Energiebedrijf HEM krijgt 1,1 miljoen euro boete om misleiding
DEN HAAG (ANP) - Energieleverancier Hollandse Energie Maatschappij (HEM) krijgt een boete van 1,1 miljoen euro van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) om misleiding bij de verkoop van contracten via de telefoon. Medewerkers die namens HEM belden om nieuwe klanten te werven, waren volgens de toezichthouder onduidelijk over de voorwaarden en tarieven van de contracten. Daardoor "hadden klanten vaak pas later door dat zij onder valse voorwendselen waren overgezet naar een duur contract van HEM", meldt de ACM.
De telefonische verkopers die werkten voor door HEM ingehuurde bedrijven, vertelden volgens de ACM niet dat zij voor de energieleverancier werkten. In plaats daarvan zouden ze hebben gezegd te bellen over het huidige energiecontract of spraken ze van "prijsbescherming", stelt de marktwaakhond. Ook zouden ze erg dwingend zijn geweest, wat neerkomt op een verboden agressieve handelspraktijk. Als klanten weg wilden bij HEM, eiste de energieleverancier vaak hoge opzegvergoedingen.
Bij de ACM kwamen veel klachten binnen over HEM, een relatief kleine speler op de energiemarkt. Eerder waarschuwde de toezichthouder mensen al voor de hoge tarieven van dat bedrijf.
Tussenpersonen
HEM voerde als verweer aan dat niet het energiebedrijf zelf, maar tussenpersonen de misleidende verkoopgesprekken voerden, staat in het door de ACM gepubliceerde boetebesluit. Ook voerde de energieleverancier aan dat het bedrijf maatregelen voorbereidt om zich beter aan de regels te houden en dat er willekeur zou zijn bij het uitdelen van de boete.
Volgens de ACM was HEM wel degelijk zelf verantwoordelijk voor de misleiding via de telefoon. Ook waren de voorbereidingen voor een betere naleving van de regels geen verzachtende omstandigheid. HEM heeft nog niet gereageerd op een verzoek om een reactie.
Verscherpt toezicht
De ACM zette HEM in december ook onder verscherpt toezicht omdat klanten te lang moesten wachten op geld dat ze nog tegoed hadden van het energiebedrijf. Daartegen tekende HEM bezwaar aan.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.
19 minuten geledenDANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.
4 uur geledenNUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.
15 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
16 uur geleden