Eneco na inval Oekraïne gestopt met normale nieuwe contracten
ROTTERDAM (ANP) - Bij energiebedrijf Eneco is het door de flink opgelopen energieprijzen sinds het begin van de oorlog in Oekraïne even niet meer mogelijk om een normaal energiecontract af te sluiten. Een woordvoerder legt uit dat de prijzen op de markt nu zodanig op en neer gaan zijn dat Eneco niet goed genoeg vooruit kan kijken voor het bepalen van contractprijzen.
Het is niet voor het eerst dat de onderneming deze stap zet. Toen de gas- en elektriciteitsprijzen vorig jaar flink piekten stopte Eneco ook al enkele weken met het aanbieden van contracten.
Alleen via een zogeheten modelcontract kun je nog wel klant worden bij Eneco. Energiebedrijven zijn namelijk verplicht om dat aan te bieden. Maar volgens de zegsman van Eneco is zo'n contract niet heel erg voordelig. Er zitten geen kortingen bij zoals doorgaans bij het normale aanbod wel het geval is.
Vattenfall
Eneco is niet het enige energiebedrijf dat op deze manier tijdelijk is gestopt met nieuwe klanten werven. Rivaal Vattenfall stopte vlak voor de kerst al met nieuwe contracten, afgezien van het modelcontract. Volgens het energieconcern, dat voorheen in Nederland opereerde onder de naam Nuon, is die beslissing genomen vanwege de grote prijsschommelingen.
"Maar mensen moeten niet in paniek raken", zegt een woordvoerder van Vattenfall. Volgens hem komen er nu veel vragen binnen van klanten die bezorgd zijn dat de energieprijzen momenteel zo hard oplopen. Deze mensen probeert Vattenfall gerust te stellen. "Het is nu veel verstandiger om met je energiecontract even te blijven zitten waar je zit. Dat geldt natuurlijk als je nog in een vast contract met vaste tarieven zit, maar ook als je een variabel contract hebt."
Bij branchegenoot Essent kun je wel nog steeds een normaal nieuw jaarcontract afsluiten. Maar daarvoor heeft het energiebedrijf de prijzen wel weer wat verder opgeschroefd. En de tarieven die je bij zo'n nieuw contract moet betalen veranderen volgende week waarschijnlijk opnieuw. Een zegsvrouw raadt mensen daarom eveneens aan om even te wachten met het kiezen van nieuw energiecontract.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Die volgen op aanzienlijke koersverliezen eerder deze week, als gevolg van de onzekerheid die de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran teweegbrengt. Beleggers leken het moment aan te grijpen om weer in aandelen te stappen, waarbij ze ook werden geholpen door positieve data over de Amerikaanse economie. Eerder op de dag toonden de Europese beurzen al wat herstel van de klap die de oorlog toebracht aan de financiële markten.
2 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Europese overheden meer in de EU laten inkopen is niet genoeg om de concurrentiepositie van de industrie te versterken. Dit stelt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na het voorstel hierover van de Europese Commissie.
5 uur geledenHOLTEN (ANP) - Het bedrijf achter de vleesvervangers van Vivera en De Vegetarische Slager maakt zich zorgen dat EU-landen donderdag instemmen met een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Dit heeft topman Willem van Weede van The Vegetarian Butcher Collective woensdag tegen het ANP gezegd.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten. De hoofdindex toonde daarmee wat herstel na de verliezen eerder deze week door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Veel omliggende landen kregen de afgelopen dagen met Iraanse tegenacties te maken. Ook op andere Europese beurzen leken beleggers weer voorzichtig in aandelen te willen stappen.
7 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De grote rederij Maersk vervoert voorlopig nog amper goederen vanuit en naar de Golfstaten. Alleen voor kritieke voedingsmiddelen, medicijnen en andere "essentiële goederen" maakt het Deense vervoersconcern een uitzondering. Door de oorlog in Iran en de regio zijn de risico's te groot geworden.
7 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De schade voor Nederlandse bedrijven die exporteren naar de Golfregio loopt al snel in de tientallen miljoenen. Dat stelt verladersvereniging evofenedex. In het Midden-Oosten zitten belangrijke knooppunten voor de zee- en luchtvaart. Vervoerders moeten nu uitwijken en leggen de rekening neer bij de bedrijven, stelt de verladersclub.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat nog niet stemmen over de handelsdeal met de VS. De stemming over een deel van het akkoord werd vorige week uitgesteld vanwege nieuwe algemene importheffingen vanuit de VS. Een meerderheid van de commissie vindt het nog altijd onduidelijk wat die heffingen betekenen voor de deal die de EU en de VS afgelopen zomer sloten.
7 uur geleden