Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Energiebedrijf Tokyo Electric Power onderuit op Japanse beurs

Energiebedrijf Tokyo Electric Power onderuit op Japanse beurs

TOKIO (ANP) - Tokyo Electric Power, het op drie na grootste energiebedrijf ter wereld, ging woensdag hard onderuit op de Japanse beurs. Beleggers schrokken van het nieuws dat toezichthouders veiligheidsproblemen hebben gevonden bij de kernenergiecentrale Kashiwazaki Kariwa van het bedrijf. De Aziatische aandelenmarkten lieten eveneens overwegend verliezen zien. Beleggers namen geen risico in afwachting van de uitkomsten van de tweedaagse beleidsvergadering van de Amerikaanse Federal Reserve (Fed), die later op de dag bekend worden gemaakt.

De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde uiteindelijk een fractie lager op 29.914,33 punten. Tokyo Electric Power, ook wel bekend als TEPCO, raakte 10 procent kwijt. Het bedrijf moest zijn kerncentrale Kashiwazaki Kariwa in 2007 al een keer sluiten na een aardbeving. TEPCO is ook eigenaar van de kerncentrale Fukushima, die in 2011 werd getroffen door de zeebeving en tsunami.

Honda zakte 1,5 procent. De Japanse automaker staakt de productie bij het overgrote deel van zijn fabrieken in de VS en Canada voor een week vanwege problemen met de toevoer van onderdelen. De autosector kampt al maanden met een tekort aan chips.

In Sydney sloot de All Ordinaries 0,5 procent in de min onder aanvoering van de grote mijnbouwbedrijven BHP en Rio Tinto. De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,1 procent lager en de Hang Seng-index in Hongkong daalde ook 0,1 procent. Het Chinese internetconcern Tencent verloor 0,7 procent in Hongkong. De Chinese president Xi Jinping waarschuwde grote technologiebedrijven dat Peking strenger gaat optreden tegen misbruik van sterke marktposities en dat er meer toezicht op de sector komt.

Meer uit Financieel

Opnieuw winst op Wall Street, Dell grote winnaar na goede cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.

8 uur geleden
Investeerder Castlelake overweegt overnamebod op easyJet

MINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.

8 uur geleden
Universal Music verwerpt overnamebod van miljardair Ackman

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.

8 uur geleden
Unilever steekt 270 miljoen dollar in nieuw innovatiecentrum VS

LONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.

9 uur geleden
AEX sluit licht lager, bouwbedrijf BAM uitblinker op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.

12 uur geleden
Geschil met brandstofleverancier reden voor uitwijken vlucht KLM

SCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.

13 uur geleden
Dell schiet omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.

14 uur geleden