Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eneco: leveringen Russisch gas niet in gevaar

Eneco: leveringen Russisch gas niet in gevaar

ROTTERDAM (ANP) - Eneco krijgt nog altijd gewoon Russisch gas geleverd. Dat zegt een woordvoerder van het energiebedrijf naar aanleiding van het stopzetten van de leveringen aan GasTerra door Gazprom. Eneco heeft een langetermijncontract voor Russisch gas met Wingas, een dochter van Gazprom. "Zowel zij als wij voldoen aan de voorwaarden van het contract", aldus de zegsman.

Eneco is het enige Nederlandse energiebedrijf met een langetermijncontract voor Russisch gas. Het bedrijf gaf al eerder aan te verwachten de betalingen gewoon in euro's te kunnen blijven voldoen. Als Rusland betaling in roebels zou eisen zou dat tegen de voorwaarden van het contract in gaan.

Dat weerhield Gazprom niet om andere bedrijven, zoals GasTerra maar ook de staatsgasbedrijven van Polen en Bulgarije, betalingen in roebels te eisen. GasTerra spreekt dan ook van contactbreuk en overweegt juridische stappen tegen Gazprom.

Meer uit Financieel

Norges Bank verhoogt als eerste centrale bank in Europa de rente

OSLO (ANP/AFP/RTR) - De Noorse centrale bank heeft donderdag de rente met een kwart procentpunt verhoogd naar 4,25 procent. De Norges Bank is daarmee de eerste centrale bank in Europa die de leenkosten verhoogt sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Economen hadden verwacht dat Noorwegen de rente deze maand nog onveranderd zou laten. Wel rekenden ze op een renteverhoging in juni.

51 minuten geleden
Bestellingen bij defensieconcern Rheinmetall blijven toenemen

DÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall blijft profiteren van de grote militaire investeringen voor herbewapening in Europa. De bestellingen blijven binnenkomen, want het orderboek van Rheinmetall groeide aan het einde van het eerste kwartaal van dit jaar naar een waarde van 73 miljard euro. Dat was 56 miljard euro een jaar eerder.

55 minuten geleden
Emirates boekt recordwinst ondanks impact van oorlog

DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft een recordjaar achter de rug, ondanks de impact van de oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij uit de Verenigde Arabische Emiraten wist een lichte daling van het aantal passagiers op te vangen met hogere opbrengsten per passagier.

1 uur geleden
AEX-index licht lager na slotrecord, Shell zakt na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een klein verlies begonnen na het bereiken van een nieuw slotrecord een dag eerder. Beleggers verwerkten opnieuw een grote hoeveelheid kwartaalresultaten van bedrijven als Shell, SBM Offshore, BAM, AMG en Pharming.

2 uur geleden
Impact Iranoorlog op Maersk beperkt, vooruitzichten wel onzeker

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft maar een beperkte impact op de resultaten van scheepvaartconcern A.P. Møller-Mærsk. Volgens het Deense bedrijf zijn de vooruitzichten voor de wereldwijde containervraag in 2026 nu wel "zeer onzeker" door de gestegen energieprijzen en de beperkingen voor de scheepvaart in de wateren rondom Iran.

2 uur geleden
Flink meer winst Shell dankzij gestegen olieprijzen door oorlog

LONDEN (ANP) - Shell heeft in het eerste kwartaal flink meer winst behaald, geholpen door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De winst kwam uit op 6,9 miljard dollar, tegen bijna 3,3 miljard dollar in het vierde kwartaal. Shell had eerder al gezegd dat de resultaten uit de oliehandel aanzienlijk hoger zouden uitvallen door de onrust op de energiemarkt.

3 uur geleden
Sterk kwartaal voor veevoerbedrijf ForFarmers ondanks oorlog

LOCHEM (ANP) - Veevoerbedrijf ForFarmers heeft een "sterk" eerste kwartaal achter de rug, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Hoewel de huidige geopolitieke ontwikkelingen zorgen voor onzekerheid en hogere prijzen van grondstoffen en energie, kan het bedrijf uit Lochem naar eigen zeggen het veevoer "tegen scherpe prijzen" blijven aanbieden aan zijn klanten.

3 uur geleden