Eneco stuurt zonnepanelen zakelijke klant voortaan standaard aan
ROTTERDAM (ANP) - Eneco houdt voortaan standaard invloed op de hoeveelheid opgewekte stroom bij zakelijke klanten met meer dan honderd zonnepanelen op het dak. Dat gebeurt door zonnepanelen te dimmen of uit te zetten op momenten dat de opwek groot is en de vraag naar stroom laag. Bedrijven die zonnestroom terugleveren aan het elektriciteitsnet en klant worden, krijgen nu automatisch een contract waarin dit staat.
Zakelijke klanten die dit niets vinden, moeten nu zelf aangeven dat ze een ander soort contract willen. Maar door standaard stroomcontracten aan te bieden waarbij Eneco zonnepanelen kan aansturen, hoopt de energieleverancier problemen met de balans op het stroomnet te verminderen.
Klanten worden volgens Eneco volledig gecompenseerd voor de stroom die ze niet kunnen opwekken. Ook krijgen ze 1 cent per teruggeleverd kilowattuur extra als beloning. Eneco laat gratis een stuurbox installeren die afschalen van de stroomopbrengst regelt.
Netcongestie
"Zakelijke klanten hebben echt wel invloed op het net. Op een zonnige dag kunnen die ineens heel veel terug gaan leveren waardoor je 30 tot 40 procent overcapaciteit hebt", legt een woordvoerster uit. "Dat kunnen we heel mooi sturen door zonnepanelen te dimmen of uit te zetten."
Dit is volgens haar niet alleen een oplossing voor problemen met de balans op het elektriciteitsnet, als er te weinig vraag is naar stroom terwijl zonnepanelen er veel van opwekken. Ook zou het netcongestie, opstoppingen op het stroomnet, kunnen verminderen. Die op piekmomenten overvolle elektriciteitsnetten worden een steeds groter probleem, mede door de aanwas van nieuwe zonnepanelen. Netbeheerders kunnen hierdoor in veel gebieden geen nieuwe aansluitingen op het stroomnet garanderen.
De extra vergoeding van 1 cent is "niet veel", erkent de woordvoerster van Eneco. "Dat komt doordat zonnestroom niet veel waard is. Maar de capaciteit bij zakelijke klanten is vaak groter dan bij de consumentenmarkt en dan is het wel weer interessant."
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - CNV verwacht dat jaarlijks meer dan 25.000 vrouwen financieel flink moeten inleveren als gevolg van het kabinetsplan het maximumdagloon te verlagen. Dit heeft namelijk als gevolg dat zwangere vrouwen met een midden- of hoog inkomen geen 100 procent, maar 90 of 80 procent van hun loon doorbetaald krijgen tijdens hun zwangerschapsverlof.
18 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP) - OpenAI heeft een akkoord bereikt met het Amerikaanse defensieministerie voor het gebruik van AI-toepassingen binnen het netwerk met vertrouwelijke informatie. Dat heeft topman Sam Altman bekendgemaakt.
20 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic stapt naar de rechter om de beslissing van het Pentagon om het AI-bedrijf aan te merken als een risico in de toeleveringsketen. Dat meldt de onderneming vrijdag nadat president Donald Trump alle federale instanties had opgedragen om niet langer met het bedrijf samen te werken.
21 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft AI-bedrijf Anthropic aangemerkt als veiligheidsrisico binnen de toeleveringsketen. Dat betekent dat geen leverancier, aannemer of partner van het Amerikaanse leger meer commerciële activiteiten mag uitvoeren met Anthropic, laat Hegseth weten op X.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Financiën Eelco Heinen wil het omstreden wetsvoorstel over vermogensrendementsbelasting (box 3) nog voor de zomer in aangepaste vorm door de Tweede Kamer krijgen. Dat zei hij vrijdagavond in Café Kockelmann op NPO 2.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.
9 uur geleden