Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Energie uit gas- en kerncentrales wordt in 2023 officieel groen

Energie uit gas- en kerncentrales wordt in 2023 officieel groen

BRUSSEL (ANP/DPA) - Het plan van de Europese Commissie om energie uit gas en kerncentrales als groen te classificeren heeft z'n laatste horde genomen, toen na middernacht de deadline verstreek voor het indienen van een bezwaar door de lidstaten.

Minstens 20 lidstaten die samen ten minste 65 procent van de Europese bevolking vertegenwoordigen, hadden voor middernacht de voorgenomen classificatie nog kunnen blokkeren. Nu dat niet is gebeurd, zullen investeringen in gas en kernenergie vanaf januari 2023 als groen aangemerkt worden.

Vorige week faalde het Europees Parlement al in het blokkeren van de classificatieregels. Er waren 353 stemmen nodig om het plan van de Commissie tegen te houden, maar de tegenstanders bleven steken op 278. De voorstanders haalden 328 stemmen.

Klimaatactivisten waarschuwen al maanden voor het voorgenomen plan, dat volgens hen ervoor zal zorgen dat investeringen in hernieuwbare energiebronnen als wind en zon zullen teruglopen.

Frankrijk en Duitsland waren de voornaamste voorstanders van het plan. In Duitsland wordt gas als overgang gebruikt om naar hernieuwbare bronnen over te stappen. Frankrijk leunt sterk op kernenergie om zo min mogelijk broeikasgassen uit te stoten.

Ministers in Luxemburg en Oostenrijk hebben aangekondigd juridische stappen te zullen ondernemen tegen de nieuwe classificatie.

Meer uit Buitenland

Nog drie Iraanse voetbalsters zien af van asielaanvraag Australië

CANBERRA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Nog eens drie van de Iraanse voetbalsters die in Australië asiel hadden aangevraagd, hebben besloten terug naar huis te keren. Dat berichtte de krant The Australian zaterdag.

1 uur geleden
Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

10 uur geleden
Trump wil dat meer landen oorlogsschepen naar Golfregio sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.

10 uur geleden
Meer dan zestig doden bij aanhoudende overstromingen in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.

11 uur geleden
Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

13 uur geleden
Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas (96) overleden

STARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.

14 uur geleden
Veel doden bij Israëlische aanval op medisch centrum in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.

15 uur geleden