Energie-Nederland tevreden over investeringsplannen netbeheerders
DEN HAAG (ANP) - Energie-Nederland is tevreden over de plannen van netbeheerders om miljarden te investeren in het energienet. Tot en met 2026 wordt volgens Netbeheer Nederland jaarlijks voor een recordbedrag van ruim 8 miljard euro geïnvesteerd om te helpen bij de energietransitie. Ook willen de netbeheerders zorgen voor snellere uitbreiding, waaronder bij procedures voor vergunningen.
"We zijn blij dat er serieus wordt ingezet op het versnellen van onder andere vergunningsprocedures", zegt voorzitter Cora van Nieuwenhuizen van Energie-Nederland. "Het uitbreiden en verzwaren van de elektriciteitsnetten zijn essentieel voor een succesvolle energietransitie."
De plannen van de netbeheerders zijn gemaakt in overleg met belanghebbende partijen, zoals de Rijksoverheid, provincies, gemeenten en marktpartijen. "Er liggen hele ambitieuze plannen", stelt Hans-Peter Oskam, directeur beleid en energietransitie Netbeheer Nederland. "Maar de vraag naar transportcapaciteit groeit sneller dan het tempo waarin de netbeheerders het elektriciteitsnet kunnen uitbreiden."
Planmatiger te werk
De netbeheerders hebben een voorstel gedaan voor een Nationale Uitvoeringsagenda Regionale Infrastructuur. Daardoor moet planmatiger te werk worden gegaan met uitbreiding. Volgens Netbeheer Nederland moet duidelijk worden welke infrastructuur op korte termijn gerealiseerd kan worden.
De elektriciteitsnetten staan onder druk doordat consumenten steeds vaker elektrisch rijden, verwarmen en koken. Ook grote industriële klanten elektrificeren hun fossiele processen op grote schaal. Op steeds meer plekken is de maximale capaciteit van het net daardoor bereikt of in zicht.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Grote pensioenfondsen hadden eind vorig jaar meer geld om alle pensioenen te kunnen betalen. Dit laten zorgfonds PFZW, ambtenarenpensioenfonds ABP, metaalfonds PMT, metalektrofonds PME en bpfBOUW weten. Dat komt volgens hen door de gestegen rente.
1 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De doorstroming op de woningmarkt komt verder onder druk te staan, stelt De Hypotheker. Dat is het gevolg van aangescherpte hypotheekregels, waardoor het voor ouderen financieel minder interessant wordt om naar een kleinere koopwoning te verhuizen.
1 uur geledenAUSTIN (ANP) - De winst van de bouwer van elektrische auto's Tesla is in het afgelopen kwartaal flink gedaald onder druk van lagere verkopen en hogere kosten. Volgens het door Elon Musk geleide bedrijf kwam de nettowinst uit op 840 miljoen dollar, wat 61 procent minder is dan een jaar eerder.
2 uur geledenMENLO PARK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms gaat dit jaar veel meer geld uitgeven aan datacenters en kunstmatige intelligentie. Dat kwam woensdag naar voren bij de presentatie van de jaarcijfers van het socialemediabedrijf. Daarmee voert Meta de druk flink op in de concurrentiestrijd op het vlak van AI tussen grote techbedrijven.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersuitslagen gesloten na het besluit van de Amerikaanse centrale bank om de rente onveranderd te laten, zoals was verwacht. Daarnaast ging de aandacht op Wall Street uit naar de kwartaalcijfers van grote bedrijven, waaronder koffieketen Starbucks en chipproducent Texas Instruments.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank laat de rente in de Verenigde Staten onveranderd, zoals algemeen was verwacht op de financiële markten. In december kwam de Federal Reserve nog met de derde renteverlaging op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Investeringsmaatschappij CVC Capital Partners is in vergevorderde gesprekken met speciaalchemieconcern dsm-firmenich over een overname van zijn tak voor ingrediënten en vitamines voor diervoeding Animal Nutrition & Health (ANH). Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Mogelijk kan al binnen enkele dagen een deal worden aangekondigd, aldus Bloomberg.
6 uur geleden