Energiek FC Utrecht bezorgt koploper PSV eerste puntenverlies
UTRECHT (ANP) - PSV heeft voor het eerst dit seizoen punten verspeeld in de Eredivisie. Het elftal van trainer Peter Bosz kwam in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht niet verder dan een gelijkspel: 1-1. PSV liet daarmee de kans op een record liggen. De Eindhovenaren hadden als eerste club de eerste achttien duels van het seizoen kunnen winnen.
Feyenoord, dat op de tweede plaats staat, kan de achterstand op de koploper later op zondag tot 10 punten verkleinen. De regerend kampioen gaat op bezoek bij Vitesse.
PSV had met zeventien achtereenvolgende zeges het record gedeeld al wel in handen. Ook in het seizoen 1987/1988 ging het voor het eerst mis in de achttiende speelronde. Het elftal van coach Guus Hiddink speelde toen met 2-2 gelijk tegen FC Twente. PSV won dat seizoen de Europa Cup 1, de landstitel en de KNVB-beker. De club is ook dit seizoen nog op die drie fronten actief. Woensdag volgt in De Kuip de ontmoeting met Feyenoord in de achtste finales van de beker en volgende maand is Borussia Dortmund de opponent in de achtste finales van de Champions League.
Dwarrelbal
De focus bij de Brabanders ligt echter op de competitie. PSV wacht sinds 2018 op de landstitel. Tegen Utrecht leek een achttiende zege op rij in de beginfase aanstaande. Op aangeven van Sergiño Dest kopte Johan Bakayoko de bal al in de 7e minuut binnen: 0-1.
Die goede start kreeg geen vervolg. PSV noteerde op het doelpunt na geen serieuze kansen voor rust. FC Utrecht werd tegen het einde van de eerste helft voor het eerst gevaarlijk. Doelman Walter Benítez kon een dwarrelbal van Souffian El Karouani net tot hoekschop verwerken. De Argentijn hield kort daarna ook oud-PSV'er Sam Lammers van scoren af.
Onder druk
De thuisclub trok de goede lijn in de tweede helft door en zette PSV flink onder druk, een beeld wat dit seizoen nog maar weinig te zien is geweest. Nadat verdediger Hidde ter Avest de bal eerst nog tegen de lat kopte, had Othmane Boussaid in de 53e minuut wel succes. Na een voorzet van Lammers schoot de Belg de 1-1 binnen.
Bosz bracht Hirving Lozano halverwege de tweede helft in de ploeg. De Mexicaan was met een bal tegen de lat, een kwartier voor tijd, dicht in de buurt van een doelpunt. Aan de overkant schoot Boussaid net naast.
Meer uit Voetbal
TOULOUSE (ANP) - Ayase Ueda heeft direct zijn waarde bewezen voor zijn nieuwe club Lille. De Japanse spits, die maandag werd overgenomen van Feyenoord, maakte als invaller het enige doelpunt in de uitwedstrijd tegen Toulouse in de Franse competitie.
8 uur geledenGENUA (ANP) - Kingsley Ehizibue maakt in de Serie A de overstap van Udinese naar Genoa. De 31-jarige Nederlandse verdediger ondertekent een meerjarig contract bij zijn nieuwe werkgever.
8 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA beschuldigt de UEFA van een lastercampagne tegen de wereldvoetbalbond en voorzitter Gianni Infantino. Dat blijkt uit een gerechtelijk document dat persbureau Reuters heeft ingezien.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - Ibrahim Sadiq vertrekt bij AZ. De Alkmaarders verkopen de 26-jarige Ghanese buitenspeler aan de Amerikaanse club Colorado Rapids, die uitkomt in de Major League Soccer (MLS).
11 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Marcos Llorente stelt zich niet langer beschikbaar voor het nationale voetbalelftal van Spanje. Dat maakte de 31-jarige verdediger van Atlético Madrid, die anderhalve maand geleden met zijn land de wereldtitel won, op Instagram bekend.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft Gabriel Martinelli verkocht aan de Saudische voetbalclub Al-Hilal. De Engelse landskampioen krijgt volgens Engelse media bijna 70 miljoen euro voor de Braziliaanse buitenspeler, die bij zijn nieuwe werkgever onder andere ploeggenoot wordt van Oranje-international Crysencio Summerville. Arsenal ontving nog niet eerder zoveel geld voor een speler.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt afscheid van Zidane Iqbal. De 23-jarige Irakese middenvelder, die in juni met zijn land meedeed aan het wereldkampioenschap, stapt over naar de Schotse club Dundee United FC.
12 uur geleden