Energiebedrijf Tsjechische miljardair breidt uit in Nederland
MIDDELBURG (ANP) - Het energiebedrijf van de Tsjechische miljardair Daniel Kretinsky neemt een gasgestookte elektriciteitscentrale in Pernis over. EP koopt die centrale van investeerder Castleton Commodities. In een andere gascentrale in de Rotterdamse haven neemt EP een belang van 50 procent over. Energiebedrijf Eneco houdt de andere helft van de centrale in handen.
Het is niet bekend hoeveel de onderneming voor de centrales betaalt. Eerder dit jaar kocht EP al twee energiecentrales en het Zeeuwse energiebedrijf PZEM. Het bedrijf van Kretinsky heeft nu gascentrales met een gezamenlijk opwekvermogen van 2,6 gigawatt. Daarmee is het bedrijf de derde uitbater van energiecentrales in Nederland.
EP is buiten Nederland ook actief in Tsjechië, Slowakije, Duitsland, Italië, Ierland, het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Zwitserland. Kretinsky is daarnaast ook actief als investeerder. Zo heeft hij een groot belang in PostNL en de Britse branchegenoot Royal Mail.
Verder is hij eigenaar van voetbalclub Sparta Praag en investeerde hij in West Ham United, dat vorige week ten koste van AZ de finale van de Conference League bereikte. Ook probeerde hij in 2019 het Duitse groothandelsbedrijf Metro over te nemen. Dat is in Nederland bekend van groothandelsketen Makro.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Verzekeraars krijgen meer schademeldingen binnen door het winterse weer. Het gaat bijvoorbeeld om auto's en bedrijfswagens die van de weg glijden. De verwachting is dat er ook meer meldingen van lekkages binnenkomen als de sneeuw smelt.
25 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport waarschuwt reizigers nu ook voor annuleringen en eventuele vertragingen als gevolg van de winterse weersomstandigheden. Voor de rest van de dag is een maximum ingesteld van vier binnenkomende vluchten per uur. Het aantal annuleringen is nog op twee handen te tellen, maar dit aantal kan volgens een woordvoerder nog oplopen.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De snelheid waarmee PostNL woensdag bezorgt verschilt sterk per regio. "In sommige gebieden zijn wegen slecht begaanbaar of tijdelijk onbegaanbaar", stelt een woordvoerder.
34 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musks chatbot Grok genereert ongeveer 6700 afbeeldingen per uur van mensen die, zonder hun toestemming, door AI zijn uitgekleed. Dat blijkt uit onderzoek van een deepfake-onderzoeker. De vijf websites die daarna het meest worden gebruikt voor dergelijke verzoeken, genereren gemiddeld 79 beelden per uur.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De kosten van de honderden vluchten die KLM heeft moeten annuleren in de afgelopen dagen door het extreme winterweer lopen waarschijnlijk in de tientallen miljoenen, zegt luchtvaarteconoom Rogier Lieshout van onderzoeksbureau Beelining. De precieze omvang van de schade is volgens hem echter nog moeilijk te bepalen. KLM zelf geeft vooralsnog geen commentaar op de financiële gevolgen en verwijst naar de eerstekwartaalcijfers die eind april worden gepubliceerd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Supermarktketens Jumbo en Albert Heijn verwachten in de loop van de dag en donderdag de bevoorrading van hun supermarkten weer op orde te hebben. In verscheidene filialen zijn schappen leeg. Door het winterse weer is vooral de levering van de versproducten verhinderd, zoals groenten en fruit.
1 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - Het grote Noorse olie- en gasconcern Equinor is voorlopig niet van plan terug te keren naar Venezuela. Dat heeft Equinor-topman Anders Opedal gezegd tegen persbureau Reuters.
1 uur geleden