Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eneco-topman: energiebelasting en netbeheerkosten moeten omlaag

Eneco-topman: energiebelasting en netbeheerkosten moeten omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De energiebelasting en netbeheerkosten voor consumenten en bedrijven moeten omlaag. Hiervoor pleit topman As Tempelman van energieleverancier Eneco. Dit kan volgens hem bijdragen aan een snellere energietransitie in Nederland.

De hoogte van de energierekeningen is een van de redenen dat de energietransitie vertraagt, zegt hij. "Meer dan de helft van de energierekeningen van consumenten en bedrijven zijn belastingen en kosten van het netwerk. We moeten met ons allen nadenken of de huidige aanpak de juiste is. Aan die hogere gas- en elektriciteitsprijzen kunnen we nu niks doen, maar we kunnen wel wat doen aan hoe we omgaan met belastingen en netwerkkosten", zei hij in het programma WNL op Zondag.

In landen om ons heen liggen die kosten volgens hem veel lager. Daardoor zouden investeringen door bedrijven om te elektrificeren wel haalbaar zijn.

'Slim nadenken'

De overheid hoeft de kosten wat hem betreft niet volledig te financieren, maar moet wel "slim nadenken" over hoe Nederland met de kosten voor de energietransitie omgaat. Overheidsbeleid moet consistent zijn en duidelijke keuzes bevatten. Hij noemt de afschaffing door dit kabinet van de verplichting een kapotte cv-ketel te vervangen door een warmtepomp als voorbeeld. Eneco had in aanloop naar die verplichting volgens Tempelman meer personeel aangenomen om warmtepompen te installeren, maar zag de vraag naar warmtepompen opdrogen nadat de maatregel was teruggedraaid. "De energietransitie komt met schokken en stoten, maar je moet wel een langetermijnverhaal blijven volgen."

Staatssecretaris Jurgen Nobel van Participatie en Integratie, die ook bij WNL op Zondag was, reageerde op de oproep van Tempelman om de energierekeningen te verlagen. "Op dit moment zijn wij ook heel erg verontrust. Er staat op dit moment 60 miljoen op de planken voor huishoudens die echt de eindjes niet aan elkaar kunnen knopen." Samen met energiebedrijven en netbeheerders kijkt zijn ministerie volgens hem hoe ze die mensen kunnen bereiken.

Meer uit Financieel

Wapenstilstand Midden-Oosten zorgt voor opluchting op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn met aanzienlijke winsten de handel uitgegaan. Beleggers reageerden overwegend opgelucht op het staakt-het-vuren van twee weken dat de Verenigde Staten, Israël en Iran hadden aangekondigd. Energieprijzen daalden juist stevig dankzij de hoop op een einde aan de blokkade van de Straat van Hormuz.

1 uur geleden
Vakbond roept cabinepersoneel Lufthansa op vrijdag te staken

FRANKFURT (ANP/DPA) - Cabinepersoneel van Lufthansa is opgeroepen om vrijdag te staken in Duitsland. Het is de bedoeling dat personeel voor vluchten vanaf de luchthavens van Frankfurt en München bijna de hele dag het werk neerlegt, kondigde vakbond Ufo aan. Dat zijn twee belangrijke knooppunten voor de Duitse luchtvaartmaatschappij, waardoor veel vluchten dreigen uit te vallen.

3 uur geleden
Duurder voedsel door Iranoorlog raakt armsten, waarschuwt IMF

WASHINGTON (ANP) - Wereldwijde prijzen voor voedsel zullen stijgen door de Iranoorlog. Dat raakt vooral kwetsbare mensen in de armste landen, waarschuwen het Internationaal Monetair Fonds (IMF), de Wereldbank en het Wereldvoedselprogramma.

3 uur geleden
Aandeelhouders Ahold Delhaize keuren beloningsbeleid top goed

ZAANDAM (ANP) - De top van Ahold Delhaize heeft vanaf dit jaar zicht op hogere beloningen. Een grote meerderheid van de aandeelhouders van het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol stemde woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in met het voorgestelde nieuwe beloningsbeleid voor topbestuurders.

5 uur geleden
Forse winst voor beurs in Amsterdam dankzij gevechtspauze Iran

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een forse winst gesloten. Ook de graadmeters van andere Europese beurzen eindigden aanzienlijk hoger, wat wijst op opluchting onder beleggers over de aankondiging van een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran.

6 uur geleden
Activistische aandeelhouders kritisch op AH-moeder in vergadering

ZAANDAM (ANP) - De topmensen van Ahold Delhaize, het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn, hebben woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering opnieuw kritische vragen gekregen over onderwerpen als klimaatdoelen en het nieuwe beloningsbeleid voor het bestuur. Zo wees Winnie Oussoren, voorzitter van Milieudefensie Jong, erop dat de maximale beloning voor topman Frans Muller met het nieuwe beloningsbeleid kan uitkomen op 12,5 miljoen euro. "Vindt u dat u een hogere bonus verdient terwijl u faalt in uw verantwoordelijkheid om de bijdrage van Ahold aan de klimaatcrisis te verkleinen?", vroeg ze aan de topman.

6 uur geleden
EU voorziet geen olietekort in april

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie voorziet op dit moment geen tekort voor de olievoorziening in april. Dit meldt een EU-functionaris aan persbureau Reuters. De Commissie kwam woensdag bijeen in een werkgroep over de olievoorraad met lidstaten. Donderdag doet ze dat voor gas.

7 uur geleden