Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eneco na inval Oekraïne gestopt met normale nieuwe contracten

Eneco na inval Oekraïne gestopt met normale nieuwe contracten

ROTTERDAM (ANP) - Bij energiebedrijf Eneco is het door de flink opgelopen energieprijzen sinds het begin van de oorlog in Oekraïne even niet meer mogelijk om een normaal energiecontract af te sluiten. Een woordvoerder legt uit dat de prijzen op de markt nu zodanig op en neer gaan zijn dat Eneco niet goed genoeg vooruit kan kijken voor het bepalen van contractprijzen.

Het is niet voor het eerst dat de onderneming deze stap zet. Toen de gas- en elektriciteitsprijzen vorig jaar flink piekten stopte Eneco ook al enkele weken met het aanbieden van contracten.

Alleen via een zogeheten modelcontract kun je nog wel klant worden bij Eneco. Energiebedrijven zijn namelijk verplicht om dat aan te bieden. Maar volgens de zegsman van Eneco is zo'n contract niet heel erg voordelig. Er zitten geen kortingen bij zoals doorgaans bij het normale aanbod wel het geval is.

Vattenfall

Eneco is niet het enige energiebedrijf dat op deze manier tijdelijk is gestopt met nieuwe klanten werven. Rivaal Vattenfall stopte vlak voor de kerst al met nieuwe contracten, afgezien van het modelcontract. Volgens het energieconcern, dat voorheen in Nederland opereerde onder de naam Nuon, is die beslissing genomen vanwege de grote prijsschommelingen.

"Maar mensen moeten niet in paniek raken", zegt een woordvoerder van Vattenfall. Volgens hem komen er nu veel vragen binnen van klanten die bezorgd zijn dat de energieprijzen momenteel zo hard oplopen. Deze mensen probeert Vattenfall gerust te stellen. "Het is nu veel verstandiger om met je energiecontract even te blijven zitten waar je zit. Dat geldt natuurlijk als je nog in een vast contract met vaste tarieven zit, maar ook als je een variabel contract hebt."

Bij branchegenoot Essent kun je wel nog steeds een normaal nieuw jaarcontract afsluiten. Maar daarvoor heeft het energiebedrijf de prijzen wel weer wat verder opgeschroefd. En de tarieven die je bij zo'n nieuw contract moet betalen veranderen volgende week waarschijnlijk opnieuw. Een zegsvrouw raadt mensen daarom eveneens aan om even te wachten met het kiezen van nieuw energiecontract.

Meer uit Financieel

Franse minister: volgende week G7-vergadering over Iran

PARIJS (ANP/AFP) - De ministers van Financiën van de landen van de G7 gaan volgende week praten over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei de Franse minister van Financiën Roland Lescure tegen de Franse radiozender Franceinfo. Volgens hem zal die vergadering waarschijnlijk begin volgende week worden gehouden.

1 uur geleden
Economen: oorlog Iran kan Nederlander hard in portemonnee raken

UTRECHT (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten kan Nederlanders hard in de portemonnee raken. Daarvoor waarschuwen economen van Rabobank, die verschillende scenario's hebben doorgerekend met de impact op de Nederlandse economie. In het ongunstigste onderzochte scenario piekt de benzineprijs rond de 3 euro per liter, terwijl een nieuw energiecontract tijdelijk oploopt tot ruim 400 euro per maand.

2 uur geleden
AEX opent hoger na forse verliezen deze week door oorlog Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag hoger geopend. De hoofdgraadmeter leed eerder deze week nog forse verliezen door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten. Nu lijken beleggers weer voorzichtig in te stappen.

2 uur geleden
Prijzen Nederlandse pomp verder omhoog door oorlog Midden-Oosten

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn woensdag verder opgelopen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers zijn de adviesprijzen van de grote oliemaatschappijen voor de tweede dag op rij met centen per liter gestegen. Hoeveel automobilisten precies meer kwijt zijn, verschilt per tankstation.

2 uur geleden
Warmtepomp vóór volle isolatie versnelt verduurzaming, zegt TNO

DEN HAAG (ANP) - De verduurzaming van woningen in Nederland kan flink versneld worden als er al wordt geïnvesteerd in warmtepompen voordat de woningen helemaal op en top zijn geïsoleerd. Dat stelt onderzoeksorganisatie TNO na een nieuwe studie waarin de effectiviteit van verschillende combinaties van isolatie en verwarmingsinstallaties is onderzocht.

3 uur geleden
Weer flinke verliezen op beurzen Azië, Kospi keldert 12 procent

SEOUL (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen woensdag opnieuw flink omlaag door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten en verstoringen van de olietoevoer uit de regio. De Kospi-index in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul dook tot wel 12 procent in de min na het scherpe verlies een dag eerder. Ook in Tokio waren de koersenborden weer dieprood.

3 uur geleden
Wall Street beperkt verliezen na bericht Trump begeleiden tankers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag opnieuw omlaag door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De graadmeters op Wall Street drongen hun eerdere verliezen wel wat terug, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gemeld dat de marine tankers door de Straat van Hormuz zal begeleiden als dat nodig is.

13 uur geleden