Energiebureau IEA: OPEC+ moet beter voldoen aan productiedoelen
RIYAD (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC en zijn bondgenoten zoals Rusland moeten meer doen om het gat tussen hun productiedoelstellingen en de daadwerkelijke olieproductie te verkleinen. Dat zei directeur Fatih Birol van het Internationaal Energie Agentschap (IEA) op een conferentie in Saudi-Arabië. Birol stelt dat hierdoor de olieprijzen nog altijd hoog blijven.
De OPEC+, zoals die alliantie wordt genoemd, is bezig elke maand de productie met 400.000 vaten per dag te verhogen, maar de daadwerkelijke productie blijft achter omdat landen moeite hebben om steeds meer olie op te pompen. Birol spreekt hier van een significant verschil. "Het is belangrijk voor de OPEC+ om dit gat te verkleinen en hopelijk meer volumes op de markt te brengen." Ook zegt hij dat extra olieproductie in de Verenigde Staten en Brazilië kan helpen bij het drukken van de prijzen.
Birol geeft verder aan dat olie en gas nog jaren nodig zullen blijven als energiebronnen. Ook zorgen de hoge gasprijzen voor tegenwind voor de Europese economie, aldus Birol. Daarnaast ziet de IEA-directeur een comeback van kernenergie als belangrijke energiebron.
De olieprijzen zijn gestegen naar de hoogste niveaus in ongeveer zeven jaar, door de sterke vraag en het beperkte aanbod op de markt. Ook de spanningen rond Oekraïne hebben de olieprijzen aangejaagd. Dinsdag zakten de prijzen wel hard, door de hoop voor een diplomatieke oplossing voor het conflict.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York eindigden maandag gemengd. De Nasdaq sloot de handelsdag hoger af, nadat de techgraadmeter voor het weekend nog ruim 4 procent was gekelderd door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. Dat was de grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd.
2 uur geledenBOSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een federale rechter in de Amerikaanse stad Boston heeft een tarief van 100.000 dollar voor een bepaald werkvisum maandag ongeldig verklaard. President Donald Trump kwam in september met dat tarief voor bedrijven die hoogopgeleide, gespecialiseerde arbeidsmigranten naar de VS willen trekken, om Amerikaanse werknemers zo meer kans te geven.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Leden van de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) kunnen een vergoeding tegemoetzien voor koersverlies op aandelen van SNS Reaal toen het bedrijf in 2013 werd genationaliseerd. De VEB heeft daarover een schikking getroffen met de bankverzekeraar en de toenmalige accountant KPMG.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het samenwerkingsverband van KPN en pensioenuitvoerder APG mag een deel van de glasvezelnetwerken van Delta Fiber Nederland niet overnemen. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bepaald. De waakhond vreest dat de concurrentie door de overname afneemt en dat internet daardoor duurder kan worden voor consumenten en bedrijven, terwijl de kwaliteit van de dienstverlening mogelijk lager wordt.
5 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Boodschappen worden volgend jaar tot wel 10 procent duurder. Daarvoor waarschuwt supermarktkoepel CBL in een brandbrief aan het kabinet. De prijsstijgingen zijn volgens de branchevereniging deels te wijten aan maatregelen van de overheid.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ASN Bank is nog niet klaar voor een besluit over eventuele privatisering. Dat schrijft minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer. Hij baseert zich op een rapport van NLFI, de stichting die de aandelenbelangen van de overheid in financiële instellingen beheert. De VVD-bewindsman wil de bank graag verkopen of naar de beurs brengen, maar daarvoor is het onder meer nodig dat eerst de kosten verder omlaaggaan.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag hoger geëindigd. Beleggers leken opgelucht dat de spanningen in het Midden-Oosten in de loop van de dag afnamen. De grootste stijgers bij de hoofdfondsen waren de chipbedrijven.
6 uur geleden