Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Energie Beheer Nederland: vooral zorgen om betaalbaarheid energie

Energie Beheer Nederland: vooral zorgen om betaalbaarheid energie

DEN HAAG (ANP) - Huishoudens maken zich vooral zorgen over de betaalbaarheid van energie als gevolg van de oorlog in Oekraïne en de ingestelde sancties tegen Rusland. Duurzaamheid lijkt daarentegen een stuk minder belangrijk. Dat komt naar voren uit onderzoek in opdracht van Energie Beheer Nederland (EBN) onder ruim duizend Nederlanders.

Ruim de helft van de ondervraagden noemde betaalbaarheid het grootste punt van zorg. Daarnaast was de beschikbaarheid en betrouwbaarheid van energieleveringen een veel genoemd aspect. Dat komt vooral door de perikelen rond de gasleveringen door Rusland aan Europa en de angst dat huishoudens straks misgrijpen. Duurzaamheid bleef ver achter.

Verder komt uit het onderzoek naar voren dat 71 procent van de ondervraagden vindt dat we geen gas meer uit Rusland moeten importeren. Als alternatief werd naar Groningen gewezen waar nog gas in de grond zit. Maar dan moeten de Groningers daarvoor wel ruimhartig worden gecompenseerd.

Een groot deel van de ondervraagden is ook bereid meer te betalen voor gas, als we daarmee onafhankelijk van Rusland kunnen worden. Een kwart van de geënquêteerden is zelfs bereid te accepteren dat er dan op sommige dagen geen aardgas beschikbaar is als we daarmee zonder Russisch gas kunnen.

Meer uit Financieel

Toezichthouder grijpt in bij energieleverancier Kikker

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.

44 minuten geleden
Optimisme over AI-investeringen stuwt beurzen New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend hoger aan de nieuwe handelsdag begonnen. Optimisme over investeringen in AI zorgde opnieuw voor winsten bij fabrikanten van halfgeleiders, waarbij vooral gekeken wordt naar de grote behoefte aan geheugenchips. Beleggers bleven ook hoopvol over vorderingen in vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.

1 uur geleden
Moederbedrijf Temu boekt meer omzet, kampt wel met concurrentie

SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van de Chinese webwinkel Temu heeft in het eerste kwartaal meer omzet geboekt. Wel viel de groei tegen vergeleken met de verwachtingen van analisten. Het bedrijf, PDD Holdings, heeft nog altijd last van hevige concurrentie in China.

2 uur geleden
Vicepresident ECB wil meer bankinvesteringen in cyberveiligheid

FRANKFURT (ANP/RTR) - Banken in de eurozone moeten meer investeren in cyberveiligheid als ze grip willen krijgen op nieuwe AI-modellen die zwakke plekken in software kunnen vinden. Dat heeft vicepresident Luis de Guindos van de Europese Centrale Bank (ECB) woensdag gezegd.

5 uur geleden
Chemiemanager: herstel van toeleveringsketens duurt maanden

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Toeleveringsketens in de chemie zullen maanden nodig hebben om te herstellen van de oorlog in het Midden-Oosten, ook als de Straat van Hormuz weer opengaat. Dat zegt een Duitse chemiemanager werkzaam bij het staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten tegen de Duitse krant Handelsblatt. "Het herstel van toeleveringsketens gebeurt niet van de ene op de andere dag, maar zal maanden duren", verwacht Rainer Seele.

5 uur geleden
AkzoNobel wees overnamebod af, gaat door met fusie Axalta

AMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel, bekend van merken als Flexa, Sikkens en Dulux, heeft begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams afgewezen. AkzoNobel is bezig met een fusie met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems en gaat daarmee door.

7 uur geleden
KLM kampt niet met brandstoftekort ondanks uitgeweken vlucht

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft niet te maken met een brandstoftekort, ondanks dat een vlucht van de luchtvaartmaatschappij dinsdag van Paramaribo naar Schiphol moest uitwijken naar Frans-Guyana. Dat laat een woordvoerster weten.

7 uur geleden