Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Energiebureau IEA: OPEC+ moet beter voldoen aan productiedoelen

Energiebureau IEA: OPEC+ moet beter voldoen aan productiedoelen

RIYAD (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC en zijn bondgenoten zoals Rusland moeten meer doen om het gat tussen hun productiedoelstellingen en de daadwerkelijke olieproductie te verkleinen. Dat zei directeur Fatih Birol van het Internationaal Energie Agentschap (IEA) op een conferentie in Saudi-Arabië. Birol stelt dat hierdoor de olieprijzen nog altijd hoog blijven.

De OPEC+, zoals die alliantie wordt genoemd, is bezig elke maand de productie met 400.000 vaten per dag te verhogen, maar de daadwerkelijke productie blijft achter omdat landen moeite hebben om steeds meer olie op te pompen. Birol spreekt hier van een significant verschil. "Het is belangrijk voor de OPEC+ om dit gat te verkleinen en hopelijk meer volumes op de markt te brengen." Ook zegt hij dat extra olieproductie in de Verenigde Staten en Brazilië kan helpen bij het drukken van de prijzen.

Birol geeft verder aan dat olie en gas nog jaren nodig zullen blijven als energiebronnen. Ook zorgen de hoge gasprijzen voor tegenwind voor de Europese economie, aldus Birol. Daarnaast ziet de IEA-directeur een comeback van kernenergie als belangrijke energiebron.

De olieprijzen zijn gestegen naar de hoogste niveaus in ongeveer zeven jaar, door de sterke vraag en het beperkte aanbod op de markt. Ook de spanningen rond Oekraïne hebben de olieprijzen aangejaagd. Dinsdag zakten de prijzen wel hard, door de hoop voor een diplomatieke oplossing voor het conflict.

Meer uit Financieel

Brussel staat tijdelijk meer staatssteun toe om energiecrisis

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat tijdelijk toestaan dat lidstaten meer staatssteun verlenen aan bedrijven die in de knel zitten door de energiecrisis door de oorlog in het Midden-Oosten. Brussel staat toe dat meer geld wordt gegeven aan de landbouw-, visserij- en transportsector. Deze sectoren hebben te maken met prijsstijgingen voor brandstof of kunstmest. Ook voor industrie die veel energie verbruikt, komen soepelere regels voor staatssteun.

16 minuten geleden
FT: eigenaar pompt 210 miljoen euro in noodlijdend Lipton

LONDEN (ANP) - Investeerder CVC, de eigenaar van Lipton, investeert 210 miljoen euro in het theemerk. Dat meldt de Financial Times. Het noodlijdende theebedrijf moet op die manier het hoofd boven water houden.

35 minuten geleden
Bloomberg: superolietanker uit Straat van Hormuz vaart naar Japan

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Japan kan een nieuwe lading olie uit het Midden-Oosten ontvangen, ondanks de blokkade van de Straat van Hormuz. Een Japanse supertanker met ruwe olie verliet dinsdagavond laat de vrijwel afgesloten zeestraat, meldt persbureau Bloomberg. De tanker zou woensdagochtend vroeg zijn bestemming hebben aangepast naar het Japanse Nagoya.

37 minuten geleden
Gewasprijzen op hoogste niveau sinds 2023 door Iranoorlog

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De langdurige sluiting van de Straat van Hormuz door de oorlog in het Midden-Oosten en extreem weer hebben de prijzen voor landbouwproducten naar het hoogste niveau in twee jaar gestuwd. Het risico op voedselinflatie, oftewel hogere prijzen voor basisvoedingsmiddelen, is door de hogere gewasprijzen in combinatie met hogere kosten voor kunstmest en het vooruitzicht van kleinere oogsten verder toegenomen.

49 minuten geleden
Rusland voorspelt prijsdaling olie na vertrek VAE uit OPEC

MOSKOU (ANP/RTR) - Het vertrek van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) uit oliekartel OPEC leidt er waarschijnlijk toe dat olieproducerende landen hun productie opvoeren. Daardoor zouden olieprijzen op termijn moeten dalen, voorspelt de Russische minister van Financiën Anton Siluanov.

52 minuten geleden
Vattenfall profiteert van hoge elektriciteitsprijs in Scandinavië

STOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall heeft in het eerste kwartaal fors meer winst gemaakt. Het bedrijf profiteerde van hogere prijzen in Scandinavië, aldus topvrouw Anna Borg in de kwartaalupdate van het bedrijf.

1 uur geleden
Spaanse inflatie loopt verder op door hogere energieprijzen

MADRID (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in Spanje is in april verder opgelopen tot 3,5 procent, meldt het Spaanse Nationaal Statistisch Instituut (INE). Dat is het hoogste niveau sinds juni 2024. In maart stegen de consumentenprijzen in het Zuid-Europese land volgens de Europese rekenmethode al met 3,4 procent, door de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden