Energie Beheer Nederland: vooral zorgen om betaalbaarheid energie
DEN HAAG (ANP) - Huishoudens maken zich vooral zorgen over de betaalbaarheid van energie als gevolg van de oorlog in Oekraïne en de ingestelde sancties tegen Rusland. Duurzaamheid lijkt daarentegen een stuk minder belangrijk. Dat komt naar voren uit onderzoek in opdracht van Energie Beheer Nederland (EBN) onder ruim duizend Nederlanders.
Ruim de helft van de ondervraagden noemde betaalbaarheid het grootste punt van zorg. Daarnaast was de beschikbaarheid en betrouwbaarheid van energieleveringen een veel genoemd aspect. Dat komt vooral door de perikelen rond de gasleveringen door Rusland aan Europa en de angst dat huishoudens straks misgrijpen. Duurzaamheid bleef ver achter.
Verder komt uit het onderzoek naar voren dat 71 procent van de ondervraagden vindt dat we geen gas meer uit Rusland moeten importeren. Als alternatief werd naar Groningen gewezen waar nog gas in de grond zit. Maar dan moeten de Groningers daarvoor wel ruimhartig worden gecompenseerd.
Een groot deel van de ondervraagden is ook bereid meer te betalen voor gas, als we daarmee onafhankelijk van Rusland kunnen worden. Een kwart van de geënquêteerden is zelfs bereid te accepteren dat er dan op sommige dagen geen aardgas beschikbaar is als we daarmee zonder Russisch gas kunnen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een groep bedrijven, waaronder Apple, Amazon, Patagonia en BYD, is tegen een mogelijke aanscherping van het rapporteren van vervuilende uitstoot. In een gezamenlijke verklaring pleiten ze ervoor om bepaalde veranderingen in die rapportages optioneel in plaats van verplicht te maken. De nieuwe regels achten ze niet haalbaar.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Huurders zien te weinig terug van de compenserende maatregelen die het kabinet heeft aangekondigd voor de hoge energielasten, vindt de Woonbond. Veel van de hulp gaat naar huiseigenaren, stipt de belangenbehartiger van huurders aan.
1 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.
4 uur geledenEKE (ANP/BELGA) - Medewerkers van Aldi hebben in België het werk neergelegd omdat de supermarktketen overweegt op zondagen open te gaan. Vakbond BBTK zegt dat het personeel daar niet blij mee is. In minstens tien supermarkten in Vlaanderen heeft het personeel het werk donderdag neergelegd en zijn de winkels gesloten, stelt een vertegenwoordiger van de vakbond.
5 uur geleden