Energiebedrijf PZEM beboet wegens overtreden regels voorkennis
DEN HAAG (ANP) - De Zeeuwse energiemaatschappij PZEM heeft zich volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) niet gehouden aan de verplichting voorkennis openbaar te maken. De toezichthouder heeft het bedrijf daarom een boete opgelegd van 150.000 euro. PZEM is eigenaar van elektriciteitscentrales en wist wanneer die bijvoorbeeld moesten worden stilgezet. Die informatie kan invloed hebben op de prijs in de groothandelsmarkt voor energie.
Volgens de ACM is uit onderzoek gebleken dat het bedrijf de regels over het "tijdig en juist openbaar maken van voorwetenschap heeft overtreden". Daardoor had PZEM een kennisvoorsprong op andere ondernemingen. Het bedrijf heeft aangegeven dat het veranderingen in de organisatie heeft doorgevoerd om naleving van de regels te verbeteren.
Volgens PZEM liep het onderzoek van ACM sinds 2017. De boete is in april opgelegd. PZEM, voluit Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij, is mede-eigenaar van de kerncentrale in Borssele.
Meer uit Financieel
ZWOLLE (ANP) - De rechtszaak over onder meer vermeende omkoping en valsheid in geschrifte door scheepsbouwer Damen Shipyards uit Gorinchem gaat op 11 december verder. Dit heeft de rechter maandag besloten tijdens de eerste zitting in de omvangrijke zaak in de rechtbank in Zwolle.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus was maandag een van de sterkste dalers bij de hoofdfondsen in Amsterdam na de publicatie van een tegenvallende winstgroei in de eerste jaarhelft. Het concern zag de winst flink stijgen door een hogere omzet uit zijn e-commerce-activiteiten en de verkoop van een deel van zijn belang in het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent. Toch rekenden beleggers op meer. Het aandeel verloor ruim 3 procent.
1 uur geledenZÜRICH (ANP/AFP) - De Zwitserse nationale omroep SRG schrapt de komende drie jaar ongeveer negenhonderd banen, om de kosten te verlagen "te midden van de omwentelingen in het medialandschap". Volgens de publieke omroep moet de reorganisatie een kostenbesparing van 270 miljoen Zwitserse frank (290 miljoen euro) opleveren tegen 2029.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winst begonnen aan de verkorte handelsweek. De Amerikaanse financiële markten zijn donderdag gesloten vanwege de viering van Thanksgiving. Op de dag na Thanksgiving, die bekendstaat als Black Friday, is Wall Street slechts een halve dag open. De handelsvolumes op de beurzen zullen naar verwachting relatief beperkt blijven.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Novo Nordisk stopt met twee grootschalige onderzoeken naar de behandeling van de ziekte van Alzheimer. In de studies werd onderzocht of semaglutide, het actieve ingrediënt van Novo Nordisks diabetes- en afslankmedicijnen Ozempic en Wegovy, de progressie van de ziekte van Alzheimer helpt vertragen.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De overname van het Amerikaanse platenlabel Downtown door muziekconcern Universal Music Group (UMG) is onzekerder geworden, omdat de Europese Commissie de deal niet zomaar wil goedkeuren. Toezichthouders in Brussel hebben bezwaren vanwege de concurrentie in de markt. UMG, het platenbedrijf achter sterren als Taylor Swift en Harry Styles, moet met voorstellen komen om die zorgen weg te nemen, anders kan de deal begin volgend jaar worden geblokkeerd.
6 uur geledenALBLASSERDAM (ANP) - Staalbedrijf FNsteel uit Alblasserdam wordt overgenomen door het Duitse Saarstahl. FNsteel is producent van staal om bijvoorbeeld moeren, bouten en kogellagers van te maken en is een belangrijke leverancier aan de auto-industrie en de bouwsector. De partijen maakten geen overnamesom bekend. De overname moet nog voor het einde van dit jaar worden afgerond, afhankelijk van goedkeuring van toezichthouders.
7 uur geleden