Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eneco moet mogelijk 50.000 klanten met zonnepanelen compenseren

Eneco moet mogelijk 50.000 klanten met zonnepanelen compenseren

ROTTERDAM (ANP) - Eneco moet mogelijk 50.000 klanten met zonnepanelen compenseren omdat het energiebedrijf hen maandenlang een te lage vergoeding bood voor het terugleveren van overtollige opgewekte stroom. Eneco zette de zogeheten terugleververgoeding per 5 september vorig jaar op 0,09 euro per kilowattuur, maar verzuimde daarover alle klanten goed te informeren.

"Dat had anders gemoeten", zegt een woordvoerster van de onderneming. Hoeveel geld er gecompenseerd moet worden, kan ze nog niet aangeven. Dat is volgens haar pas goed in te schatten wanneer klanten hun jaarnota ontvangen en kan dus nog maanden duren.

Voorheen kregen klanten van Eneco voor elke kilowattuur aan stroom die ze zelf niet verbruikten evenveel als ze moesten betalen voor stroom die ze van Eneco afnamen. Maar door het flinke oplopen van de energieprijzen bedroeg de terugleververgoeding voor sommige klanten op een gegeven moment meer dan 0,50 euro per kilowattuur.

Veel mis

Toen Eneco in augustus besloot om de vergoeding per 5 september terug te brengen tot 0,09 euro ging vervolgens veel mis. Zo verlaagde Eneco de vergoeding oorspronkelijk ook voor consumenten met een vast energiecontract, terwijl de vergoeding voor die mensen eigenlijk voor langere tijd was vastgelegd. De Consumentenbond maakte hierover in oktober al stampij, waarna Eneco liet weten de verandering voor deze klanten voor de looptijd van hun contract terug te draaien.

Sinds september vorig jaar zijn er ook nog veel klanten met zonnepanelen bijgekomen. Eneco is er achter gekomen dat zij eigenlijk ook nog goed geïnformeerd hadden moeten worden over de nieuwe terugleververgoeding, maar dat dit tot nu toe nog niet op de juiste wijze is gebeurd. Daardoor kunnen alle klanten die tussen 5 september vorig jaar en 30 april dit jaar voor het eerst in aanmerking komen of in aanmerking zijn gekomen voor een terugleververgoeding, mogelijk nog compensatie tegemoet zien.

Hoeveel terugleververgoeding iemand precies krijgt, en dus hoeveel compensatie, wordt in de jaarnota verrekend via de zogeheten salderingsregeling. Daarmee kunnen huishoudens met zonnepanelen hun goedkope stroom die ze terugleveren aan het net wegstrepen tegen stroom die ze op andere momenten afnemen.

Meer uit Financieel

Winst BMW fors gedaald, maar minder hard dan bij Duitse rivalen

MÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW heeft in de eerste zes maanden van dit jaar flink minder winst behaald. De Duitse autofabrikant heeft onder meer last van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump en zwakte op de Chinese markt, door felle concurrentie van lokale autobouwers.

16 minuten geleden
Meer omzet en winst voor Unilever, afsplitsing ijstak op schema

LONDEN (ANP/RTR) - Het Britse was- en levensmiddelenconcern Unilever heeft meer winst en omzet geboekt in de eerste helft van dit jaar en handhaaft zijn verwachtingen voor heel 2025. Het concern, bekend van onder meer Knorr, Dove, Vaseline en Rexona, ligt op schema om zijn ijsdivisie, waar onder andere Magnum, Cornetto en Ben & Jerry's onder vallen, halverwege november af te splitsen.

35 minuten geleden
Shell koopt opnieuw aandelen in ondanks winstdaling

LONDEN (ANP) - Shell heeft in het tweede kwartaal van 2025 minder winst geboekt dan een jaar eerder. Ondanks de winstdaling gaat het olie- en gasconcern in het huidige kwartaal opnieuw voor 3,5 miljard dollar eigen aandelen inkopen. Shell deed dit ook al in het voorgaande kwartaal.

56 minuten geleden
Hogere omzet en goedkopere brandstof stuwen winst Air France-KLM

PARIJS (ANP) - Air France-KLM heeft over de maanden april tot en met juni flink meer winst geboekt dan een jaar eerder. Onder de streep hield het Frans-Nederlandse luchtvaartconcern 649 miljoen euro over, tegen 165 miljoen euro een jaar eerder. Dat had onder meer te maken met een hogere omzet en lagere brandstofkosten.

1 uur geleden
ArcelorMittal verlaagt verwachting staalvraag door handelsoorlog

LUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - ArcelorMittal heeft zijn verwachting voor de vraag naar staal verlaagd voor dit jaar, doordat de handelsoorlog van president Donald Trump de economische groei schaadt. Het concern, een van 's werelds grootste staalproducenten, voorziet nu een groei van 1,5 tot 2,5 procent. Eerder ging ArcelorMittal uit van een groei van de vraag naar staal, een belangrijke graadmeter voor de wereldeconomie, van 2,5 tot 3,5 procent. China is buiten beschouwing gelaten in de cijfers.

1 uur geleden
Brouwer achter Hertog Jan en Jupiler verkoopt opnieuw minder bier

BRUSSEL (ANP) - AB InBev, de grootste bierbrouwer ter wereld, heeft in het tweede kwartaal opnieuw minder bier verkocht. Vooral in China en Brazilië was minder vraag naar bieren van de brouwer achter onder meer Hertog Jan, Jupiler en Leffe.

1 uur geleden
Rente-inkomsten ING lopen terug, klantenbestand wel gegroeid

AMSTERDAM (ANP) - ING heeft afgelopen kwartaal minder rente-inkomsten in de boeken gezet. Mede daardoor is de winst van de bank afgenomen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Topman Steven van Rijswijk vindt dat ING de voorbije periode toch goed is doorgekomen te midden van alle handelsonrust.

1 uur geleden