Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Energiebedrijf Eneco: nog steeds veel onzekerheid in de markt

Energiebedrijf Eneco: nog steeds veel onzekerheid in de markt

ROTTERDAM (ANP) - Er blijft veel onzekerheid op de energiemarkt ondanks de sterk gedaalde prijzen. Die zijn het gevolg van een milde winter, besparingen door huishoudens en bedrijven en toegenomen import van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) om zo de weggevallen gasleveringen uit Rusland te compenseren. Dat schrijft energieleverancier Eneco in zijn jaarverslag. Topman As Tempelman spreekt daarin van een "uitzonderlijk roerig jaar" en een enorme impact op de samenleving door de energiecrisis.

Al met al zijn de marktprijzen op dit moment "enigszins tot bedaren gekomen", stelt de onderneming uit Rotterdam. Eneco heeft ook merken als Oxxio en is verder actief in België, Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Vanwege de oorlog in Oekraïne en de sterk geslonken gasleveringen van Rusland aan Europa schoten de energieprijzen vorig jaar hard omhoog en waren er zelfs zorgen over gastekorten. Volgens het bedrijf steeg de gemiddelde maandelijkse rekening van Eneco-klanten van 119 naar 208 euro.

Verder groeide de energiearmoede onder huishoudens met lage inkomens en hoge energierekeningen in Nederland. Ook bedrijven werden geraakt en moesten daardoor soms activiteiten reduceren of stoppen. Maar Eneco stelt dat de situatie veel slechter had kunnen zijn als de overheid niet met steunmaatregelen was gekomen, zoals de verlaging van de energiebelasting en het prijsplafond.

'Turbulente tijden'

Volgens Eneco zijn er wel risico's op de markt omdat steeds meer energie wordt opgewekt met wind en zon. Dat zorgt voor meer afhankelijkheid van die duurzame bronnen en grotere kans op prijsschommelingen, waardoor de financiële risico's toenemen. Om die het hoofd te bieden beschikt Eneco over windparken en centrales die kunnen af- of bijschakelen als dat nodig is. Ook wordt geïnvesteerd in batterijoplossingen en zijn er plannen voor waterstofinstallaties om vraag en aanbod beter in balans brengen.

Verder zijn er ook nog grote prijsschommelingen op de gasmarkt. Volgens Tempelman zal die onrustige dynamiek op de gasmarkt voorlopig blijven.

In het verslag blikt Eneco terug op de periode van 1 januari 2022 tot en met eind maart dit jaar. Eneco stapt over op een boekjaar van 1 april tot en met 31 maart dat grootaandeelhouder, het Japanse Mitsubishi, hanteert. In die periode van vijftien maanden werd een omzet behaald van 13,2 miljard euro, met een winst na belastingen van 380 miljoen euro. Eneco spreekt hier van "stabiele resultaten in turbulente tijden".

Meer uit Financieel

TUI repatrieert 250 gestrande toeristen naar Hannover

HANNOVER (ANP/DPA) - Twee TUI-vluchten uit de Verenigde Arabische Emiraten met gestrande toeristen aan boord zijn zaterdagavond geland op de luchthaven van Hannover. In totaal zaten 250 reizigers aan boord van de twee vliegtuigen. Onder hen waren mensen uit Nederland, Zweden, Frankrijk, Polen en het Verenigd Koninkrijk. Hoeveel Nederlanders aan boord waren, is nog niet bekend.

2 uur geleden
Olieproductie Koeweit omlaag, benzine mogelijk nog duurder

KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.

18 uur geleden
Reuters: EU onderzoekt hulp voor bedrijven bij energiekosten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.

19 uur geleden
ANVR waarschuwt voor extreem dure tickets door schaarse vluchten

DEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.

20 uur geleden
TUI zoekt naar vluchten voor honderden gestrande reizigers

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.

23 uur geleden
Vliegverkeer Dubai gedeeltelijk hervat na tijdelijke stillegging

DUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.

1 dag geleden
Dubai Airport legt vliegverkeer stil na onderschept object

DUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.

1 dag geleden