Energiebedrijf PZEM beboet wegens overtreden regels voorkennis
DEN HAAG (ANP) - De Zeeuwse energiemaatschappij PZEM heeft zich volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) niet gehouden aan de verplichting voorkennis openbaar te maken. De toezichthouder heeft het bedrijf daarom een boete opgelegd van 150.000 euro. PZEM is eigenaar van elektriciteitscentrales en wist wanneer die bijvoorbeeld moesten worden stilgezet. Die informatie kan invloed hebben op de prijs in de groothandelsmarkt voor energie.
Volgens de ACM is uit onderzoek gebleken dat het bedrijf de regels over het "tijdig en juist openbaar maken van voorwetenschap heeft overtreden". Daardoor had PZEM een kennisvoorsprong op andere ondernemingen. Het bedrijf heeft aangegeven dat het veranderingen in de organisatie heeft doorgevoerd om naleving van de regels te verbeteren.
Volgens PZEM liep het onderzoek van ACM sinds 2017. De boete is in april opgelegd. PZEM, voluit Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij, is mede-eigenaar van de kerncentrale in Borssele.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd economen, hoogleraren en lectoren roepen het kabinet op af te zien van de voorgestelde miljardensubsidie aan Tata Steel Nederland. De oproep wordt gedaan in een gezamenlijke brief aan de Tweede Kamer en het kabinet. De brief, gepubliceerd in het weekblad Economisch Statistische Berichten (ESB), verschijnt enkele weken voor het Kamerdebat over de overeenkomst met de staalproducent.
29 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben een bewogen handelssessie achter de rug. De belangrijkste graadmeters schommelden dinsdag hevig tussen winsten en verliezen, opgejaagd door nieuws over de situatie rond Iran en de energieprijzen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitzendconcern Randstad verdwijnt uit de AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. De maritiem dienstverlener voor de energiesector SBM Offshore keert terug in de hoofdindex.
4 uur geledenKEULEN (ANP/DPA) - Piloten van Lufthansa in Duitsland hebben de oproep gekregen om donderdag en vrijdag 48 uur lang te staken. Vakbond Vereinigung Cockpit doet die oproep vanwege een oplopend conflict over pensioenen. Naar verwachting raakt de actie vluchten die vanuit Duitsland vertrekken.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De olieprijs is dinsdag kortstondig scherp gedaald na het bericht van de Amerikaanse energieminister Chris Wright dat de Amerikaanse marine met succes een olietanker door de Straat van Hormuz had geëscorteerd. Wright meldde dat op X, maar verwijderde de post snel daarna weer.
5 uur geledenYANBU (ANP/BLOOMBERG) - Een vloot van minstens 25 tankers is onderweg naar de Saudische haven Yanbu. Die haven aan de Rode Zee fungeert als alternatief nu de Straat van Hormuz en daardoor de Perzische Golf zijn afgesloten. Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco transporteert olie via een pijpleiding naar Yanbu en wil de hoeveelheid op korte termijn opvoeren.
5 uur geledenTIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) heeft vooralsnog geen signalen dat er momenteel kredietfraude wordt gepleegd na het grote datalek bij telecomprovider Odido. Consumenten dienen wel alert te blijven op verdachte mails en eventuele niet-bekende afschrijvingen van de bankrekening, waarschuwt BKR.
5 uur geleden