Energie uit gas- en kerncentrales wordt in 2023 officieel groen
BRUSSEL (ANP/DPA) - Het plan van de Europese Commissie om energie uit gas en kerncentrales als groen te classificeren heeft z'n laatste horde genomen, toen na middernacht de deadline verstreek voor het indienen van een bezwaar door de lidstaten.
Minstens 20 lidstaten die samen ten minste 65 procent van de Europese bevolking vertegenwoordigen, hadden voor middernacht de voorgenomen classificatie nog kunnen blokkeren. Nu dat niet is gebeurd, zullen investeringen in gas en kernenergie vanaf januari 2023 als groen aangemerkt worden.
Vorige week faalde het Europees Parlement al in het blokkeren van de classificatieregels. Er waren 353 stemmen nodig om het plan van de Commissie tegen te houden, maar de tegenstanders bleven steken op 278. De voorstanders haalden 328 stemmen.
Klimaatactivisten waarschuwen al maanden voor het voorgenomen plan, dat volgens hen ervoor zal zorgen dat investeringen in hernieuwbare energiebronnen als wind en zon zullen teruglopen.
Frankrijk en Duitsland waren de voornaamste voorstanders van het plan. In Duitsland wordt gas als overgang gebruikt om naar hernieuwbare bronnen over te stappen. Frankrijk leunt sterk op kernenergie om zo min mogelijk broeikasgassen uit te stoten.
Ministers in Luxemburg en Oostenrijk hebben aangekondigd juridische stappen te zullen ondernemen tegen de nieuwe classificatie.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen hebben zondag veertien mensen gedood en 37 mensen verwond, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden van zondag waren twee kinderen en twee vrouwen, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Israël meldt dat een van zijn soldaten is omgekomen.
1 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.
2 uur geledenSYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.
2 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.
8 uur geleden