Eneco-topman As Tempelman naar verlichtingsbedrijf Signify
EINDHOVEN (ANP) - Eneco-topman As Tempelman wordt de nieuwe bestuursvoorzitter van verlichtingsbedrijf Signify. Tempelman zal vanaf 1 september de hoogste functie bij Signify op zich nemen.
De voormalige lampendivisie van Philips wordt momenteel op interim-basis geleid door Željko Kosanović die ook financieel directeur is, na het aftreden van de vorige topman Eric Rondolat in april.
Signify houdt in juli een buitengewone aandeelhoudersvergadering waar gestemd kan worden over de benoeming van Tempelman tot topman.
'Gemengde gevoelens'
Tempelman werd in juli 2020 benoemd tot topman van energiebedrijf Eneco. Daarvoor vervulde hij leidinggevende functies bij Shell. Tempelman legt op 1 augustus zijn functie bij het in Rotterdam gevestigde Eneco neer.
"Met gemengde gevoelens heb ik besloten een nieuwe professionele uitdaging aan te gaan", aldus Tempelman. Eneco is al een zoektocht begonnen naar een nieuwe bestuursvoorzitter. Tot die benoeming wordt Eneco op interim-basis geleid door de huidige Chief Operating Officer Integrated Energy (COO-IE) Kees Jan Rameau.
Vertrek Rondolat
President-commissaris Gerard van de Aast van Signify zegt verheugd te zijn met de benoeming van Tempelman bij het bedrijf uit Eindhoven. "Signify is wereldwijd marktleider in verlichting en een echte pionier met meer dan 130 jaar geschiedenis. Ik ben enthousiast om het bedrijf vooruit te leiden", voegt Tempelman toe.
Rondolat kondigde begin dit jaar zijn vervroegde vertrek aan. Hij stond sinds de beursgang van de voormalige lampentak van Philips in 2016 aan het hoofd van Signify. Daarvoor was hij bestuurder van de verlichtingsdivisie bij Philips.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Sandisk en Western Digital zijn donderdag onderuitgegaan op de beurzen in New York. De fabrikanten van geheugenchips en dataopslagapparatuur deden afgelopen kwartaal opnieuw goede zaken door de sterke groei van datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). De vooruitzichten van beide bedrijven voor het huidige kwartaal voldeden echter niet aan de hoge marktverwachtingen. Sandisk zakte 13 procent en Western Digital raakte 19 procent kwijt. Beide aandelen zijn dit jaar hard gestegen door de AI-opmars.
23 minuten geledenMIAMI (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van onder meer Burger King heeft het afgelopen kwartaal meer verdiend met de verkoop van Whoppers en ander fastfood van zijn ketens. Het bedrijf, Restaurant Brands International (RBI), boekte in de eerste helft van dit jaar meer omzet en winst, mede door goede resultaten bij Burger King.
47 minuten geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Warner Bros. Discovery merkt de gevolgen van het verliezen van de uitzendrechten van de Amerikaanse basketbalcompetitie en het uitblijven van groot filmsucces. Het moederbedrijf van onder meer HBO, TNT en CNN heeft het afgelopen kwartaal minder omzet geboekt dan in dezelfde periode een jaar geleden.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse drankenconcern Diageo gaat de komende drie jaar zo'n 1 miljard dollar besparen. Dat heeft topman Dave Lewis van het bedrijf achter merken als Guinness, Smirnoff en Johnnie Walker bekendgemaakt. Lewis voorspelt groei voor de distilleerder en richt zich op herstel op de Noord-Amerikaanse markt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft TOTO Winkel en Betcity aangesproken op een overtreding van het rolmodellenverbod. In beide gevallen maakten de aanbieders volgens de Ksa gebruik van herkenbare verwijzingen naar bekende beroepsvoetballers. Eerder werd aanbieder TonyBet voor hetzelfde vergrijp aangesproken.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Tanken in Nederland is deze week iets goedkoper geworden. Uit cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers komt naar voren dat een liter benzine donderdag 5 cent goedkoper is geworden vergeleken met maandag en een liter diesel 6 cent.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers mogen de prijzen voor gas bij een vast contract niet verhogen bij de invoering van bepaalde nieuwe regels. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die bedrijven heeft aangesproken die dat wel in hun voorwaarden hadden opgenomen.
5 uur geleden