Energiebedrijf HEM krijgt 1,1 miljoen euro boete om misleiding
DEN HAAG (ANP) - Energieleverancier Hollandse Energie Maatschappij (HEM) krijgt een boete van 1,1 miljoen euro van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) om misleiding bij de verkoop van contracten via de telefoon. Medewerkers die namens HEM belden om nieuwe klanten te werven, waren volgens de toezichthouder onduidelijk over de voorwaarden en tarieven van de contracten. Daardoor "hadden klanten vaak pas later door dat zij onder valse voorwendselen waren overgezet naar een duur contract van HEM", meldt de ACM.
De telefonische verkopers die werkten voor door HEM ingehuurde bedrijven, vertelden volgens de ACM niet dat zij voor de energieleverancier werkten. In plaats daarvan zouden ze hebben gezegd te bellen over het huidige energiecontract of spraken ze van "prijsbescherming", stelt de marktwaakhond. Ook zouden ze erg dwingend zijn geweest, wat neerkomt op een verboden agressieve handelspraktijk. Als klanten weg wilden bij HEM, eiste de energieleverancier vaak hoge opzegvergoedingen.
Bij de ACM kwamen veel klachten binnen over HEM, een relatief kleine speler op de energiemarkt. Eerder waarschuwde de toezichthouder mensen al voor de hoge tarieven van dat bedrijf.
Tussenpersonen
HEM voerde als verweer aan dat niet het energiebedrijf zelf, maar tussenpersonen de misleidende verkoopgesprekken voerden, staat in het door de ACM gepubliceerde boetebesluit. Ook voerde de energieleverancier aan dat het bedrijf maatregelen voorbereidt om zich beter aan de regels te houden en dat er willekeur zou zijn bij het uitdelen van de boete.
Volgens de ACM was HEM wel degelijk zelf verantwoordelijk voor de misleiding via de telefoon. Ook waren de voorbereidingen voor een betere naleving van de regels geen verzachtende omstandigheid. HEM heeft nog niet gereageerd op een verzoek om een reactie.
Verscherpt toezicht
De ACM zette HEM in december ook onder verscherpt toezicht omdat klanten te lang moesten wachten op geld dat ze nog tegoed hadden van het energiebedrijf. Daartegen tekende HEM bezwaar aan.
Meer uit Financieel
GENÈVE (ANP) - Rederij MSC, een van 's werelds grootste containervervoerders, stopt tijdelijk met bepaalde ladingen uit de Golfregio vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Alle vracht die door de tijdelijke stop wordt getroffen, wordt door MSC gelost.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen maakten maandag in de laatste handelsuren een opmerkelijke ommezwaai en sloten in de plus. Dat gebeurde nadat president Donald Trump had gezegd dat de oorlog tegen Iran binnenkort voorbij is. "Ik denk dat de oorlog zo goed als voorbij is", zei Trump tegen de Amerikaanse nieuwszender CBS. De Amerikanen en de Israëliërs lopen volgens hem "heel ver op schema" met hun luchtaanvallen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU moet voorbereid zijn op een langere periode van instabiliteit met "mogelijke verstoringen in de scheepvaart, stijgingen van de energieprijzen en gevolgen voor de inflatie". Dat zei de voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, maandagavond na afloop van de vergadering van de EU-ministers van Financiën van de eurolanden.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft extra annuleringen aangekondigd voor vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten door de oorlog in de regio. Tot zondag zal niet worden gevlogen naar Dubai, Dammam en Abu Dhabi. Vluchten naar Tel Aviv blijven opgeschort tot donderdag 2 april, maakte Lufthansa bekend.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland is bereid weer olie aan Europese landen te leveren als zij "een langdurige en duurzame" samenwerking willen aangaan. Daarmee reageerde president Vladimir Poetin op de snel gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Europese Unie voerde in 2022 sancties in op Russische olie als reactie op de inval in Oekraïne.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemers van DHL Express in Nederland gaan "zeer binnenkort" staken uit onvrede over het uitblijven van een nieuwe cao, meldt FNV. Wanneer de eerste staking plaatsvindt, wordt op korte termijn bekendgemaakt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag toch nog met winst gesloten. Eerder op de dag ging de belangrijkste graadmeter aan het Damrak flink onderuit door de snel stijgende olieprijzen. Die normaliseerden iets gedurende de dag, wat een geruststellend effect had op beleggers.
5 uur geleden