Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Energiebureau IEA: OPEC+ moet beter voldoen aan productiedoelen

Energiebureau IEA: OPEC+ moet beter voldoen aan productiedoelen

RIYAD (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC en zijn bondgenoten zoals Rusland moeten meer doen om het gat tussen hun productiedoelstellingen en de daadwerkelijke olieproductie te verkleinen. Dat zei directeur Fatih Birol van het Internationaal Energie Agentschap (IEA) op een conferentie in Saudi-Arabië. Birol stelt dat hierdoor de olieprijzen nog altijd hoog blijven.

De OPEC+, zoals die alliantie wordt genoemd, is bezig elke maand de productie met 400.000 vaten per dag te verhogen, maar de daadwerkelijke productie blijft achter omdat landen moeite hebben om steeds meer olie op te pompen. Birol spreekt hier van een significant verschil. "Het is belangrijk voor de OPEC+ om dit gat te verkleinen en hopelijk meer volumes op de markt te brengen." Ook zegt hij dat extra olieproductie in de Verenigde Staten en Brazilië kan helpen bij het drukken van de prijzen.

Birol geeft verder aan dat olie en gas nog jaren nodig zullen blijven als energiebronnen. Ook zorgen de hoge gasprijzen voor tegenwind voor de Europese economie, aldus Birol. Daarnaast ziet de IEA-directeur een comeback van kernenergie als belangrijke energiebron.

De olieprijzen zijn gestegen naar de hoogste niveaus in ongeveer zeven jaar, door de sterke vraag en het beperkte aanbod op de markt. Ook de spanningen rond Oekraïne hebben de olieprijzen aangejaagd. Dinsdag zakten de prijzen wel hard, door de hoop voor een diplomatieke oplossing voor het conflict.

Meer uit Financieel

Luchtvaartbranche VS vreest chaos bij stop grenscontroles

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.

10 uur geleden
Brussel komt woensdag met pakket nieuwe techmaatregelen

BRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.

12 uur geleden
VS verzetten zich tegen terugbetaling onwettige importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.

14 uur geleden
Opnieuw winst op Wall Street, Dell grote winnaar na goede cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.

1 dag geleden
Investeerder Castlelake overweegt overnamebod op easyJet

MINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.

1 dag geleden
Universal Music verwerpt overnamebod van miljardair Ackman

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.

1 dag geleden
Unilever steekt 270 miljoen dollar in nieuw innovatiecentrum VS

LONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.

1 dag geleden