Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Energieconcern RWE: kabinet is te weinig bezig met groene energie

Energieconcern RWE: kabinet is te weinig bezig met groene energie

UTRECHT (ANP) - Het kabinet heeft te weinig aandacht voor schonere vormen van energie om de doelen in de energietransitie op tijd te halen. Dit vindt de topman van de Nederlandse tak van energieconcern RWE, Marinus Tabak.

Volgens hem is dit kabinet te veel bezig met onderwerpen die op de korte termijn spelen, zoals asiel. "Dat neem ik ze niet kwalijk, maar ik denk ook: dat kan niet 90 procent van onze aandacht opeisen. Andere dingen zijn ook cruciaal. Dat er een minister is voor Klimaat en Groene Groei is hoopgevend, maar ik denk niet dat het kabinet urgent genoeg bezig is met groene groei", zei hij donderdag tegen journalisten.

Voor onder meer de uitvoering van de energietransitie en groene waterstof mag het kabinet wat hem betreft meer aandacht hebben. Groene waterstof wordt, anders dan bijvoorbeeld grijze waterstof, geproduceerd met duurzame stroom. Tabak benadrukt dat groene waterstof helpt bij het verduurzamen van de industrie.

Volle stroomnet

De Noordzee biedt volgens hem "de grootste kans die we hebben" voor de overgang naar schonere energie. Nederland is volgens hem al goed bezig met het plaatsen van windmolens op zee. "Om hierin succesvol te blijven moeten we het systeem van de afgelopen jaren herijken. Wat kunnen we leren van omliggende landen en hoe geven we dat vorm?"

Ook moet het kabinet meer doen tegen het volle stroomnet als het aan hem ligt. Sluit meer batterijen aan op het net en kijk naar hoe je dat wilt doen, stelt hij voor. Nederland moet zich volgens hem meer richten op oplossingen voor mensen die graag willen verduurzamen.

55 miljard euro

Verder ging Tabak in op de bevindingen van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) vorige week over het Nederlandse klimaatbeleid. Daarin stelt het PBL dat het "heel erg onwaarschijnlijk" is dat Nederland het klimaatdoel van 55 procent minder uitstoot in 2030 haalt. Nederland moet de energietransitie versnellen om ervoor te zorgen dat de doelen wel worden gehaald, aldus Tabak.

RWE investeert tot en met 2030 wereldwijd 55 miljard euro in schonere energie. In Nederland heeft RWE onder meer een kolencentrale in de Eemshaven, de grootste in Nederland. De centrale moet in 2030 zijn omgebouwd tot een biomassacentrale en vrijgekomen CO2 afvangen. Daarmee kan de centrale zelfs CO2-negatief worden, stelt Tabak. Daarvan is sprake als bij de productie meer CO2 wordt opgeslagen dan dat er vrijkomt.

Meer uit Financieel

Vleesverwerker Vion verkoopt twee Duitse slachterijen

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion Food Group verkoopt twee slachterijen in het zuiden van Duitsland als onderdeel van zijn reorganisatie waarbij het bedrijf zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vion zegt een principeakkoord te hebben gesloten over de verkoop van die vestigingen. Een evaluatie van de overige Duitse locaties van het bedrijf loopt nog.

4 minuten geleden
Boeing: oorlog heeft nog geen impact op vliegtuigleveringen

ARLINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft nog geen impact gehad op de leveringen van passagiersvliegtuigen van Boeing aan klanten. Dat zei Boeing-topman Kelly Ortberg op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het bedrijf vrijdag. Daarnaast krijgt Boeing meer defensieorders door de oorlog.

1 uur geleden
Oliebedrijven kelderen op beurzen, luchtvaartsector hard omhoog

AMSTERDAM (ANP) - Oliebedrijven gingen vrijdag hard omlaag op de Europese aandelenbeurzen door de gekelderde olieprijzen na het nieuws dat de Straat van Hormuz wordt heropend door Iran voor de commerciƫle scheepvaart. Luchtvaartmaatschappijen profiteerden juist van de sterke daling van de olieprijzen omdat zij erg gevoelig zijn voor hoge kerosineprijzen.

3 uur geleden
Nederlands Euclyd wil 100 miljoen ophalen voor productie AI-chips

EINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse chipproducent Euclyd wil met een nieuwe investeringsronde 100 miljoen euro ophalen. Het in Eindhoven gevestigde bedrijf wil zo op grotere schaal chips produceren voor de toepassing van kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft oprichter Bernardo Kastrup gezegd in een interview met zakenzender CNBC.

4 uur geleden
CO2-opslagproject Porthos in Noordzee jaar vertraagd

ROTTERDAM (ANP) - De opening van de CO2-opslaglocatie Porthos in de Noordzee is uitgesteld tot de tweede helft van volgend jaar. Volgens de oorspronkelijke planning zou het project eind dit jaar opstarten, maar dat blijkt te ambitieus.

5 uur geleden
Nederlandse reders terughoudend over heropening Straat van Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - De Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) noemt de heropening van de Straat van Hormuz door Iran gedurende het staakt-het-vuren een "positief signaal". Maar de redersvereniging is ook nog terughoudend, want er is nog veel onduidelijk. De KVNR wil zo snel mogelijk verifieerbare garanties voor een veilige passage door de zeestraat.

5 uur geleden
Shell onderuit in AEX door olieprijs, Air France-KLM flink hoger

AMSTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern Shell was vrijdagmiddag een flinke verliezer in de Amsterdamse AEX-index door de scherp gedaalde olieprijzen. Iran maakte bekend dat de Straat van Hormuz weer volledig is heropend voor de commerciƫle scheepvaart. Vanwege de oorlog had Iran die belangrijke zeestraat vrijwel volledig afgesloten voor olietankers. De olieprijzen daalden na de aankondiging meer dan 10 procent.

5 uur geleden