Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Energiebedrijf Welkom Energie failliet verklaard

Energiebedrijf Welkom Energie failliet verklaard

LELYSTAD (ANP) - Energiebedrijf Welkom Energie is failliet. De rechtbank in Lelystad sprak het faillissement vrijdag uit op verzoek van de onderneming. Eerder deze week werd al duidelijk dat Welkom Energie door de hoge energieprijzen in financiële problemen was geraakt en werden de 90.000 klanten door de Autoriteit Consument & Markt (ACM) overgeheveld naar Eneco. Welkom Energie is het eerste in Nederland actieve energiebedrijf dat ten onder gaat door de sterk gestegen prijzen voor gas en stroom.

Welkom Energie kon de leveringszekerheid niet mee garanderen en vroeg daarom zelf aan de ACM om zijn vergunning in te trekken. Het bedrijf moest door de koude winter van vorig jaar al meer verbruik voorfinancieren dan verwacht. Toen de energieprijzen vervolgens hard stegen leed het bedrijf bovendien verlies omdat klanten contracten hadden voor lage tarieven en er niet genoeg werd verdiend om de rekeningen van te betalen.

De klanten van Welkom Energie werden weliswaar ondergebracht bij Eneco, maar raken mogelijk wel geld kwijt. Klanten die nog geld tegoed hebben van de energieleverancier, bijvoorbeeld een welkomstbonus of omdat er een hoog termijnbedrag vooruit is betaald, zien dit waarschijnlijk niet volledig terug. Een door de rechtbank aangestelde curator gaat de afwikkeling van het faillissement begeleiden en kijkt ook naar die tegoeden van klanten.

Meer energiebedrijven hebben het momenteel moeilijk. Eerder zegden DGB Energie en Enstroga al contracten met klanten eenzijdig op omdat de afgesproken tarieven de steeds hogere gas- en elektriciteitsprijzen niet konden dekken. Dit mag volgens de ACM niet. Enstroga dreigde eerder deze maand zelfs te stoppen met het leveren van gas en elektriciteit aan klanten die niet akkoord gingen met een fikse tariefsverhoging. Na ingrijpen van de ACM bond het in Maastricht gevestigde bedrijf in. Enstroga vraagt klanten nu vrijwillig te vertrekken naar een andere energieleverancier.

Meer uit Financieel

Netwerkproblemen Odido in omgeving Gouda/Zoetermeer voorbij

GOUDA (ANP) - De netwerkproblemen waarmee Odido-klanten in de omgeving van Gouda en Zoetermeer sinds zaterdagochtend kampten, zijn verholpen. Dat laat een woordvoerder van de telecomprovider weten. De storing had te maken met de problemen van vrijdag bij Odido, toen landelijk duizenden storingsmeldingen werden gedaan.

3 uur geleden
Turkije begint met levering Azerbeidzjaans gas aan Syrië

ISTANBUL (ANP/DPA/AFP) - Turkije is zaterdag begonnen met de levering van aardgas uit Azerbeidzjan aan buurland Syrië. De infrastructuur in Syrië is zwaar beschadigd door de jarenlange burgeroorlog en met de leveringen moet worden voorzien in de energiebehoefte van het land, melden Turkse staatsmedia.

4 uur geleden
Weer netwerkproblemen bij Odido, bedrijf kijkt naar compensatie

GOUDA (ANP) - Odido-klanten in de omgeving van Gouda en Zoetermeer kunnen zaterdag problemen ervaren op het netwerk van de telecomprovider. Dat is "een staartje" van de problemen waar het bedrijf vrijdag mee kampte, laat een woordvoerder weten.

5 uur geleden
Krant: Kering praat met Qatar over verkoop Milanees pand

MILAAN (ANP/RTR) - Kering, het moederbedrijf van onder meer het luxe Italiaanse modemerk Gucci, voert gesprekken met Qatar over de verkoop van een gebouw in een populaire winkelstraat in Milaan. Dat schrijft de Italiaanse krant Corriere della Sera, die stelt dat de onderhandelingen worden gevoerd met een lid van de Qatarese koninklijke familie.

5 uur geleden
IKEA in Delft dicht door stroomstoring

DELFT (ANP) - De IKEA in Delft is zaterdagochtend dicht door een stroomstoring bij netbeheerder Stedin. Buiten de winkel heeft zich een rij klanten gevormd, laat een woordvoerster van de Zweedse woonwarenhuisketen weten. Naar verwachting is de storing bij de netbeheerder binnen enkele uren opgelost en dan kan de winkel weer open.

7 uur geleden
Duitse groep klaagt budgetmaatschappijen aan om kosten handbagage

BERLIJN (ANP/DPA) - Een Duitse consumentenorganisatie heeft juridische stappen ondernomen tegen verschillende budgetluchtvaartmaatschappijen, zoals Ryanair en EasyJet. De organisatie stelt dat de airlines onterecht kosten vragen voor het meenemen van handbagage op een vlucht.

9 uur geleden
Fed-bestuurder stapt op, Trump kan nieuw lid benoemen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Federal Reserve-bestuurder Adriana Kugler stapt op. Dat heeft de Amerikaanse centrale bank vrijdagavond bekendgemaakt. Daarmee komt eerder dan verwacht een mogelijkheid voor president Donald Trump om een nieuwe beleidsmaker aan te stellen die aansluit bij zijn visie op de rentetarieven.

10 uur geleden