
Energieleverancier Eneco schrapt 350 banen
ROTTERDAM (ANP) - Energieleverancier Eneco schrapt 350 banen in verband met "veranderende marktomstandigheden". Daarbij wijst de onderneming onder meer op kosten voor materialen en de sterk gestegen lonen. Volgens Eneco moet het banenverlies eind maart 2026 afgerond worden.
De ingreep in het personeelsbestand wordt naar verwachting voor het grootste deel ingevuld door natuurlijk verloop en de vermindering van externe inhuur en tijdelijke arbeidskrachten, aldus Eneco. Het bedrijf had in juni al gezegd dat extra op de kosten moet worden gelet. Het aantal extern ingehuurde werknemers is sinds de zomer al verminderd.
Eneco verwacht de komende jaren een lagere vraag naar energie, terwijl de kosten stijgen. Het Rotterdamse bedrijf wijst op de sterke terugval in de vraag naar warmtepompen en de afzwakking van de markt voor elektrische auto's. Ook liggen de meeste nieuwe ontwikkelingen van warmtenetten stil, volgens Eneco.
Digitalisering
"Wij gaan onze organisatie aanpassen om het kostenniveau aanvaardbaar te houden, onder andere met verdere digitalisering. Zo houden we ons ambitieuze investeringsprogramma in duurzaamheid rendabel", zegt topman As Tempelman van Eneco in een verklaring.
Eneco zegt dat gedwongen ontslagen zoveel mogelijk voorkomen moeten worden. Het bedrijf telt momenteel ongeveer 4100 werknemers. Een woordvoerder van Eneco wilde desgevraagd niet zeggen hoeveel kosten bespaard moeten worden door het banenverlies. Het bedrijf heeft een doelstelling om in 2035 klimaatneutraal te zijn. Investeringen in bijvoorbeeld wind- en zonneparken, opslag van elektriciteit met batterijen en slim laden zullen de komende jaren doorgaan.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Nederland blijft achter bij andere landen op het gebied van innovatie. Om het tij te keren, heeft het kabinet vrijdag na de ministerraad een actieplan gepresenteerd. Het doel daarvan is om op termijn 3 procent van het bruto binnenlands product te investeren in onderzoek en ontwikkeling. Daarvoor is nog bijna 15 miljard euro aan publieke en private investeringen nodig.
37 minuten geledenKAAPSTAD (ANP) - Shell mag maximaal vijf diepzeeboringen voor de westkust van Zuid-Afrika uitvoeren. Dat meldt Reuters op basis van een verklaring van het olie- en gasconcern. Eerdere pogingen van Shell om olie en gas te vinden langs de oostkust van het land werden nog belemmerd door rechtszaken. Zo zijn er onder meer zorgen over het onderwaterleven.
50 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Levi Strauss heeft al meer dan de helft van alle spijkerkleding voor de Amerikaanse markt die het jeansmerk dit jaar nodig denkt te hebben, geïmporteerd in de Verenigde Staten. Dat zei financieel topman Harmit Singh in een toelichting op de tweedekwartaalcijfers.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - TotalEnergies staat op het punt om de werkzaamheden aan een groot gasproject in het noorden van Mozambique te hervatten. Milieu- en mensenrechtenorganisaties zijn kritisch op het project, waaraan ook de Nederlandse baggeraar Van Oord meewerkt. De werkzaamheden lagen stil na een gewelddadige aanval op de nabijgelegen havenstad Palma.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse economie is in mei voor de tweede maand op rij gekrompen. Volgens economen van ING zijn er daardoor groeiende zorgen over de economische vooruitzichten van het Verenigd Koninkrijk. Als andere cijfers volgende week ook slecht zijn, zou dat de druk op de Bank of England vergroten om sneller de rente te verlagen.
3 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Chinese regering heeft bedrijven niet gevraagd om "illegaal" persoonlijke gegevens van klanten te verzamelen en op te slaan. Dat heeft het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken laten weten, nadat de Ierse datatoezichthouder donderdag had aangekondigd een nieuw onderzoek naar TikTok te starten. Dat onderzoek richt zich op het opslaan van persoonlijke gegevens in China door het Chinese socialemediabedrijf.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging vrijdag licht omlaag, na de winstbeurt een dag eerder. De beurshandel stond opnieuw in het teken van de importheffingen van Donald Trump. De Amerikaanse president kondigde aan vanaf 1 augustus een heffing van 35 procent in te voeren op een deel van de producten uit Canada. Volgens Trump is de maatregel een reactie op Canadese tegenheffingen.
4 uur geleden