Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Energieconcern RWE: kabinet is te weinig bezig met groene energie

Energieconcern RWE: kabinet is te weinig bezig met groene energie

UTRECHT (ANP) - Het kabinet heeft te weinig aandacht voor schonere vormen van energie om de doelen in de energietransitie op tijd te halen. Dit vindt de topman van de Nederlandse tak van energieconcern RWE, Marinus Tabak.

Volgens hem is dit kabinet te veel bezig met onderwerpen die op de korte termijn spelen, zoals asiel. "Dat neem ik ze niet kwalijk, maar ik denk ook: dat kan niet 90 procent van onze aandacht opeisen. Andere dingen zijn ook cruciaal. Dat er een minister is voor Klimaat en Groene Groei is hoopgevend, maar ik denk niet dat het kabinet urgent genoeg bezig is met groene groei", zei hij donderdag tegen journalisten.

Voor onder meer de uitvoering van de energietransitie en groene waterstof mag het kabinet wat hem betreft meer aandacht hebben. Groene waterstof wordt, anders dan bijvoorbeeld grijze waterstof, geproduceerd met duurzame stroom. Tabak benadrukt dat groene waterstof helpt bij het verduurzamen van de industrie.

Volle stroomnet

De Noordzee biedt volgens hem "de grootste kans die we hebben" voor de overgang naar schonere energie. Nederland is volgens hem al goed bezig met het plaatsen van windmolens op zee. "Om hierin succesvol te blijven moeten we het systeem van de afgelopen jaren herijken. Wat kunnen we leren van omliggende landen en hoe geven we dat vorm?"

Ook moet het kabinet meer doen tegen het volle stroomnet als het aan hem ligt. Sluit meer batterijen aan op het net en kijk naar hoe je dat wilt doen, stelt hij voor. Nederland moet zich volgens hem meer richten op oplossingen voor mensen die graag willen verduurzamen.

55 miljard euro

Verder ging Tabak in op de bevindingen van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) vorige week over het Nederlandse klimaatbeleid. Daarin stelt het PBL dat het "heel erg onwaarschijnlijk" is dat Nederland het klimaatdoel van 55 procent minder uitstoot in 2030 haalt. Nederland moet de energietransitie versnellen om ervoor te zorgen dat de doelen wel worden gehaald, aldus Tabak.

RWE investeert tot en met 2030 wereldwijd 55 miljard euro in schonere energie. In Nederland heeft RWE onder meer een kolencentrale in de Eemshaven, de grootste in Nederland. De centrale moet in 2030 zijn omgebouwd tot een biomassacentrale en vrijgekomen CO2 afvangen. Daarmee kan de centrale zelfs CO2-negatief worden, stelt Tabak. Daarvan is sprake als bij de productie meer CO2 wordt opgeslagen dan dat er vrijkomt.

Meer uit Financieel

ABN AMRO verhoogt groeiverwachtingen voor Nederlandse economie

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.

2 uur geleden
ABN AMRO verhoogt groeiverwachtingen voor Nederlandse economie

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.

2 uur geleden
Wall Street sluit voor vierde dag op rij hoger, Nvidia stijgt

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag voor de vierde dag op rij hoger gesloten. Beleggers rekenen steeds meer op een renteverlaging door de Federal Reserve in december. Nvidia eindigde in de plus, nadat het chipconcern dinsdag nog tot de verliezers behoorde.

4 uur geleden
IMF en Oekraïne sluiten deal over nieuwe regeling van 8,2 miljard

KYIV (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft een akkoord bereikt met Oekraïne over een nieuwe regeling ter waarde van ongeveer 8,2 miljard dollar, zo'n 7,1 miljard euro. De oorlog tussen Oekraïne en Rusland "blijft een zware tol eisen van de Oekraïense bevolking en de economie", aldus het IMF.

5 uur geleden
Bloomberg: Aegon overweegt activiteiten buiten de VS te verkopen

SCHIPHOL (ANP) - Aegon overweegt enkele activiteiten buiten de Verenigde Staten te verkopen. De Nederlandse verzekeraar haalt het grootste deel van zijn winst uit de VS en wil zich focussen op zijn belangrijkste markt. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

7 uur geleden
Noorse aluminiumproducent wil fabriek in Drunen sluiten

DRUNEN (ANP) - Het Noorse aluminium- en energieconcern Norsk Hydro wil vijf Europese vestigingen sluiten. Het gaat om een aluminiumfabriek in het Noord-Brabantse Drunen, twee in het Verenigd Koninkrijk, een in Duitsland en een in Italië.

7 uur geleden
AEX sluit flink hoger door hoop op renteverlaging Fed in VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met een flinke koerswinst gesloten. Beleggers trokken zich op aan het optimisme op Wall Street, waar nu rekening wordt gehouden met een mogelijke renteverlaging door de Federal Reserve volgende maand.

8 uur geleden