Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eneco-klant goedkoper uit, mede door btw-verlaging

Eneco-klant goedkoper uit, mede door btw-verlaging

ROTTERDAM (ANP) - Klanten van Eneco zijn vanaf komende maand gemiddeld 28 euro goedkoper uit voor hun energie. Daarvan is het grootste deel, ongeveer 18 euro, te danken aan het lagere btw-tarief dat gaat gelden. De rest is te danken aan het feit dat Eneco goedkoper gas wist in te kopen.

Met de tariefverlaging gaat Eneco tegen de trend in. Klanten van Essent zijn per 1 juli bijvoorbeeld gemiddeld haast 50 euro per maand meer kwijt. Overigens blijven de tarieven bij Essent lager dan bij Eneco na die wijzigingen. Vattenfall rekent gemiddeld 20 euro per maand meer na 1 juli.

In tegenstelling tot de meeste energiebedrijven past Eneco zijn variabele tarieven niet alleen op 1 januari en 1 juli aan. Iedere maand krijgt een deel van de klanten een nieuw tarief, aldus een woordvoerster. "Dat proberen we zo lang mogelijk gelijk te houden. Tot begin vorig jaar lukte dat gemiddeld een jaar."

De nieuwe tarieven zullen niet zo lang blijven gelden. "We hopen dit drie maanden gelijk te kunnen houden. De gasprijs is momenteel zeer beweeglijk en we kunnen daarom geen garanties geven."

Meer uit Financieel

ANWB wil dat accijns op benzine niet meer meestijgt met inflatie

DEN HAAG (ANP) - De ANWB roept het kabinet op om de accijnzen voor benzine niet langer te laten meestijgen met de inflatie. Mede door deze zogeheten indexatie dreigt tanken na de jaarwisseling een stuk duurder te worden. ANWB-bestuursvoorzitter Marga de Jager stelt dat de extra lastenverzwaring "autorijden onnodig duur" maakt en de betaalbaarheid van rijden onder druk zet.

11 minuten geleden
Koploper NEC rekent ook overtuigend af met NAC Breda

NIJMEGEN (ANP) - NEC is dankzij een soepele thuiszege op NAC Breda weer koploper van de Eredivisie. De ploeg van trainer Dick Schreuder creëerde met name in de eerste helft kansen, al slaagde toen alleen Tjaronn Chery erin te scoren vanaf de strafschopstip. Al vroeg in de tweede helft vergrootte Basar Önal de marge voor de Nijmegenaren, Vito van Crooij bepaalde in het laatste kwartier de eindstand op 3-0.

14 uur geleden
Duitse vicekanselier wil top voor staalsector

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse vicekanselier Lars Klingbeil heeft opgeroepen tot een zakelijke top voor de staalsector van het land. Daar wil hij lagere energieprijzen voor de industrie bespreken. Ook wil hij zoeken naar een verstandige oplossing voor staal in het handelsconflict met de Verenigde Staten, zei hij tegen de Duitse mediagroep Funke.

16 uur geleden
Japanse centrale bankier: meer vrouwen in voltijdbanen nodig

JACKSON HOLE (ANP/BLOOMBERG) - De gouverneur van de Japanse centrale bank Kazuo Ueda denkt dat het aantrekken van meer vrouwen voor voltijdbanen kan helpen bij het aanpakken van het arbeidstekort in het land. Ook het in dienst nemen van meer buitenlandse werknemers kan het tekort mogelijk terugdringen, zei hij op de jaarlijkse bijeenkomst van centrale bankiers in het Amerikaanse Jackson Hole.

17 uur geleden
Von der Leyen verdedigt handelsdeal met Trump

BRUSSEL (ANP/DPA) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie verdedigt de handelsdeal met de Amerikaanse president Donald Trump. De overeenkomst staat bewust voor stabiliteit en voorspelbaarheid, in plaats van escalatie en confrontatie, schreef ze in een opiniestuk voor de krant Frankfurter Allgemeine Zeitung.

20 uur geleden
China: Amerikaans protectionisme schaadt landbouwsamenwerking

BEIJING (ANP/RTR) - Het Amerikaanse protectionisme ondermijnt de landbouwsamenwerking van de Verenigde Staten met China. Dat stelt de Chinese ambassadeur in Washington, die waarschuwt dat boeren niet de prijs zouden moeten betalen voor de handelsoorlog tussen de twee economische grootmachten.

20 uur geleden
Spotify hint op verdere prijsstijgingen, schrijft FT

NEW YORK (ANP) - Spotify overweegt de prijzen voor klanten verder te verhogen, terwijl de muziekstreamingdienst investeert in nieuwe functies en mikt op een miljard gebruikers. Dat schrijft de Financial Times op basis van een interview met Alex Norström, die bij Spotify onder meer de leiding heeft over de abonnements- en advertentieactiviteiten.

22 uur geleden