
Energiebedrijf RWE wil afbouw kolen vervroegen, maar nu nog niet
BERLIJN (ANP/DPA) - Energiebedrijf RWE wil de uitfasering van kolen met acht jaar vervroegen tot 2030. Tegelijkertijd blijven twee kolencentrales van het bedrijf tot het voorjaar van 2024 in bedrijf, waar eerder was afgesproken dat deze aan het eind van het jaar zouden sluiten. Dat is vastgelegd in een overeenkomst op hoofdlijnen tussen RWE en het Duitse ministerie van Economische Zaken en het ministerie van Economische Zaken van deelstaat Noordrijn-Westfalen.
De kolencentrales blijven langer open om de energiezekerheid te versterken. Ook zorgen de kolencentrales ervoor dat er minder aardgas nodig is om energie op te wekken. Dat de komende tijd meer gebruikt gemaakt wordt van bruinkool voor de opwekking van energie betekent niet dat er meer in deze fossiele brandstof zal worden geïnvesteerd, aldus de plannen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Heineken is de maand september met een koersverlies begonnen op de aandelenbeurs in Amsterdam. De bierbrouwer heeft bekendgemaakt dat Marc Busain, verantwoordelijk voor de activiteiten in Noord- en Zuid-Amerika, per 1 oktober vertrekt. Deze regio vormt de grootste markt voor Heineken. Het aandeel sloot 1,5 procent lager.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Apple gaat de software van zijn iPhone 12-toestellen in de hele EU bijwerken om het stralingsniveau te verlagen. De autoriteiten in Brussel oordeelden dat het toestel niet aan de gezondheidsnormen voldoet.
36 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De Internationale Arbeidsorganisatie (IAO) van de Verenigde Naties vreest voor banenverlies na een voorstel van de Trump-regering om de financiering met 107 miljoen dollar (92 miljoen euro) te verlagen. De Verenigde Staten leveren een bijdrage van 22 procent van het reguliere budget van het in Genève gevestigde VN-agentschap. Persbureau Reuters heeft een interne boodschap van de IAO over de kwestie ingezien.
43 minuten geledenBORKUM (ANP/DPA) - Het Nederlandse energiebedrijf ONE-Dyas heeft toestemming gekregen om direct te beginnen met het boren naar gas nabij het Duitse Noordzee-eiland Borkum. Dat heeft de bevoegde autoriteit in de Duitse deelstaat Nedersaksen maandag bekendgemaakt.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Verschillende vakbondsbestuurders hebben gereageerd op het vertrek van voormalig FNV-vicevoorzitter Zakaria Boufangacha bij de bond. Hij werd begin dit jaar, vlak voor de verkiezing van een nieuwe voorzitter, anoniem beschuldigd van integriteitsschending. Die beschuldiging was onterecht en de vakbond heeft excuses aangeboden, maakte tijdelijk toezichthouder van FNV Lodewijk Asscher bekend.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Oud-FNV-voorzitter Tuur Elzinga vindt het jammer dat hij zich niet opnieuw kandidaat kan stellen voor het voorzitterschap van de grootste vakbond van Nederland. De tijdelijke toezichthouders hebben besloten dat de laatstgekozen bestuursleden van het FNV-bestuur geen kandidaat meer zijn voor het nieuwe bestuur, inclusief het voorzitterschap.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verkoop van nieuwe auto's in Nederland is vorige maand licht gedaald. In augustus werden 26.663 nieuwe personenauto's op kenteken gezet, 3 procent minder dan in dezelfde maand vorig jaar. Dit melden RAI Vereniging, BOVAG en RDC.
7 uur geleden