Eneco na inval Oekraïne gestopt met normale nieuwe contracten
ROTTERDAM (ANP) - Bij energiebedrijf Eneco is het door de flink opgelopen energieprijzen sinds het begin van de oorlog in Oekraïne even niet meer mogelijk om een normaal energiecontract af te sluiten. Een woordvoerder legt uit dat de prijzen op de markt nu zodanig op en neer gaan zijn dat Eneco niet goed genoeg vooruit kan kijken voor het bepalen van contractprijzen.
Het is niet voor het eerst dat de onderneming deze stap zet. Toen de gas- en elektriciteitsprijzen vorig jaar flink piekten stopte Eneco ook al enkele weken met het aanbieden van contracten.
Alleen via een zogeheten modelcontract kun je nog wel klant worden bij Eneco. Energiebedrijven zijn namelijk verplicht om dat aan te bieden. Maar volgens de zegsman van Eneco is zo'n contract niet heel erg voordelig. Er zitten geen kortingen bij zoals doorgaans bij het normale aanbod wel het geval is.
Vattenfall
Eneco is niet het enige energiebedrijf dat op deze manier tijdelijk is gestopt met nieuwe klanten werven. Rivaal Vattenfall stopte vlak voor de kerst al met nieuwe contracten, afgezien van het modelcontract. Volgens het energieconcern, dat voorheen in Nederland opereerde onder de naam Nuon, is die beslissing genomen vanwege de grote prijsschommelingen.
"Maar mensen moeten niet in paniek raken", zegt een woordvoerder van Vattenfall. Volgens hem komen er nu veel vragen binnen van klanten die bezorgd zijn dat de energieprijzen momenteel zo hard oplopen. Deze mensen probeert Vattenfall gerust te stellen. "Het is nu veel verstandiger om met je energiecontract even te blijven zitten waar je zit. Dat geldt natuurlijk als je nog in een vast contract met vaste tarieven zit, maar ook als je een variabel contract hebt."
Bij branchegenoot Essent kun je wel nog steeds een normaal nieuw jaarcontract afsluiten. Maar daarvoor heeft het energiebedrijf de prijzen wel weer wat verder opgeschroefd. En de tarieven die je bij zo'n nieuw contract moet betalen veranderen volgende week waarschijnlijk opnieuw. Een zegsvrouw raadt mensen daarom eveneens aan om even te wachten met het kiezen van nieuw energiecontract.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - Vertegenwoordigers uit het Duitse bedrijfsleven bezoeken binnenkort een economisch forum in de Russische stad Sint-Petersburg, na vier jaar afwezigheid door de oorlog in Oekraïne. Dat meldt het Duitse persbureau dpa.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.
10 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.
1 dag geleden