Energiebedrijf Tsjechische miljardair breidt uit in Nederland
MIDDELBURG (ANP) - Het energiebedrijf van de Tsjechische miljardair Daniel Kretinsky neemt een gasgestookte elektriciteitscentrale in Pernis over. EP koopt die centrale van investeerder Castleton Commodities. In een andere gascentrale in de Rotterdamse haven neemt EP een belang van 50 procent over. Energiebedrijf Eneco houdt de andere helft van de centrale in handen.
Het is niet bekend hoeveel de onderneming voor de centrales betaalt. Eerder dit jaar kocht EP al twee energiecentrales en het Zeeuwse energiebedrijf PZEM. Het bedrijf van Kretinsky heeft nu gascentrales met een gezamenlijk opwekvermogen van 2,6 gigawatt. Daarmee is het bedrijf de derde uitbater van energiecentrales in Nederland.
EP is buiten Nederland ook actief in Tsjechië, Slowakije, Duitsland, Italië, Ierland, het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Zwitserland. Kretinsky is daarnaast ook actief als investeerder. Zo heeft hij een groot belang in PostNL en de Britse branchegenoot Royal Mail.
Verder is hij eigenaar van voetbalclub Sparta Praag en investeerde hij in West Ham United, dat vorige week ten koste van AZ de finale van de Conference League bereikte. Ook probeerde hij in 2019 het Duitse groothandelsbedrijf Metro over te nemen. Dat is in Nederland bekend van groothandelsketen Makro.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag met een flink verlies de handel uitgegaan. Onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran drukte de stemming op het Damrak. De Amerikaanse president Donald Trump zei dat het bestand "aan een zijden draadje" hangt. Volgens Iran mislukt het vredesproces als de VS niet akkoord gaan met een Iraans vredesvoorstel.
20 minuten geledenVELDHOVEN (ANP) - ASML en de vakbonden zijn een sociaal plan overeengekomen. Daarin is het uitgangspunt volgens alle partijen om zoveel mogelijk gedwongen ontslagen bij het bedrijf te voorkomen. De chipmachinemaker kondigde eind januari aan dat zo'n 1700 medewerkers met managementbanen ontslagen zouden worden. Dat aantal kan nog "honderden mensen" lager uitvallen, zegt een woordvoerster van ASML dinsdag.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemend Nederland (ONL) pleit ervoor dat het kabinet zich inzet om de Europese CO2-heffing uit te stellen. Volgens de ondernemersorganisatie komt het bedrijfsleven door deze extra heffing nog verder onder druk te staan.
21 minuten geledenGHLIN (ANP/BELGA) - H&M Logistics, de logistieke tak van de Zweedse moderetailer, sluit definitief het distributiecentrum in het Belgische Ghlin, in het zuiden van het land. Dat bevestigt vakbondsman Philippe Dumortier aan persbureau Belga. Daarmee gaan ongeveer 440 banen verloren.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - eBay ging dinsdag licht omlaag op de beurzen in New York. De onlinemarktplaats heeft het overnamebod van bijna 56 miljard dollar van videogameketen GameStop afgewezen. Volgens voorzitter Paul Pressler van eBay is het bod van het veel kleinere GameStop niet geloofwaardig en niet aantrekkelijk. Beleggers waren al sceptisch over het bod, aangezien GameStop weinig informatie heeft gegeven over hoe het bedrijf de overname wil financieren.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid gaat honderden aanvragen van boeren voor een vergoeding voor natuurvriendelijke landbouw herbeoordelen. Volgens landbouworganisatie LTO zijn te veel aanvragen voor de zogeheten ecoregeling verlaagd of afgewezen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De inflatie in de Verenigde Staten is in april tot het hoogste niveau in drie jaar gestegen, zo bleek dinsdag uit overheidsdata. Dat is het gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten, waarvan de economische gevolgen doorwerken in de grootste economie ter wereld.
2 uur geleden