Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eneco: leveringen Russisch gas niet in gevaar

Eneco: leveringen Russisch gas niet in gevaar

ROTTERDAM (ANP) - Eneco krijgt nog altijd gewoon Russisch gas geleverd. Dat zegt een woordvoerder van het energiebedrijf naar aanleiding van het stopzetten van de leveringen aan GasTerra door Gazprom. Eneco heeft een langetermijncontract voor Russisch gas met Wingas, een dochter van Gazprom. "Zowel zij als wij voldoen aan de voorwaarden van het contract", aldus de zegsman.

Eneco is het enige Nederlandse energiebedrijf met een langetermijncontract voor Russisch gas. Het bedrijf gaf al eerder aan te verwachten de betalingen gewoon in euro's te kunnen blijven voldoen. Als Rusland betaling in roebels zou eisen zou dat tegen de voorwaarden van het contract in gaan.

Dat weerhield Gazprom niet om andere bedrijven, zoals GasTerra maar ook de staatsgasbedrijven van Polen en Bulgarije, betalingen in roebels te eisen. GasTerra spreekt dan ook van contactbreuk en overweegt juridische stappen tegen Gazprom.

Meer uit Financieel

VS willen Zwitserse bank weren uit Amerikaans financieel systeem

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Financiën wil de Zwitserse bank MBaer Merchant Bank toegang tot het Amerikaanse financiële systeem ontzeggen. Het ministerie beschuldigt de bank ervan diensten te hebben verleend aan illegale partijen die verbonden zijn met Iran en Rusland.

47 minuten geleden
Nog onduidelijk of Odido nalatig was bij lek, zeggen claimexperts

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens experts nog te vroeg om te zeggen of een eventuele massaclaim tegen Odido na het datalek succesvol kan zijn. Eerst moet gekeken worden of de telecomprovider wel nalatig is geweest en hiervoor aansprakelijk kan worden gesteld, zeggen zij.

1 uur geleden
Rijksambtenaren staken 24 uur voor loonsverhoging

DEN HAAG (ANP) - Rijksambtenaren door het hele land leggen dinsdag het werk 24 uur lang neer. De staking is de volgende stap in het cao-conflict. Ambtenaren zijn ontevreden over het uitblijven van loonsverhoging dit jaar. Een deel van hen verzamelt zich dinsdag in Den Haag om hiertegen te protesteren, meldt vakbond FNV.

1 uur geleden
AI-chipbedrijf Nvidia zakt op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nvidia heeft beleggers niet enthousiast weten te krijgen met zijn kwartaalcijfers. Aandelen van het bedrijf zakten op de beurs in New York 2 procent.

1 uur geleden
Politie probeert verspreiding gestolen Odido-data te voorkomen

DRIEBERGEN (ANP) - De politie probeert zoveel mogelijk te voorkomen dat de gestolen klantgegevens van Odido verder worden verspreid. Volgens Stan Duijf, als hoofd Operatiën verantwoordelijk voor de aanpak van cybercrime, is het al gelukt om diverse servers offline te halen die de hackers gebruikten voor het opslaan of verspreiden van data. Hoeveel van de miljoenen gestolen gegevens inmiddels toch in foute handen zijn gekomen, kan Duijf niet aangeven.

1 uur geleden
Instagram gaat ouders waarschuwen als tiener op zelfmoord zoekt

MENLO PARK (ANP/RTR) - Instagram gaat ouders op de hoogte stellen als hun tiener meerdere keren in korte tijd zoekt naar woorden die te maken hebben met zelfmoord of zelfbeschadiging. Moederbedrijf Meta van Instagram laat weten dat ouders die de toezichtfunctie van het socialemediaplatform gebruiken, de waarschuwingen vanaf volgende week zullen ontvangen.

2 uur geleden
Overheidsinstanties gaan proefdraaien met Nederlands AI-model

DEN HAAG (ANP) - Vier overheidsinstanties en TNO gaan proefdraaien met GPT-NL. Dat is een Nederlands model voor kunstmatige intelligentie dat SURF, het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) en TNO hebben ontwikkeld. Die laatste twee gaan er ook gebruik van maken. GPT-NL moet dienen als een open en veilig AI-model op basis van Europese en Nederlandse waarden. Het wil daarmee onafhankelijk worden van buitenlandse partijen, zegt een woordvoerder van TNO.

2 uur geleden