Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Energie uit gas- en kerncentrales wordt in 2023 officieel groen

Energie uit gas- en kerncentrales wordt in 2023 officieel groen

BRUSSEL (ANP/DPA) - Het plan van de Europese Commissie om energie uit gas en kerncentrales als groen te classificeren heeft z'n laatste horde genomen, toen na middernacht de deadline verstreek voor het indienen van een bezwaar door de lidstaten.

Minstens 20 lidstaten die samen ten minste 65 procent van de Europese bevolking vertegenwoordigen, hadden voor middernacht de voorgenomen classificatie nog kunnen blokkeren. Nu dat niet is gebeurd, zullen investeringen in gas en kernenergie vanaf januari 2023 als groen aangemerkt worden.

Vorige week faalde het Europees Parlement al in het blokkeren van de classificatieregels. Er waren 353 stemmen nodig om het plan van de Commissie tegen te houden, maar de tegenstanders bleven steken op 278. De voorstanders haalden 328 stemmen.

Klimaatactivisten waarschuwen al maanden voor het voorgenomen plan, dat volgens hen ervoor zal zorgen dat investeringen in hernieuwbare energiebronnen als wind en zon zullen teruglopen.

Frankrijk en Duitsland waren de voornaamste voorstanders van het plan. In Duitsland wordt gas als overgang gebruikt om naar hernieuwbare bronnen over te stappen. Frankrijk leunt sterk op kernenergie om zo min mogelijk broeikasgassen uit te stoten.

Ministers in Luxemburg en Oostenrijk hebben aangekondigd juridische stappen te zullen ondernemen tegen de nieuwe classificatie.

Meer uit Buitenland

Frans parlement neemt verbod sociale media voor kinderen aan

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft in de nacht van maandag op dinsdag ingestemd met een wetsvoorstel dat sociale media verbiedt voor kinderen onder de 15 jaar. Het wetsvoorstel gaat nu naar de Senaat. De maatregel kan rekenen op brede politieke en publieke steun in Frankrijk.

19 minuten geleden
Trump verhoogt importheffingen Zuid-Korea naar 25 procent

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.

24 minuten geleden
Bol loopt eerste 800 meter op indoorwedstrijd in Metz

METZ (ANP) - Femke Bol maakt haar debuut op de 800 meter op 8 februari bij de indoorwedstrijd in het Franse Metz. Haar coach Laurent Meuwly heeft dit bevestigd tegen het ANP.

27 minuten geleden
Rechter beraadt zich over stopzetten ICE-operatie Minnesota

MINNEAPOLIS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Minneapolis beraadt een rechter zich over de vraag of agenten van immigratiedienst ICE uit Minneapolis moeten worden weggestuurd. De staat Minnesota wil dat de rechter een einde maakt aan de anti-immigratieoperatie van de regering. Rechter Katherine Menendez deed aan het einde van de hoorzitting nog geen uitspraak en zei ook niet wanneer ze dat doet.

6 uur geleden
Trump verzoenend naar gouverneur Minnesota na tweede burgerdode

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft zich verzoenend uitgelaten over de gouverneur van de Amerikaanse staat Minnesota, nadat die fel had uitgehaald naar de president omdat agenten bij hun jacht op illegalen twee Amerikaanse burgers hadden doodgeschoten.

6 uur geleden
Landen rond Noordzee scherper op beveiliging onderzeekabels

HAMBURG (ANP) - Kabels in de Noordzee moeten beter worden beveiligd tegen mogelijke sabotage of hacks, vinden de regeringsleiders van Belgiƫ, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk. Ze spreken af nauwer samen te werken op het gebied van defensie en andere vormen van beveiliging van de onderwaterinfrastructuur. Maandag zijn de staatshoofden en premiers aanwezig op de Noordzeetop in Hamburg, waar veiligheid hoog op de agenda staat.

8 uur geleden
VN: 3 miljoen ontheemde Soedanezen keerden terug naar huis

KHARTOUM (ANP/AFP) - Meer dan drie miljoen Soedanezen die ontheemd zijn geraakt in de oorlog zijn weer naar hun huizen teruggekeerd, hoewel er in grote delen van het land nog steeds zwaar gevochten wordt.

8 uur geleden