Energieagentschap ziet enorme groei hernieuwbare energie
PARIJS (ANP) - Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) concludeert dat het doel dat vorig jaar op de klimaattop is vastgesteld om de capaciteit van hernieuwbare energie tegen 2030 te verdrievoudigd te hebben, haalbaar is. De organisatie voorziet een aanzienlijke toename van de wereldwijde capaciteit voor hernieuwbare energie in de rest van dit decennium, blijkt uit een nieuw rapport van de IEA.
Volgens de verwachtingen is deze capaciteit tegen 2030 met maar liefst 2,7 keer toegenomen, wat bijna de helft van de wereldwijde vraag naar elektriciteit zal dekken. Het IEA wijst op het ondersteunende klimaat- en energiebeleid van overheden, evenals op gunstige economische omstandigheden, als de belangrijkste factoren achter deze sterke groei. Het betreft vooral hernieuwbare energie uit zonnepanelen en windmolens.
China speelt een cruciale rol in deze ontwikkeling, vooral op het gebied van zonnepanelen. Tegen 2030 wordt voorspeld dat maar liefst 60 procent van de uitbreiding van hernieuwbare energie in dit land zal plaatsvinden, terwijl India de snelste groei onder de grote economieën laat zien.
Internationale inspanningen
Het IEA stelt ook vast dat internationale inspanningen nodig zijn om de hoge financieringskosten voor nieuwe projecten in opkomende en ontwikkelende landen te verlagen. Deze kosten belemmeren momenteel nog de groei van hernieuwbare energie in regio's zoals Afrika en Zuidoost-Azië.
Daarnaast stelt het agentschap dat het noodzakelijk is om duurzame biobrandstoffen, biogas, waterstof en synthetische brandstoffen te introduceren om de internationale klimaatdoelen te behalen. Maar omdat deze brandstoffen nog steeds duurder zijn dan fossiele brandstoffen, wordt verwacht dat hun aandeel in de wereldwijde energievoorziening zelfs tegen 2030 onder de 6 procent blijft.
Meer uit Financieel
TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.
30 minuten geledenANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Europa kan een serieuze defensieindustrie opzetten, maar dan moet er wel meer werk gemaakt worden van standaardisatie en snellere aanbestedingsprocedures. Daarop hamert de Nederlandse bestuurder bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aan de winstreeks op Wall Street van de laatste dagen kwam vrijdag een einde. De graadmeters op de aandelenbeurzen in New York gingen overwegend met verliezen de handel uit. Beleggers leken wat voorzichtiger te worden in aanloop naar de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran, die in het weekend beginnen.
15 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de hervatting van zijn vluchten van en naar Dubai uitgesteld tot in juni. Ondanks het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten van deze week vindt de luchtvaartmaatschappij de situatie in de regio nog steeds te onzeker. Daarom is besloten de vluchten tot en met 14 juni te annuleren.
15 uur geleden