Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eneco sluit geen gascontracten meer af met Russische leveranciers

Eneco sluit geen gascontracten meer af met Russische leveranciers

ROTTERDAM (ANP) - Energiebedrijf Eneco gaat geen nieuwe contracten meer afsluiten voor de levering van Russisch gas vanwege de invasie in Oekraïne. Huidige contracten worden niet verlengd. Dat heeft topman As Tempelman gezegd tijdens een persbijeenkomst. Nu komt nog zo'n 15 procent van het gas dat Eneco aan zijn klanten levert uit Rusland.

Het gaat dan om contracten met partijen die Russische aandeelhouders hebben, legt Tempelman uit. Zo heeft Eneco in 2010 een langetermijncontract afgesloten met het Duitse bedrijf Wingas dat loopt tot 2030. Dat is een dochter van het Russische staatsgasbedrijf Gazprom.

Eneco gaat dat contract niet direct beëindigen. Volgens Tempelman wordt het aardgas dat daardoor vrij zou komen dan voor een hogere prijs verkocht, waardoor Rusland meer geld zou verdienen. Daarnaast zou de "betaalbare leveringszekerheid" van de klanten van Eneco in gevaar komen. Op termijn wil Eneco helemaal van aardgas af maar tot die tijd zal het zich meer richten op de import van lng, vloeibaar gemaakt aardgas.

Meer uit Financieel

ECB-bestuurslid Schnabel wil niet vervroegd aftreden

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Bestuurslid Isabel Schnabel van de Europese Centrale Bank (ECB) is van plan haar termijn uit te zitten. Dit heeft de Duitse econoom woensdag gezegd. Eerder woensdag meldden bronnen tegen de Britse zakenkrant Financial Times dat ECB-president Christine Lagarde haar termijn waarschijnlijk niet gaat afmaken.

19 minuten geleden
Recordjaar beursuitbater Euronext door sterke handelsinkomsten

AMSTERDAM (ANP) - Beursuitbater Euronext, eigenaar van de aandelen- en optiemarkten in onder meer Amsterdam, Parijs en Lissabon, heeft in 2025 een recordjaar gedraaid. Topman Stéphane Boujnah zegt daarbij met "vertrouwen en vastberadenheid" begonnen te zijn aan 2026. Het beursbedrijf profiteert van hogere handelsinkomsten, meer beursgangen en overnames.

31 minuten geleden
X moet onderzoekers gegevens rond Hongaarse verkiezingen geven

BERLIJN (ANP/RTR) - Het socialemediaplatform X moet onderzoekers toegang geven tot gegevens rond de verkiezingen in Hongarije op 12 april. Dit heeft het hof van beroep in Berlijn bepaald. De beslissing wordt gezien als een mijlpaal in de uitvoering van de Digital Services Act (DSA) van de EU.

1 uur geleden
Miljardair Wexner zegt eiland Epstein eenmaal te hebben bezocht

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Miljardair Les Wexner heeft tegenover een onderzoekscommissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden gezegd dat hij een keer op het privé-eiland van Jeffrey Epstein is geweest. De in 2019 overleden zedendelinquent was jarenlang de financieel adviseur van Wexner, die rijk werd met winkel- en marketingconglomeraat L Brands.

1 uur geleden
Groei aantal Amerikaanse toeristen in Europa vlakt af

BRUSSEL (ANP/RTR) - De toestroom van Amerikaanse toeristen naar Europa vlakt dit jaar naar verwachting voor het eerst af sinds de sterke opleving na corona. Dit is mogelijk het gevolg van een zwakkere dollar, verslechterende economische vooruitzichten en geopolitieke instabiliteit. Een sterke groei van Chinese en Indiase toeristen zal dit waarschijnlijk compenseren, meldt de European Travel Commission in een nieuw rapport.

2 uur geleden
Europese aandelenbeurzen sluiten fors hoger na inflatiecijfers VK

AMSTERDAM (ANP) - Aandelenbeurzen in Europa zijn woensdag flink hoger gesloten. Beleggers reageerden op inflatiecijfers uit het Verenigd Koninkrijk. De Britse inflatie is in januari gedaald naar 3 procent. Dat is het laagste niveau sinds maart vorig jaar.

2 uur geleden
Bondskanselier Merz pleit voor minder sociale media voor kinderen

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz steunt voorstellen om het gebruik van sociale media door kinderen te beperken. Dit vanwege zorgen over overmatig schermgebruik en de gevolgen daarvan voor de ontwikkeling van jongeren.

3 uur geleden