Eneco stopt met 'sneller klimaatneutraal'-claim na aandringen ACM
DEN HAAG (ANP) - Energieleverancier Eneco stopt met het gebruik van de slogan "sneller klimaatneutraal" in hun reclames na gesprekken met de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Die claim kan voor onduidelijkheid zorgen bij consumenten over de specifieke duurzaamheidsvoordelen van producten van Eneco, aldus de marktwaakhond. Daarmee is die mogelijk misleidend.
Bestuurder Selina Thurer van Eneco vindt dat de energieleverancier zich heeft gehouden aan de regels van de ACM, maar "de ACM ziet dit anders en is van mening dat consumenten in verwarring kunnen raken wanneer ze worden geconfronteerd met deze claim". Dit is voor het bedrijf aanleiding om de term niet langer te gebruiken in reclames, aldus Thurer. "Daarmee willen we mogelijke verwarring helpen voorkomen."
Renske Fikkers, waarnemend directeur consumenten van de ACM, vindt het goed dat Eneco deze stap zet. "Hopelijk volgen andere bedrijven dit voorbeeld."
Klimaatneutraal
De ACM vindt dat duurzaamheidsclaims juist, duidelijk, specifiek en volledig moeten zijn. Eneco onderbouwt zijn plannen voor CO2-reductie en geeft daar ook uitvoering aan, "maar een onderbouwing rechtvaardigt niet dat een bedrijf een vage claim kan doen", aldus de ACM. Zo is niet duidelijk dat het gaat om een ambitie voor het jaar 2035, stelt de ACM.
Eneco wil blijven koersen op klimaatneutraal zijn in 2035. "Het is belangrijk dat de hele samenleving klimaatneutraal wordt en Eneco blijft daarvan een aanjager", stelt de energieleverancier. "In de niet-commerciële uitingen, zoals jaarverslagen, persberichten, speeches en presentaties, zal Eneco daarover geregeld blijven rapporteren."
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst heeft sinds 1 maart bijna 10,7 miljoen belastingaangiftes ontvangen van particulieren en ondernemers, meldt de overheidsinstantie vrijdag. Dat is een nieuw record. Vorig jaar kwamen er voor 1 mei nog ruim 10,5 miljoen aangiftes binnen.
21 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft een rechtszaak aangespannen tegen de gemeente Enschede vanwege het fatbikeverbod in de binnenstad. Dat bevestigt de eigenaar van het bedrijf Armando Muis na berichtgeving van RTV Oost. La Souris wil dat het verbod wordt opgeheven.
45 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Bij veel tankstations in Duitsland is de literprijs voor benzine vrijdag onder de 2 euro gezakt. Dat komt door een tijdelijke accijnsverlaging van ongeveer 17 cent om de pijn te verzachten van de gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die al eerder aangekondigde maatregel ging vrijdag in en geldt tot eind volgende maand.
1 uur geledenMONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - Air Canada heeft zijn vooruitzichten voor dit jaar opgeschort. De luchtvaartmaatschappij doet dit vanwege de stijgende prijzen van vliegtuigbrandstof, die het gevolg zijn van de oorlog in Iran.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers hebben in maart duidelijk meer omgezet dan in dezelfde maand vorig jaar. Van een mogelijke 'shopdip' door geschrokken reacties op de oorlog in het Midden-Oosten was dus absoluut geen sprake, volgt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt zijn importheffingen op Schotse whisky. Hij zegt dat te doen ter ere van de Britse koning Charles en koningin Camilla, die hun staatsbezoek aan de Verenigde Staten hebben afgesloten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.
8 uur geleden