Eneco stopt met 'sneller klimaatneutraal'-claim na aandringen ACM
DEN HAAG (ANP) - Energieleverancier Eneco stopt met het gebruik van de slogan "sneller klimaatneutraal" in hun reclames na gesprekken met de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Die claim kan voor onduidelijkheid zorgen bij consumenten over de specifieke duurzaamheidsvoordelen van producten van Eneco, aldus de marktwaakhond. Daarmee is die mogelijk misleidend.
Bestuurder Selina Thurer van Eneco vindt dat de energieleverancier zich heeft gehouden aan de regels van de ACM, maar "de ACM ziet dit anders en is van mening dat consumenten in verwarring kunnen raken wanneer ze worden geconfronteerd met deze claim". Dit is voor het bedrijf aanleiding om de term niet langer te gebruiken in reclames, aldus Thurer. "Daarmee willen we mogelijke verwarring helpen voorkomen."
Renske Fikkers, waarnemend directeur consumenten van de ACM, vindt het goed dat Eneco deze stap zet. "Hopelijk volgen andere bedrijven dit voorbeeld."
Klimaatneutraal
De ACM vindt dat duurzaamheidsclaims juist, duidelijk, specifiek en volledig moeten zijn. Eneco onderbouwt zijn plannen voor CO2-reductie en geeft daar ook uitvoering aan, "maar een onderbouwing rechtvaardigt niet dat een bedrijf een vage claim kan doen", aldus de ACM. Zo is niet duidelijk dat het gaat om een ambitie voor het jaar 2035, stelt de ACM.
Eneco wil blijven koersen op klimaatneutraal zijn in 2035. "Het is belangrijk dat de hele samenleving klimaatneutraal wordt en Eneco blijft daarvan een aanjager", stelt de energieleverancier. "In de niet-commerciƫle uitingen, zoals jaarverslagen, persberichten, speeches en presentaties, zal Eneco daarover geregeld blijven rapporteren."
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie doet diepgaand onderzoek naar de overname van de Duitse elektronicaverkoper Ceconomy door het Chinese webshopbedrijf JD.com. De toezichthouder is bang dat het internetbedrijf dankzij Chinese staatssteun een oneerlijk voordeel had bij de biedingen op het moederbedrijf van winkelketens MediaMarkt en Saturn. Ook wil Brussel nagaan of mogelijke subsidies vanuit China het fusiebedrijf een oneerlijk concurrentievoordeel kunnen geven.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie doet diepgaand onderzoek naar de overname van de Duitse elektronicaverkoper Ceconomy door het Chinese webshopbedrijf JD.com. De toezichthouder is bang dat het internetbedrijf dankzij Chinese staatssteun een oneerlijk voordeel had bij de biedingen op het moederbedrijf van winkelketens MediaMarkt en Saturn. Ook wil Brussel nagaan of mogelijke subsidies vanuit China het fusiebedrijf een oneerlijk concurrentievoordeel kunnen geven.
1 uur geledenCLERMONT-FERRAND (ANP) - De Franse bandenfabrikant Michelin is van plan de komende drie jaar tot 1500 banen te schrappen in Frankrijk. Daarmee wil het bedrijf de kosten verminderen en de organisatie vereenvoudigen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie legt de Chinese webwinkel Temu een boete van 200 miljoen euro op. Brussel doet dat omdat het bedrijf nalaat de verkoop van illegale producten van het platform te weren. Daarmee overtreedt de webwinkel de digitale wetgeving van de EU, concludeert de Commissie.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/DPA) - China waarschuwt dat het tegenmaatregelen zal nemen als de Europese Unie besluit de handelsbeperkingen met China verder uit te breiden. Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken beschuldigt het Europese landenblok ook van het "selectief gebruiken" van gegevens om de beweringen over onevenwichtige handelsbetrekkingen tussen China en de EU te rechtvaardigen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ING beperkt de mogelijkheden bij het afsluiten van een aflossingsvrije hypotheek en volgt daarmee het voorbeeld van andere Nederlandse banken. Binnenkort kunnen klanten tot maximaal 30 procent van de woningwaarde financieren met een lening waarover ze tussentijds alleen de rente hoeven te betalen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) legt een boete van 270.000 euro op aan het bedrijf achter de inmiddels gestopte veilingwebsite Ticketveiling.nl. Volgens de ACM heeft dat bedrijf, House of Tickets, consumenten misleid doordat deelnemers dachten dat zij opboden tegen andere mensen. Maar in werkelijkheid boden zij op tegen een zogeheten biedbot die onder wisselende namen meebood om de prijs onrechtmatig te verhogen.
3 uur geleden