Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Energieconcern RWE: kabinet is te weinig bezig met groene energie

Energieconcern RWE: kabinet is te weinig bezig met groene energie

UTRECHT (ANP) - Het kabinet heeft te weinig aandacht voor schonere vormen van energie om de doelen in de energietransitie op tijd te halen. Dit vindt de topman van de Nederlandse tak van energieconcern RWE, Marinus Tabak.

Volgens hem is dit kabinet te veel bezig met onderwerpen die op de korte termijn spelen, zoals asiel. "Dat neem ik ze niet kwalijk, maar ik denk ook: dat kan niet 90 procent van onze aandacht opeisen. Andere dingen zijn ook cruciaal. Dat er een minister is voor Klimaat en Groene Groei is hoopgevend, maar ik denk niet dat het kabinet urgent genoeg bezig is met groene groei", zei hij donderdag tegen journalisten.

Voor onder meer de uitvoering van de energietransitie en groene waterstof mag het kabinet wat hem betreft meer aandacht hebben. Groene waterstof wordt, anders dan bijvoorbeeld grijze waterstof, geproduceerd met duurzame stroom. Tabak benadrukt dat groene waterstof helpt bij het verduurzamen van de industrie.

Volle stroomnet

De Noordzee biedt volgens hem "de grootste kans die we hebben" voor de overgang naar schonere energie. Nederland is volgens hem al goed bezig met het plaatsen van windmolens op zee. "Om hierin succesvol te blijven moeten we het systeem van de afgelopen jaren herijken. Wat kunnen we leren van omliggende landen en hoe geven we dat vorm?"

Ook moet het kabinet meer doen tegen het volle stroomnet als het aan hem ligt. Sluit meer batterijen aan op het net en kijk naar hoe je dat wilt doen, stelt hij voor. Nederland moet zich volgens hem meer richten op oplossingen voor mensen die graag willen verduurzamen.

55 miljard euro

Verder ging Tabak in op de bevindingen van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) vorige week over het Nederlandse klimaatbeleid. Daarin stelt het PBL dat het "heel erg onwaarschijnlijk" is dat Nederland het klimaatdoel van 55 procent minder uitstoot in 2030 haalt. Nederland moet de energietransitie versnellen om ervoor te zorgen dat de doelen wel worden gehaald, aldus Tabak.

RWE investeert tot en met 2030 wereldwijd 55 miljard euro in schonere energie. In Nederland heeft RWE onder meer een kolencentrale in de Eemshaven, de grootste in Nederland. De centrale moet in 2030 zijn omgebouwd tot een biomassacentrale en vrijgekomen CO2 afvangen. Daarmee kan de centrale zelfs CO2-negatief worden, stelt Tabak. Daarvan is sprake als bij de productie meer CO2 wordt opgeslagen dan dat er vrijkomt.

Meer uit Financieel

EU en China worden lid van nieuwe coalitie rond emissiehandel

BELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.

12 uur geleden
China onderzoekt mogelijkheden diepzeemijnbouw bij Cookeilanden

AVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.

12 uur geleden
Toerisme naar Cuba zakt onder druk van economische problemen

HAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.

13 uur geleden
Vakantiegangers Thailand riskeren boete bij biertje in de middag

BANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - Wie op vakantie gaat naar Thailand en 's middags bijvoorbeeld een biertje drinkt, riskeert vanaf zaterdag een forse boete door veranderde alcoholwetgeving. De Thaise autoriteiten hebben de regels aangescherpt en besloten strenger te handhaven.

13 uur geleden
Pfizer wint biedingsstrijd om obesitasmedicijnmaker Metsera

NEW YORK (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse farmaceut Pfizer wint de biedingsstrijd om branchegenoot Metsera. Het bestuur van die Amerikaanse ontwikkelaar van medicijnen tegen obesitas is akkoord gegaan met een bod ter waarde van 10 miljard dollar. Metsera koos bewust niet voor het Deense Novo Nordisk, dat de onderneming eveneens wilde inlijven en zijn bod onlangs nog flink verhoogde.

14 uur geleden
Tesla vindt geen steun bij aandeelhouders voor investering in xAI

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft op zijn aandeelhoudersvergadering donderdag geen steun gekregen voor mogelijke investeringen in xAI, het AI-bedrijf van topman Elon Musk. Dat volgt uit informatie die Tesla vrijdagavond laat naar buiten heeft gebracht. Dit lijkt een tegenvaller voor Musk, die op de vergadering wel uitzicht kreeg op een megabeloning van 1 biljoen, oftewel 1000 miljard dollar.

14 uur geleden
Shein ontloopt blokkade in Frankrijk na verwijderen sekspoppen

PARIJS (ANP/DPA) - Webwinkel Shein ontloopt een directe blokkade in Frankrijk. De regering in Parijs dreigde daartoe over te gaan nadat in het assortiment van Shein op kinderen lijkende sekspoppen waren ontdekt. Maar volgens de Franse overheid heeft Shein de bewuste artikelen inmiddels verwijderd.

16 uur geleden