Energiebedrijf HEM krijgt 1,1 miljoen euro boete om misleiding
DEN HAAG (ANP) - Energieleverancier Hollandse Energie Maatschappij (HEM) krijgt een boete van 1,1 miljoen euro van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) om misleiding bij de verkoop van contracten via de telefoon. Medewerkers die namens HEM belden om nieuwe klanten te werven, waren volgens de toezichthouder onduidelijk over de voorwaarden en tarieven van de contracten. Daardoor "hadden klanten vaak pas later door dat zij onder valse voorwendselen waren overgezet naar een duur contract van HEM", meldt de ACM.
De telefonische verkopers die werkten voor door HEM ingehuurde bedrijven, vertelden volgens de ACM niet dat zij voor de energieleverancier werkten. In plaats daarvan zouden ze hebben gezegd te bellen over het huidige energiecontract of spraken ze van "prijsbescherming", stelt de marktwaakhond. Ook zouden ze erg dwingend zijn geweest, wat neerkomt op een verboden agressieve handelspraktijk. Als klanten weg wilden bij HEM, eiste de energieleverancier vaak hoge opzegvergoedingen.
Bij de ACM kwamen veel klachten binnen over HEM, een relatief kleine speler op de energiemarkt. Eerder waarschuwde de toezichthouder mensen al voor de hoge tarieven van dat bedrijf.
Tussenpersonen
HEM voerde als verweer aan dat niet het energiebedrijf zelf, maar tussenpersonen de misleidende verkoopgesprekken voerden, staat in het door de ACM gepubliceerde boetebesluit. Ook voerde de energieleverancier aan dat het bedrijf maatregelen voorbereidt om zich beter aan de regels te houden en dat er willekeur zou zijn bij het uitdelen van de boete.
Volgens de ACM was HEM wel degelijk zelf verantwoordelijk voor de misleiding via de telefoon. Ook waren de voorbereidingen voor een betere naleving van de regels geen verzachtende omstandigheid. HEM heeft nog niet gereageerd op een verzoek om een reactie.
Verscherpt toezicht
De ACM zette HEM in december ook onder verscherpt toezicht omdat klanten te lang moesten wachten op geld dat ze nog tegoed hadden van het energiebedrijf. Daartegen tekende HEM bezwaar aan.
Meer uit Financieel
ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.
56 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een brede coalitie van winkeliersverenigingen en horecabrancheorganisaties is verbolgen dat het kabinet niets doet aan de hoge brandstofaccijnzen en de accijnzen op alcohol zelfs verder verhoogt. De coalitie 'Steun onze Grensregio's' vindt dat het kabinet een verkeerde koers heeft gekozen met het voorgestelde maatregelenpakket naar aanleiding van de Iranoorlog. "Wij hopen dat de Tweede Kamer wel oog heeft voor de leefbaarheid in de grensregio's en voor de inwoners en ondernemers daar."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Netbeheerders hoeven aanzienlijk minder in de uitbreiding van het elektriciteitsnet te investeren als het Rijk, provincies en gemeenten duidelijkere keuzes maken over het energiesysteem van de toekomst. Dat stelt de Autoriteit Consument & Markt. De ACM gaat daarover een brief sturen aan de minister van Klimaat en Groene Groei, waarin zij benadrukt dat politieke keuzes nodig zijn om onnodige kosten te voorkomen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Apple ging dinsdag licht omlaag op de beurzen in New York. De iPhone-maker kondigde aan dat Tim Cook vanaf september stopt als topman. Hij wordt dan vervangen door John Ternus, de huidige baas van de hardwaredivisie van Apple. Ternus, die in 2001 begon bij het techconcern, werd al gezien als een waarschijnlijke opvolger van Cook. Het aandeel daalde 0,5 procent.
3 uur geledenWEESP (ANP) - Geldmaat start een proef met biljetten van 100 euro in pinautomaten. Nu is 50 euro nog het hoogste biljet dat kan worden opgenomen. In 46 Geldmaatwinkels in grote steden en grootwinkelcentra komt het biljet in de loop van mei en juni beschikbaar. Dat maakte Geldmaat, het bedrijf dat het beheer en onderhoud van de automaten regelt voor de grote banken in Nederland, bekend.
3 uur geleden