Energieconcern Shell wint op Damrak na kwartaalupdate
AMSTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern Shell is donderdag meer waard geworden op de beurs in Amsterdam na een handelsupdate over de prestaties in het eerste kwartaal. Daaruit kwam naar voren dat de verdiensten uit de gashandel ongeveer op hetzelfde niveau liggen als in het voorgaande kwartaal. Ook verzekeraar ASR stond in de belangstelling, na de aankondiging van 500 miljoen euro aan investeringen om biotechnologisch onderzoek in Delft aan te jagen. De blik van beleggers was verder gericht op de gespannen verhouding tussen China en Taiwan en mogelijke signalen van een afkoelende economie.
Shell stond in de openingsminuten 1,8 procent hoger en was daarmee de sterkste stijger in de AEX. Die graadmeter van de belangrijkste fondsen op het Damrak klom 0,2 procent tot 756,91 punten. De MidKap won 0,6 procent tot 930,43 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen wonnen tot 0,4 procent.
ASR klom 1 procent. Een fonds van de verzekeraar wil over een periode van zo'n twintig jaar een half miljard steken in vastgoed op de Biotech Campus Delft. Dat geld gaat onder andere naar kantoren en laboratoria, maar er moeten ook nieuwe gebouwen verrijzen. De verzekeraar trekt daarbij samen op met speciaalchemiebedrijf DSM (plus 1,3 procent). Muziekconcern Universal Music Group zakte 4,4 procent na een adviesverlaging bij Exane en was de grootste verliezer in de AEX.
Overname IMCD, aandelenwinst Nedap
Chemicaliëndistributeur IMCD kwam met overnamenieuws. Het bedrijf koopt een Indiase leverancier van plastics en polymeren, wat de positie van IMCD in het Aziatische land moet versterken. Beleggers raakten niet erg onder de indruk van het nieuws en zetten het aandeel een fractie lager.
De aandacht ging ook uit naar technologiebedrijf Nedap, dat de omzet in het eerste kwartaal met ruim een vijfde zag groeien. Dat was voor een deel het gevolg van een inhaalslag die het bedrijf maakte met de leveringen van zijn systemen. Het aandeel won 1 procent.
Bouwindustrie, euro- en oliekoers
Advies- en ingenieursbureau Arcadis koerste 0,9 procent hoger na de aankondiging van een nieuwe klus in de Verenigde Staten. Het bedrijf helpt Siemens daar bij de bouw van een nieuwe fabriek voor treinwagons. Ook bouwbedrijf Heijmans (min 0,4 procent) heeft een nieuwe opdracht binnengehaald. Het concern renoveert een onderwijsgebouw op de campus van de Technische Universiteit in Eindhoven. Het project levert Heijmans 33 miljoen euro omzet op.
Amerikaanse olie werd 0,5 procent goedkoper op 80,22 dollar per vat. Brentolie verloor 0,4 procent op 84,35 dollar per vat. De euro stond vrijwel vlak tegenover de dollar en was 1,0909 dollar waard, tegenover 1,0902 een dag eerder.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Rabobank kijkt naar mogelijkheden om efficiënter te werken door het op grotere schaal toepassen van technologie met kunstmatige intelligentie. Maar wat dat betekent voor de toekomstige werkgelegenheid bij het financiële concern, kan topman Stefaan Decraene niet zeggen. Hij benadrukte dinsdag bij de presentatie van de jaarcijfers dat de zoektocht naar efficiëntie bij Rabobank eigenlijk een voortdurend proces is. Er is wel nog "werk aan de winkel", erkende hij.
5 minuten geledenHANNOVER (ANP/DPA/RTR) - De Duitse reisorganisatie TUI heeft de sterkste start van het winterseizoen ooit gemaakt. De grootste reisgroep van Europa profiteerde in het afgelopen kwartaal van een sterke vraag naar hotels en cruises. Ook wordt er volgens TUI meer lastminute geboekt tegen hogere prijzen.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De pensioenuitkering voor mensen die in de bouw werken, gaat fors omhoog. Van ongeveer 250.000 werknemers die bijna met pensioen gaan en pensioen opbouwen bij pensioenfonds bpfBOUW stijgt de uitkering met 20,8 procent. Dat is mogelijk omdat het fonds het pensioenstelsel heeft hervormd en daardoor "meer flexibiliteit heeft om te reageren op de beurs".
21 minuten geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - India wil minder afhankelijk worden van China voor kritieke mineralen. Het land voert gesprekken met Nederland, Brazilië, Canada en Frankrijk over het gezamenlijk winnen, verwerken en recyclen van essentiële grondstoffen, zeggen bronnen tegen persbureau Reuters.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - BP wil meer geld besparen dan eerder aangekondigd, maakte het bedrijf bekend bij zijn jaarresultaten. Het olie- en gasconcern staat onder druk om sneller betere resultaten te boeken.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS besteedt een deel van zijn IT-beheer uit aan het Amerikaanse bedrijf DXC. Het gaat om het beheer en de hosting van een technisch platform waarop interne applicaties kunnen draaien, bijvoorbeeld voor de financiële planning en voor hulpmiddelen in werkplaatsen voor treinen. Dat bevestigt NS na berichtgeving door NRC.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips behoorde dinsdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het zorgtechnologieconcern boekte vorig jaar meer winst dan kenners hadden verwacht. Philips hield de verkopen op peil ondanks de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump en verbeterde de winstgevendheid door kostenbesparingen.
1 uur geleden