Energieagentschap ziet enorme groei hernieuwbare energie
PARIJS (ANP) - Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) concludeert dat het doel dat vorig jaar op de klimaattop is vastgesteld om de capaciteit van hernieuwbare energie tegen 2030 te verdrievoudigd te hebben, haalbaar is. De organisatie voorziet een aanzienlijke toename van de wereldwijde capaciteit voor hernieuwbare energie in de rest van dit decennium, blijkt uit een nieuw rapport van de IEA.
Volgens de verwachtingen is deze capaciteit tegen 2030 met maar liefst 2,7 keer toegenomen, wat bijna de helft van de wereldwijde vraag naar elektriciteit zal dekken. Het IEA wijst op het ondersteunende klimaat- en energiebeleid van overheden, evenals op gunstige economische omstandigheden, als de belangrijkste factoren achter deze sterke groei. Het betreft vooral hernieuwbare energie uit zonnepanelen en windmolens.
China speelt een cruciale rol in deze ontwikkeling, vooral op het gebied van zonnepanelen. Tegen 2030 wordt voorspeld dat maar liefst 60 procent van de uitbreiding van hernieuwbare energie in dit land zal plaatsvinden, terwijl India de snelste groei onder de grote economieën laat zien.
Internationale inspanningen
Het IEA stelt ook vast dat internationale inspanningen nodig zijn om de hoge financieringskosten voor nieuwe projecten in opkomende en ontwikkelende landen te verlagen. Deze kosten belemmeren momenteel nog de groei van hernieuwbare energie in regio's zoals Afrika en Zuidoost-Azië.
Daarnaast stelt het agentschap dat het noodzakelijk is om duurzame biobrandstoffen, biogas, waterstof en synthetische brandstoffen te introduceren om de internationale klimaatdoelen te behalen. Maar omdat deze brandstoffen nog steeds duurder zijn dan fossiele brandstoffen, wordt verwacht dat hun aandeel in de wereldwijde energievoorziening zelfs tegen 2030 onder de 6 procent blijft.
Meer uit Financieel
ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.
3 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.
9 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.
10 uur geleden