Energiebedrijf PZEM beboet wegens overtreden regels voorkennis
DEN HAAG (ANP) - De Zeeuwse energiemaatschappij PZEM heeft zich volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) niet gehouden aan de verplichting voorkennis openbaar te maken. De toezichthouder heeft het bedrijf daarom een boete opgelegd van 150.000 euro. PZEM is eigenaar van elektriciteitscentrales en wist wanneer die bijvoorbeeld moesten worden stilgezet. Die informatie kan invloed hebben op de prijs in de groothandelsmarkt voor energie.
Volgens de ACM is uit onderzoek gebleken dat het bedrijf de regels over het "tijdig en juist openbaar maken van voorwetenschap heeft overtreden". Daardoor had PZEM een kennisvoorsprong op andere ondernemingen. Het bedrijf heeft aangegeven dat het veranderingen in de organisatie heeft doorgevoerd om naleving van de regels te verbeteren.
Volgens PZEM liep het onderzoek van ACM sinds 2017. De boete is in april opgelegd. PZEM, voluit Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij, is mede-eigenaar van de kerncentrale in Borssele.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Een groeiende groep Nederlanders heeft meer dan 3000 euro aan spaargeld achter de hand. Toch heeft een deel van de mensen nog steeds minder dan 500 euro op de spaarrekening en maakt nog steeds ongeveer de helft zich weleens zorgen over de hoogte van hun buffer. Dat zegt ING op basis van een onderzoek onder meer dan duizend Nederlanders.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een groeiende groep Nederlanders heeft meer dan 3000 euro aan spaargeld achter de hand. Toch heeft een deel van de mensen nog steeds minder dan 500 euro op de spaarrekening en maakt nog steeds ongeveer de helft zich weleens zorgen over de hoogte van hun buffer. Dat zegt ING op basis van een onderzoek onder meer dan duizend Nederlanders.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse effectenmarkten begonnen december met dalende koersen. De beurshandel kwam vooral onder druk te staan door een verdere scherpe daling van de bitcoin (min 6 procent) en andere cryptomunten. Ook namen beleggers weinig risico's voorafgaand aan een toespraak die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell na het slot van de beurzen houdt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is niet langer betrokken bij de financiering van een omstreden lng-project in Mozambique. Staatsbedrijf Atradius DSB stond via een zogenoemde exportkredietverzekering deels garant voor een lening die voor dit project was afgesloten, maar projectleider Total heeft laten weten dat dit niet meer nodig is. Dat meldt demissionair minister Eelco Heinen (Financiƫn) aan de Tweede Kamer.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Europa zijn maandag overwegend lager gesloten. De dalende prijs van cryptomunten als de bitcoin en een mogelijke renteverhoging door de Bank of Japan drukten de stemming. De AEX-index eindigde wel met een plus.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - FNV heeft "geen goed woord over" voor het besluit dat het UWV langer mag doen over WIA-beoordelingen. De verwachting is dat de uitvoeringsinstantie hiermee minder boetes hoeft te betalen aan cliƫnten die te lang op een beoordeling moeten wachten. Volgens de vakbond wordt met dit besluit de rekening van de lange wachttijden neergelegd bij mensen die ziek zijn.
8 uur geledenLUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - Mediabedrijf RTL heeft plannen om tussen de 800 en 1000 banen te schrappen in Duitsland. Dat meldde het Duitse zakenblad WirtschaftsWoche, zonder bronnen te noemen. De Duitse tak bestaat uit onder meer de zender Vox, het nieuwskanaal n-tv en de streamingdienst RTL+.
9 uur geleden