Energiebedrijf Tsjechische miljardair breidt uit in Nederland
MIDDELBURG (ANP) - Het energiebedrijf van de Tsjechische miljardair Daniel Kretinsky neemt een gasgestookte elektriciteitscentrale in Pernis over. EP koopt die centrale van investeerder Castleton Commodities. In een andere gascentrale in de Rotterdamse haven neemt EP een belang van 50 procent over. Energiebedrijf Eneco houdt de andere helft van de centrale in handen.
Het is niet bekend hoeveel de onderneming voor de centrales betaalt. Eerder dit jaar kocht EP al twee energiecentrales en het Zeeuwse energiebedrijf PZEM. Het bedrijf van Kretinsky heeft nu gascentrales met een gezamenlijk opwekvermogen van 2,6 gigawatt. Daarmee is het bedrijf de derde uitbater van energiecentrales in Nederland.
EP is buiten Nederland ook actief in Tsjechië, Slowakije, Duitsland, Italië, Ierland, het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Zwitserland. Kretinsky is daarnaast ook actief als investeerder. Zo heeft hij een groot belang in PostNL en de Britse branchegenoot Royal Mail.
Verder is hij eigenaar van voetbalclub Sparta Praag en investeerde hij in West Ham United, dat vorige week ten koste van AZ de finale van de Conference League bereikte. Ook probeerde hij in 2019 het Duitse groothandelsbedrijf Metro over te nemen. Dat is in Nederland bekend van groothandelsketen Makro.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het klachteninstituut Kifid heeft de eisen voor banken aangescherpt bij de beoordeling van bankhelpdeskfraude, waardoor consumenten sneller recht hebben op terugbetaling van hun schade. Dit geldt ook wanneer de klant nalatig is geweest.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Woningcorporaties zijn bang dat ze op termijn financieel vastlopen en daardoor minder kunnen investeren in bijvoorbeeld nieuwe woningen. Om jaarlijks tienduizenden sociale huurwoningen te kunnen bouwen, steken ze zich in de schulden. Daardoor komt bij meer corporaties een financiële ondergrens in zicht die ze moeten bewaken om goedkoop te kunnen lenen, meldt brancheorganisatie Aedes.
34 minuten geledenSEOUL (ANP/AFP/RTR) - Duizenden werknemers van het grote Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics hebben donderdag gedemonstreerd om een hoger loon en hogere bonussen te eisen. Als Samsung niet instemt met de eisen, dreigen vakbonden met een langdurige staking bij de producent van onder meer computerchips en elektronica.
38 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP) - Viaplay heeft in de eerste maanden van dit jaar meer verdiend aan zijn streamingdienst. Klanten sloten duurdere abonnementen af om bijvoorbeeld Formule 1 te kijken, waardoor de omzet van de dienst met 8 procent groeide. De inkomsten van het gehele bedrijf bleven echter nagenoeg gelijk, omdat de televisiekanalen slecht bleven presteren.
52 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het vermogen van Russische miljardairs is vorig jaar gegroeid tot 697 miljard dollar, zo'n 595 miljard euro. Ondanks de oorlog in Oekraïne en de westerse sancties tegen Rusland groeide het vermogen van de rijkste Russen met 11 procent. Dat meldt de Russische tak van zakentijdschrift Forbes.
1 uur geledenVEVEY (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé heeft de verkopen in het afgelopen kwartaal verhoogd, werd donderdag bekend. Dit gebeurde ondanks een grootschalige terugroepactie van babyvoeding omdat die mogelijk een giftige stof zou bevatten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Besi ging donderdag flink omhoog op de Amsterdamse beurs na publicatie van de kwartaalcijfers. De chiptoeleverancier blijft profiteren van de grote vraag naar geavanceerde chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en zag de orders met meer dan 100 procent groeien op jaarbasis. Topman Richard Blickman sprak van sterke prestaties voor de onderneming uit Duiven. Het aandeel was met een winst van bijna 2 procent de sterkste stijger in de AEX-index.
2 uur geleden