Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Enel breidt zonnepanelenfabriek op Sicilië fors uit

Enel breidt zonnepanelenfabriek op Sicilië fors uit

CATANIA (ANP/RTR) - Het Italiaanse energiebedrijf Enel breidt een zonnepanelenfabriek op Sicilië fors uit. Daarmee wil het bedrijf op die markt de strijd aangaan met Chinese fabrikanten. China is dominant op de wereldmarkt voor zonnepanelen.

De fabriek in Catania zal vijftien keer zo groot zijn als nu als de uitbreiding afgerond is. De bouw is inmiddels begonnen. Met de uitbreiding is 600 miljoen euro gemoeid, waarvan 188 miljoen van de Europese Unie afkomstig is. Vanaf juli 2024 moet de fabriek jaarlijks 3 gigawatt aan zonnepanelen kunnen produceren.

Enel beseft dat Chinese zonnepanelen waarschijnlijk goedkoper zullen zijn dan die uit de fabriek op Sicilië, omdat de productiekosten in China lager zijn. Het Italiaanse bedrijf wil dat verschil terugdringen. Daarnaast claimt Enel dat zijn panelen beter zijn.

De techniek die Enel gebruikt bevat meerdere lagen met fotovoltaïsche cellen. De zonnepanelen hebben daardoor een efficiëntie van 30 procent, terwijl de gemiddelde zonnepanelen rond de 20 procent blijven steken. De hogere aanschafprijs kan volgens Enel dan ook sneller worden terugverdiend.

Behalve in Europa wil Enel met zijn zonnepanelen ook een grote speler in de Verenigde Staten en Latijns-Amerika worden. Het bedrijf heeft plannen om een vergelijkbare fabriek als op Sicilië in de VS te bouwen.

Meer uit Financieel

India: handelsoverleg met VS heeft geholpen bij exportvoordeel

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India stelt dat handelsoverleg met de Verenigde Staten ervoor heeft gezorgd dat het land in de "onderste categorie" is geplaatst wat betreft de nieuwste importheffingen van de regering-Trump. Hierdoor behoudt het land een voordeel voor belangrijke exportproducten.

57 minuten geleden
FT: defensiegiganten steken recordbedrag in militaire start-ups

FARNBOROUGH (ANP) - De grootste defensiebedrijven van de wereld hebben dit jaar een recordbedrag geïnvesteerd in militaire start-ups, in een poging zich aan te passen aan het snel veranderende karakter van moderne oorlogsvoering. Dat schrijft de Financial Times (FT) op basis van gegevens van bedrijfsanalysebureau Dealroom.

3 uur geleden
Premier Australië wil Trump bevragen over nieuwe heffingen

CANBERRA (ANP/BLOOMBERG) - De Australische premier Anthony Albanese heeft gezegd dat hij direct een beroep zal doen op de Amerikaanse president Donald Trump vanwege de nieuwe importheffingen die vanuit Washington zijn aangekondigd. Hij noemde deze tarieven onterecht.

4 uur geleden
Rusland verlengt exportverbod op benzine tot eind 2026

MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland verlengt het verbod op de export van benzine tot het einde van dit jaar. Het Russische exportverbod op diesel wordt opgeheven "als de markt herstelt", meldt het Russische persbureau Interfax op basis van uitspraken van vicepremier Alexander Novak.

19 uur geleden
VodafoneZiggo: niet actief gejaagd op Odido-klanten na hack

AMSTERDAM (ANP) - VodafoneZiggo is na de hack bij Odido "niet actief gaan jagen" op klanten van dat telecombedrijf. Dat zegt financieel topman Ritchy Drost van VodafoneZiggo in een interview in Het Financieele Dagblad.

21 uur geleden
Kleine bedrijven stappen naar rechter VS om nieuwe importtarieven

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump wordt geconfronteerd met nieuwe juridische procedures tegen de recentste reeks wereldwijde Amerikaanse importheffingen die deze week zijn ingegaan. Kleine bedrijven hebben twee rechtszaken aangespannen bij de Amerikaanse handelsrechtbank in New York.

1 dag geleden
Nvidia investeert fors in AI-datacenters in Zuid-Korea

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia investeert 1 miljard dollar in de Zuid-Koreaanse internet- en cloudprovider Naver om de bouw van een AI-datacenter in Zuid-Korea te financieren. Naver gaat de omvang van de faciliteit meer dan verdrievoudigen, aldus Nvidia. De locatie zal gebruikmaken van Nvidia's hardware voor kunstmatige intelligentie.

1 dag geleden