Eneco stuurt zonnepanelen zakelijke klant voortaan standaard aan
ROTTERDAM (ANP) - Eneco houdt voortaan standaard invloed op de hoeveelheid opgewekte stroom bij zakelijke klanten met meer dan honderd zonnepanelen op het dak. Dat gebeurt door zonnepanelen te dimmen of uit te zetten op momenten dat de opwek groot is en de vraag naar stroom laag. Bedrijven die zonnestroom terugleveren aan het elektriciteitsnet en klant worden, krijgen nu automatisch een contract waarin dit staat.
Zakelijke klanten die dit niets vinden, moeten nu zelf aangeven dat ze een ander soort contract willen. Maar door standaard stroomcontracten aan te bieden waarbij Eneco zonnepanelen kan aansturen, hoopt de energieleverancier problemen met de balans op het stroomnet te verminderen.
Klanten worden volgens Eneco volledig gecompenseerd voor de stroom die ze niet kunnen opwekken. Ook krijgen ze 1 cent per teruggeleverd kilowattuur extra als beloning. Eneco laat gratis een stuurbox installeren die afschalen van de stroomopbrengst regelt.
Netcongestie
"Zakelijke klanten hebben echt wel invloed op het net. Op een zonnige dag kunnen die ineens heel veel terug gaan leveren waardoor je 30 tot 40 procent overcapaciteit hebt", legt een woordvoerster uit. "Dat kunnen we heel mooi sturen door zonnepanelen te dimmen of uit te zetten."
Dit is volgens haar niet alleen een oplossing voor problemen met de balans op het elektriciteitsnet, als er te weinig vraag is naar stroom terwijl zonnepanelen er veel van opwekken. Ook zou het netcongestie, opstoppingen op het stroomnet, kunnen verminderen. Die op piekmomenten overvolle elektriciteitsnetten worden een steeds groter probleem, mede door de aanwas van nieuwe zonnepanelen. Netbeheerders kunnen hierdoor in veel gebieden geen nieuwe aansluitingen op het stroomnet garanderen.
De extra vergoeding van 1 cent is "niet veel", erkent de woordvoerster van Eneco. "Dat komt doordat zonnestroom niet veel waard is. Maar de capaciteit bij zakelijke klanten is vaak groter dan bij de consumentenmarkt en dan is het wel weer interessant."
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Veel schepen liggen voor anker in de Perzische Golf. Dat komt door de blijvende onveiligheid in het gebied en de blokkade van aangrenzende wateren door het conflict rond Iran. "Op het moment dat er voldoende aanvallen op schepen worden uitgevoerd, betekent dat feitelijk dat een veilig vertrek van schepen uit de Perzische Golf vrijwel onmogelijk wordt gemaakt", meldt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR).
10 minuten geledenDUBAI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Amazon kampt met een storing bij zijn clouddiensten in de Verenigde Arabische Emiraten door problemen met de stroomvoorziening. Amazon heeft ook gemeld dat een datacenter is geraakt door een onbekend object waardoor brand ontstond. Daarop werd de stroomtoevoer stilgelegd door de brandweer.
23 minuten geledenRIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft de grote olieraffinaderij Ras Tanura maandagochtend stilgelegd na een drone-aanval waardoor een kleine brand bij het complex uitbrak. Volgens de autoriteiten gaat het om een voorzorgsmaatregel: er is geen grote schade aan de raffinaderij en er zijn geen gewonden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM behoorde maandag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. Ook andere grote luchtvaartmaatschappijen stonden onder druk door de annuleringen van veel vluchten in het Midden-Oosten en de sterk gestegen brandstofprijzen. Olie- en gasproducenten als Shell profiteerden daarentegen van de forse opmars van de olie- en gasprijzen die volgden op de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. Air France-KLM zakte ruim 7 procent en Shell klom 5 procent.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De bedrijfsomstandigheden in de Nederlandse industrie zijn in februari licht verbeterd met een iets sterkere groei van de bedrijvigheid dan een maand eerder. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) op basis van haar maandelijkse meting naar de industriële activiteit. Die meting werd gedaan voor de aanvallen op Iran.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Nederland telt steeds meer ouderen die aanvullende inkomensondersteuning ontvangen omdat ze geen volledige AOW krijgen. De Sociale Verzekeringsbank (SVB) voorziet komende jaren een toename met ruim de helft. In 2040 gaat het volgens de organisatie waarschijnlijk om 94.000 huishoudens op een AOW-bevolking van ongeveer 4,6 miljoen mensen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is maandag met 25 procent gestegen door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran en de Iraanse vergeldingsacties. Vooral het stilleggen van de scheepvaart door de Straat van Hormuz drijft de prijs van de brandstof op. Ongeveer een vijfde van het vloeibaar gemaakte aardgas (lng) in de wereld, voornamelijk uit Qatar, wordt via die zeestraat verscheept.
2 uur geleden