent tot bijna 161 dollar, tegen een introductieprijs van 135 dollar per aandeel. De beursgang van het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk was de grootste ooit, waarbij het bedrijf 75 miljard dollar ophaalde.

9 uur geleden
Oekraïne krijgt geld van IMF ondanks uitblijvende hervormingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Monetair Fonds leent nog eens bijna 700 miljoen dollar aan Oekraïne, hoewel het land niet heeft voldaan aan de geëiste belastinghervormingen. Het IMF en de regering in Kyiv hebben een akkoord bereikt dat nog moet worden goedgekeurd door het bestuur van het IMF.

11 uur geleden
Musk spreekt liefde uit voor medewerkers SpaceX

STARBASE (ANP) - Elon Musk heeft na de recordbrekende beursgang van SpaceX zijn liefde uitgesproken voor medewerkers van het ruimtevaartbedrijf. "Ik hou onbeschrijflijk veel van de ongelooflijke mensen van SpaceX", schrijft hij in een bericht op socialemediaplatform X, nadat SpaceX vrijdag zijn debuut maakte op techbeurs Nasdaq in New York.

11 uur geleden
Google in beroep tegen Duitse uitspraak over AI-aansprakelijkheid

MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Google gaat in beroep tegen een uitspraak van een Duitse rechter. De rechtbank in München stelde deze week dat het Amerikaanse techbedrijf aansprakelijk gesteld kan worden voor valse resultaten die gegenereerd zijn door zijn eigen AI. De zaak kan gevolgen hebben voor andere ontwikkelaars van kunstmatige intelligentie.

11 uur geleden
EU verbiedt luchtvaartmaatschappijen toeslag voor stoel bij kind

BRUSSEL (ANP/AFP/RTR/BELGA) - De Europese Unie gaat luchtvaartmaatschappijen verbieden om ouders extra te laten betalen voor een stoel naast hun kind. Dat melden diplomaten aan persbureau AFP. Dit is het resultaat van een EU-hervorming van de passagiersrechten, die vrijdag is overeengekomen. De compensatie die luchtvaartmaatschappijen moeten betalen voor lange vertragingen en annuleringen blijft hetzelfde.

12 uur geleden