Energiebedrijf Tokyo Electric Power onderuit op Japanse beurs
TOKIO (ANP) - Tokyo Electric Power, het op drie na grootste energiebedrijf ter wereld, ging woensdag hard onderuit op de Japanse beurs. Beleggers schrokken van het nieuws dat toezichthouders veiligheidsproblemen hebben gevonden bij de kernenergiecentrale Kashiwazaki Kariwa van het bedrijf. De Aziatische aandelenmarkten lieten eveneens overwegend verliezen zien. Beleggers namen geen risico in afwachting van de uitkomsten van de tweedaagse beleidsvergadering van de Amerikaanse Federal Reserve (Fed), die later op de dag bekend worden gemaakt.
De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde uiteindelijk een fractie lager op 29.914,33 punten. Tokyo Electric Power, ook wel bekend als TEPCO, raakte 10 procent kwijt. Het bedrijf moest zijn kerncentrale Kashiwazaki Kariwa in 2007 al een keer sluiten na een aardbeving. TEPCO is ook eigenaar van de kerncentrale Fukushima, die in 2011 werd getroffen door de zeebeving en tsunami.
Honda zakte 1,5 procent. De Japanse automaker staakt de productie bij het overgrote deel van zijn fabrieken in de VS en Canada voor een week vanwege problemen met de toevoer van onderdelen. De autosector kampt al maanden met een tekort aan chips.
In Sydney sloot de All Ordinaries 0,5 procent in de min onder aanvoering van de grote mijnbouwbedrijven BHP en Rio Tinto. De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,1 procent lager en de Hang Seng-index in Hongkong daalde ook 0,1 procent. Het Chinese internetconcern Tencent verloor 0,7 procent in Hongkong. De Chinese president Xi Jinping waarschuwde grote technologiebedrijven dat Peking strenger gaat optreden tegen misbruik van sterke marktposities en dat er meer toezicht op de sector komt.
Meer uit Financieel
NICOSIA (ANP/DPA/AFP) - De regering van Cyprus komt met een steunpakket van in totaal 200 miljoen euro voor huishoudens, boeren en de toeristische sector vanwege de impact van de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat onder meer om tijdelijke verlagingen van de btw op levensmiddelen en stroom, een verlaging van de brandstofaccijns en subsidies aan boeren en hotels.
39 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol kijkt of het de hulp aan passagiers met een beperking zelf gaat uitvoeren, in plaats van die hulp uit te besteden aan andere bedrijven. Dat meldt een woordvoerster van de luchthaven donderdag, na kritiek van vakbond FNV.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De diensten van Odido komen weer op gang na een storing bij de telecomprovider. Een woordvoerder meldt dat een deel van de mobiele diensten tijdelijk niet beschikbaar was door "een probleem met het koelsysteem in een datacenter".
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De miljardensteun die de Nederlandse staat tijdens de coronapandemie aan KLM verleende, staat opnieuw juridisch ter discussie. Een belangrijke adviseur van het Europees Hof van Justitie adviseert een eerdere vernietiging van de Europese goedkeuring voor de steun door de op een na hoogste EU-rechter in stand te laten.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Polen heeft besloten om de brandstofprijzen aan banden te leggen om de effecten van de oorlog in het Midden-Oosten te verzachten. Premier Donald Tusk kondigde donderdag aan dat de btw op brandstof van 23 procent naar 8 procent gaat. Ook heeft de regering besloten om de accijns terug te brengen tot een minimum.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag overwegend lager geopend, na de koerswinsten een dag eerder. Tegenstrijdige berichten over de vredesonderhandelingen in het Midden-Oosten zorgden voor terughoudendheid bij beleggers. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran wanhopig op zoek naar een akkoord om de gevechten te beƫindigen. Hij sprak daarmee de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken tegen. Die zei dat Teheran geen intentie had om gesprekken te voeren met de VS om het conflict te beƫindigen.
1 uur geledenMENLO PARK (ANP) - Een onafhankelijke toezichtsraad van socialemediaconcern Meta heeft grote zorgen over de vervanging van factchecks in andere landen dan de Verenigde Staten. Topman Mark Zuckerberg kondigde vorig jaar aan dat hij feitenchecks door experts op de Amerikaanse markt wil vervangen door een systeem waarbij gebruikers van Facebook en Instagram zelf commentaar kunnen leveren op posts met valse informatie. Een uitbreiding naar andere delen van de wereld kan mensen in gevaar brengen, waarschuwt de Oversight Board.
3 uur geleden