Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Energieconcern Shell wint op Damrak na kwartaalupdate

Energieconcern Shell wint op Damrak na kwartaalupdate

AMSTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern Shell is donderdag meer waard geworden op de beurs in Amsterdam na een handelsupdate over de prestaties in het eerste kwartaal. Daaruit kwam naar voren dat de verdiensten uit de gashandel ongeveer op hetzelfde niveau liggen als in het voorgaande kwartaal. Ook verzekeraar ASR stond in de belangstelling, na de aankondiging van 500 miljoen euro aan investeringen om biotechnologisch onderzoek in Delft aan te jagen. De blik van beleggers was verder gericht op de gespannen verhouding tussen China en Taiwan en mogelijke signalen van een afkoelende economie.

Shell stond in de openingsminuten 1,8 procent hoger en was daarmee de sterkste stijger in de AEX. Die graadmeter van de belangrijkste fondsen op het Damrak klom 0,2 procent tot 756,91 punten. De MidKap won 0,6 procent tot 930,43 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen wonnen tot 0,4 procent.

ASR klom 1 procent. Een fonds van de verzekeraar wil over een periode van zo'n twintig jaar een half miljard steken in vastgoed op de Biotech Campus Delft. Dat geld gaat onder andere naar kantoren en laboratoria, maar er moeten ook nieuwe gebouwen verrijzen. De verzekeraar trekt daarbij samen op met speciaalchemiebedrijf DSM (plus 1,3 procent). Muziekconcern Universal Music Group zakte 4,4 procent na een adviesverlaging bij Exane en was de grootste verliezer in de AEX.

Overname IMCD, aandelenwinst Nedap

Chemicaliƫndistributeur IMCD kwam met overnamenieuws. Het bedrijf koopt een Indiase leverancier van plastics en polymeren, wat de positie van IMCD in het Aziatische land moet versterken. Beleggers raakten niet erg onder de indruk van het nieuws en zetten het aandeel een fractie lager.

De aandacht ging ook uit naar technologiebedrijf Nedap, dat de omzet in het eerste kwartaal met ruim een vijfde zag groeien. Dat was voor een deel het gevolg van een inhaalslag die het bedrijf maakte met de leveringen van zijn systemen. Het aandeel won 1 procent.

Bouwindustrie, euro- en oliekoers

Advies- en ingenieursbureau Arcadis koerste 0,9 procent hoger na de aankondiging van een nieuwe klus in de Verenigde Staten. Het bedrijf helpt Siemens daar bij de bouw van een nieuwe fabriek voor treinwagons. Ook bouwbedrijf Heijmans (min 0,4 procent) heeft een nieuwe opdracht binnengehaald. Het concern renoveert een onderwijsgebouw op de campus van de Technische Universiteit in Eindhoven. Het project levert Heijmans 33 miljoen euro omzet op.

Amerikaanse olie werd 0,5 procent goedkoper op 80,22 dollar per vat. Brentolie verloor 0,4 procent op 84,35 dollar per vat. De euro stond vrijwel vlak tegenover de dollar en was 1,0909 dollar waard, tegenover 1,0902 een dag eerder.

Meer uit Financieel

Macron wil dat EU antidwanginstrument gebruikt tegen heffingen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.

8 uur geleden
Italiaanse premier Meloni noemt dreigende heffingen 'een fout'

SEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.

8 uur geleden
Duitse brancheclub roept EC op maatregelen te nemen na heffing VS

BERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.

9 uur geleden
Democraten willen heffingen Trump met wetsvoorstel blokkeren

WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.

16 uur geleden
Nederlandse technologische industrie verontrust over heffingen

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.

22 uur geleden
EU-buitenlandchef: Rusland en China profiteren van heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.

22 uur geleden
EU-ambassadeurs zondag bijeen voor overleg over heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.

23 uur geleden