Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eneco na inval Oekraïne gestopt met normale nieuwe contracten

Eneco na inval Oekraïne gestopt met normale nieuwe contracten

ROTTERDAM (ANP) - Bij energiebedrijf Eneco is het door de flink opgelopen energieprijzen sinds het begin van de oorlog in Oekraïne even niet meer mogelijk om een normaal energiecontract af te sluiten. Een woordvoerder legt uit dat de prijzen op de markt nu zodanig op en neer gaan zijn dat Eneco niet goed genoeg vooruit kan kijken voor het bepalen van contractprijzen.

Het is niet voor het eerst dat de onderneming deze stap zet. Toen de gas- en elektriciteitsprijzen vorig jaar flink piekten stopte Eneco ook al enkele weken met het aanbieden van contracten.

Alleen via een zogeheten modelcontract kun je nog wel klant worden bij Eneco. Energiebedrijven zijn namelijk verplicht om dat aan te bieden. Maar volgens de zegsman van Eneco is zo'n contract niet heel erg voordelig. Er zitten geen kortingen bij zoals doorgaans bij het normale aanbod wel het geval is.

Vattenfall

Eneco is niet het enige energiebedrijf dat op deze manier tijdelijk is gestopt met nieuwe klanten werven. Rivaal Vattenfall stopte vlak voor de kerst al met nieuwe contracten, afgezien van het modelcontract. Volgens het energieconcern, dat voorheen in Nederland opereerde onder de naam Nuon, is die beslissing genomen vanwege de grote prijsschommelingen.

"Maar mensen moeten niet in paniek raken", zegt een woordvoerder van Vattenfall. Volgens hem komen er nu veel vragen binnen van klanten die bezorgd zijn dat de energieprijzen momenteel zo hard oplopen. Deze mensen probeert Vattenfall gerust te stellen. "Het is nu veel verstandiger om met je energiecontract even te blijven zitten waar je zit. Dat geldt natuurlijk als je nog in een vast contract met vaste tarieven zit, maar ook als je een variabel contract hebt."

Bij branchegenoot Essent kun je wel nog steeds een normaal nieuw jaarcontract afsluiten. Maar daarvoor heeft het energiebedrijf de prijzen wel weer wat verder opgeschroefd. En de tarieven die je bij zo'n nieuw contract moet betalen veranderen volgende week waarschijnlijk opnieuw. Een zegsvrouw raadt mensen daarom eveneens aan om even te wachten met het kiezen van nieuw energiecontract.

Meer uit Financieel

Warner Bros. Discovery wint op Wall Street na nieuws over megabod

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Warner Bros. Discovery was dinsdag een duidelijke winnaar op Wall Street. Het bedrijf won meer dan 4 procent aan beurswaarde na een bericht van entertainmentblad Variety over een mogelijk bod van 71 miljard dollar op het mediaconcern achter onder andere televisiezenders CNN en Discovery en streamingdienst HBO Max.

5 uur geleden
Meer problemen in auto-industrie door tekort aan Nexperia-chips

BERLIJN (ANP/RTR) - Een tekort aan chips van het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia lijkt voor toenemende problemen in de auto-industrie te zorgen. Het Japanse Nissan vermindert zijn productie volgende week met nog eens 1400 voertuigen, meldde persbureau Reuters op basis van ingewijden. Verder heeft de Duitse toeleverancier Bosch laten weten op drie locaties met verstoringen te kampen.

5 uur geleden
WHO schrapt meer dan 2000 banen om vertrek VS op te vangen

GENÈVE (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) schrapt tot halverwege volgend jaar meer dan een kwart van haar personeelsbestand. Dit komt neer op een verlies van meer dan 2000 banen, ingegeven door de bezuinigingen bij de WHO vanwege het vertrek van de Verenigde Staten.

6 uur geleden
Meta wint grote concurrentiezaak VS, ontloopt gedwongen splitsing

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Meta heeft een grote concurrentierechtszaak gewonnen in de Verenigde Staten. Daardoor ontloopt het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram een mogelijke gedwongen opsplitsing, iets waarop toezichthouders uit waren. De uitspraak lijkt een grote nederlaag voor de federale overheid.

8 uur geleden
Europese beurzen verder omlaag, AkzoNobel verliest na fusieplan

AMSTERDAM (ANP) - Europese aandelenmarkten daalden dinsdag tot het laagste niveau in een maand door de groeiende vrees onder beleggers voor een AI-bubbel. Ook op Wall Street kleurden de koersenborden opnieuw rood. In Amsterdam ging AkzoNobel (min 3,3 procent) flink omlaag.

9 uur geleden
Zorgen werkgevers omdat loonsverhogingen maar langzaam afzwakken

DEN HAAG (ANP) - De loonsverhogingen in Nederland zwakken af, maar volgens werkgevers gaat dit proces te langzaam. Werkgeversvereniging AWVN vreest dat hogere loonkosten op lange termijn het concurrentievermogen verder uithollen en investeringsbeslissingen in het nadeel van Nederland doen uitvallen.

11 uur geleden
Verfmaker Axalta stijgt op Wall Street na fusieplan met AkzoNobel

NEW YORK (ANP) - Axalta Coating Systems behoorde dinsdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Amerikaanse beleggers reageerden verheugd op de aankondiging dat het verfbedrijf gaat fuseren met zijn Nederlandse branchegenoot AkzoNobel. Door de fusie ontstaat de op een na grootste verf- en coatingsfabrikant ter wereld, na Sherwin-Williams. Axalta steeg 2,3 procent.

11 uur geleden