Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Energiebureau IEA ziet ruim aanbod op oliemarkt in 2025

Energiebureau IEA ziet ruim aanbod op oliemarkt in 2025

PARIJS (ANP/RTR) - Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) ziet volgend jaar een ruim aanbod op de wereldwijde oliemarkt, ondanks het besluit van oliekartel OPEC+ om een productieverhoging langer uit te stellen. Het IEA wijst daarbij onder meer op een grotere olieproductie van landen buiten de OPEC+ zoals de Verenigde Staten, Guyana, Canada en Brazilië.

Het bureau denkt dat het aanbod volgend jaar 1,4 miljoen vaten per dag groter zal zijn dan de wereldwijde olievraag als de OPEC+ doorzet met de plannen om vanaf april de productie weer geleidelijk te gaan verhogen. Als die productieverhoging helemaal van tafel zou gaan, is er een overaanbod van 950.000 vaten per dag (van 159 liter), aldus de denktank in Parijs.

Het IEA stelde wel zijn verwachting voor de groei van de wereldwijde olievraag voor volgend jaar iets naar boven bij tot 1,1 miljoen vaten per dag. Dat heeft volgens het agentschap vooral te maken met een aantrekkende olievraag uit China door de omvangrijke steunmaatregelen die de Chinese overheid heeft aangekondigd om de kwakkelende economie te stimuleren. China is de grootste importeur van ruwe olie ter wereld. Voor dit jaar werd de verwachting voor de groei van de olievraag juist licht naar beneden bijgesteld, naar 840.000 vaten per dag.

De OPEC, geleid door Saudi-Arabië, stelde woensdag de groeiverwachting voor de olievraag voor dit jaar voor de vijfde maand op rij naar beneden bij. Ook voor volgend jaar werd die prognose verder verlaagd. De groeivoorspellingen van de OPEC liggen nog wel een stuk hoger dan die van het IEA. Dat zou vooral te maken hebben met meningsverschillen over de Chinese olievraag en de impact op de vraag door de overgang naar elektrisch rijden. Bij de OPEC+ zijn ook landen als Rusland en Kazachstan betrokken.

Meer uit Financieel

Aanklagers: Musk moedigde deepfakes aan voor hogere waarde X

PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers vermoeden dat Elon Musk seksueel getinte deepfakes op socialemediaplatform X heeft aangemoedigd om de waarde van zijn bedrijf "kunstmatig" op te drijven. Dat hebben ze laten weten aan Amerikaanse autoriteiten, werd zaterdag bekendgemaakt.

4 uur geleden
Moeder ChatGPT wil personeelsbestand verdubbelen, schrijft FT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft plannen om het aantal medewerkers dit jaar bijna te verdubbelen. Op die manier hoopt de Amerikaanse pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) concurrentie van bedrijven als Anthropic en Google het hoofd te bieden, schrijft zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

4 uur geleden
Dieselprijs nadert de 2,70 euro per liter

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn zaterdag verder omhooggegaan door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel nadert inmiddels de 2,70 euro, blijkt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers.

6 uur geleden
Bloomberg: Iran begeleidde Indiase tanker door Straat van Hormuz

NEW DELHI (ANP) - De Iraanse marine heeft vorige week een Indiase tanker met vloeibaar petroleumgas door de Straat van Hormuz begeleid. Dit gebeurde via een vooraf goedgekeurde route na diplomatiek overleg met de Indiase overheid. Dit meldt persbureau Bloomberg op basis van een anonieme officier aan boord van het schip.

8 uur geleden
Krant: Brussel wil geen haast bij aanvullen gasvoorraden

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft EU-lidstaten opgeroepen om hun doelstellingen voor gasvoorraden te verlagen en niet te haasten met het aanvullen van hun uitgeputte reserves. Dat zou de vraag naar gas wat kunnen temperen nu brandstof erg duur is door de Iranoorlog, meldt de Financial Times zaterdag.

9 uur geleden
Netflix rekent op miljoenen kijkers met livestream comeback BTS

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Netflix verwacht zaterdag wereldwijd miljoenen kijkers te trekken met een grootschalige livestream rond de comeback van de populaire K-popgroep BTS. Het evenement, de eerste show van de groep in jaren, past in de strategie van het Amerikaanse bedrijf om sterker in te zetten op live-evenementen.

10 uur geleden
United Airlines schrapt vluchten om flink gestegen brandstofprijs

CHICAGO (ANP/DPA/BELGA/RTR) - United Airlines schrapt veel vluchten die door de flinke stijging van de brandstofprijzen onrendabel zijn geworden. Op korte termijn wil de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij zijn capaciteit met ongeveer 5 procent verminderen, heeft topman Scott Kirby aangekondigd.

11 uur geleden