Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Energiebureau: olieproductie VS kan dit jaar naar record stijgen

Energiebureau: olieproductie VS kan dit jaar naar record stijgen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De olieproductie in de Verenigde Staten kan in 2023 naar een nieuw recordniveau stijgen. Volgens het Amerikaanse energiebureau Energy Information Administration (EIA) kan de productie dit jaar gemiddeld uitkomen op 12,4 miljoen vaten per dag.

Het huidige record werd in 2019 bereikt toen de gemiddelde productie uitkwam op 12,3 miljoen vaten (van 159 liter) per dag. Voor 2024 voorziet het EIA een verdere stijging van de dagelijkse productie van ruwe olie in de VS naar 12,8 miljoen vaten. De VS spelen een steeds belangrijkere rol in de wereldwijde olieleveringen nu de Russische olie-export onder druk staat door de westerse sancties vanwege de oorlog in Oekraïne en oliegroep OPEC+ de productie heeft verlaagd om zo de prijzen te stutten.

In de VS wordt veel olie gewonnen uit schalievelden, waaronder het grote veld Permian Basin dat grotendeels in het westen van de staat Texas ligt. Met schaliewinning wordt olie uit gesteentes gehaald door met hoge druk water, zand en chemicaliën in de grond te spuiten.

Meer uit Financieel

Benzine meer dan 1 cent duurder door spanningen Midden-Oosten

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs voor benzine is zaterdag meer dan 1 cent per liter gestegen door de spanningen in het Midden-Oosten. Bij pompen van TotalEnergies en Texaco zijn er zelfs 2 cent per liter bijgekomen, volgt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers dat hierover dagelijks cijfers bijhoudt. Ook diesel is duurder dan een dag eerder.

18 uur geleden
Donald Trump verdient veel geld met crypto's en golfresorts

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vorig jaar veel verdiend aan inkomsten uit crypto's en zijn golfresorts. Ook uit de verkoop van bijvoorbeeld Trump Sneakers en parfums kwam geld binnen, volgt uit een vrijgekomen document. Het rapport geeft een kijkje in de enorme zakelijke belangen van de miljardair in het Witte Huis.

19 uur geleden
Boeing levert voor het eerst in maanden weer vliegtuig in China

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Boeing heeft zaterdag voor het eerst sinds president Donald Trump begin april een golf aan importheffingen instelde weer een vliegtuig geleverd aan een Chinese luchtvaartmaatschappij. Dit lijkt een teken van toenadering tussen beide landen, nu Washington en Beijing de spanningen proberen te verminderen.

20 uur geleden
CNV belooft zeker tot woensdag geen NS-staking aan te kondigen

UTRECHT (ANP) - Vakbond CNV gaat in op de uitnodiging van NS voor hervatting van het cao-overleg. Daarbij belooft de bond tot in ieder geval woensdag geen nieuwe stakingen aan te kondigen. Het is onduidelijk of de andere bonden voor die tijd al wel met nieuwe acties willen komen.

22 uur geleden
Musks start-up Neuralink helpt aap iets te zien dat er niet is

FREMONT (ANP/BLOOMBERG) - De hersenimplantaatstart-up Neuralink van Elon Musk heeft een hersenimplantaat gebruikt om een aap iets te laten zien dat er fysiek niet was. Dit is volgens het Amerikaanse bedrijf een belangrijke stap richting het doel om blinde mensen te helpen zien.

22 uur geleden
Flinke verliezen op Wall Street na aanvallen Israël en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met flinke verliezen gesloten. De aanvallen die Israël en Iran sinds donderdag- op vrijdagnacht op elkaar hebben uitgevoerd, wakkerden de zorgen van beleggers aan over een escalatie van het conflict in het Midden-Oosten.

1 dag geleden
Japanse premier: Japan en VS versnellen gesprekken handelsdeal

TOKIO (ANP) - Japan en de Verenigde Staten willen de gesprekken over een handelsovereenkomst tussen de twee landen versnellen. De Japanse premier Shigeru Ishiba zei vrijdag dat hij en de Amerikaanse president Donald Trump het hierover eens zijn geworden.

1 dag geleden