Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eneco gaat ook dynamische energiecontracten aanbieden

Eneco gaat ook dynamische energiecontracten aanbieden

ROTTERDAM (ANP) - Eneco gaat als eerste van de grote energiebedrijven in Nederland ook dynamische energiecontracten aanbieden. Daarbij betalen klanten tarieven gebaseerd op de actuele uurprijzen voor stroom en de dagprijs voor gas. Die prijzen kunnen namelijk erg verschillen afhankelijk van hoe groot de vraag naar energie op een bepaald moment is.

Volgens Eneco krijgen huishoudens zo meer controle over hun energiekosten, want dan kun je bijvoorbeeld je wasmachine aanzetten of een elektrische fiets opladen als de stroomprijs erg laag ligt.

Het gaat om een uitbreiding van de keuzemogelijkheden voor consumenten, want vaste en variabele contracten blijven ook gewoon bestaan bij Eneco. De dynamische optie is nu al beschikbaar voor consumenten zonder zonnepanelen. Mensen die zonnepanelen hebben kunnen waarschijnlijk pas in oktober een dergelijk contract afsluiten. Volgens Eneco zijn hiervoor namelijk nog een paar aanpassingen in de systemen nodig.

'Andere behoeften'

Eneco is niet de eerste elektriciteitsleverancier die inspeelt op de sterk schommelende stroomprijzen. Eerder dit jaar meldde de Vereniging van Dynamische Energieleveranciers (VvDE) dat huishoudens in steeds grotere aantallen overstapten op dynamische energiecontracten. Zeker 300.000 huishoudens en kleine bedrijven hadden volgens die organisatie in februari al zo'n contract, op een totaal van ruim 7 miljoen gasaansluitingen.

Budget Energie biedt vanaf maandag ook dynamische contracten aan, meldt moederbedrijf Budget Thuis. Ook aan klanten met zonnepanelen. "Elk huishouden heeft andere behoeften en daar spelen we op in", stelt topvrouw Caroline Princen.

Verschillende vormen

Het inmiddels demissionaire kabinet liet in juni weten te werken aan een nieuwe energiewet. In het voorstel staat onder meer dat energiebedrijven met meer dan 200.000 klanten dynamische contracten moeten aanbieden. Essent kijkt vooral om deze reden naar het aanbieden van dynamische contracten die uiterlijk in 2025 beschikbaar moeten zijn, geeft een woordvoerster aan. Dochterbedrijf Vandebron heeft dit soort contracten volgens haar al.

Concurrent Vattenfall biedt op dit moment geen dynamische contracten aan. De energiemaatschappij laat weten onderzoek te doen naar verschillende vormen van dynamische contracten. "Aan de ene kant een contract waarbij prijzen per uur kunnen verschillen, aan de andere kant het variabel contract waarbij de tarieven om de drie maanden wijzigen. Daar tussenin zijn variaties mogelijk", zegt een woordvoerder.

Meer uit Financieel

Gemengd beeld op beurzen New York, Oracle hard omlaag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met een gemengd beeld gesloten. Een tegenvallend kwartaalbericht van softwareconcern Oracle leidde tot zorgen over hoge kosten en waarderingen in de AI-sector. Beleggers weken uit naar aandelen in andere sectoren, die daardoor aan waarde wonnen.

5 uur geleden
Ingenieursbureau Arcadis benoemt Amerikaanse tot topvrouw

AMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft een nieuwe topbestuurder aangekondigd. De Amerikaanse Heather Polinsky wordt vanaf 1 maart de nieuwe bestuursvoorzitter van het Nederlandse bedrijf. De huidige topman Alan Brookes vertrekt na drie jaar leiding te hebben gegeven aan Arcadis.

8 uur geleden
Griekse minister van Financiën nieuwe voorzitter Eurogroep

BRUSSEL (ANP) - De Griekse minister Kyriakos Pierrakakis is gekozen tot nieuwe voorzitter van de Eurogroep. De ministers van Financiën van de eurolanden verkozen hem boven de andere kandidaat, de Belgische minister Vincent Van Peteghem (Begroting).

9 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam sluit met winst, tech onder druk

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst geëindigd. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten om voor de derde keer op rij de rente te verlagen, wat eerder al voor opluchting zorgde op Wall Street. Tegelijkertijd drukte een tegenvallend kwartaalbericht van het Amerikaanse softwarebedrijf Oracle op techaandelen op het Damrak.

9 uur geleden
Weber in Bild: geen volledig EU-verbod verbrandingsmotor per 2035

BRUSSEL (ANP) - Er komt geen volledig verbod op de verbrandingsmotor in auto's, zegt de voorzitter van de grootste partij in het Europees Parlement EVP, Manfred Weber, tegen de Duitse krant Bild. Eerder is afgesproken dat per 2035 nieuw gemaakte auto's in de EU geen CO2 meer mogen uitstoten. Weber zegt dat dat nu is teruggebracht naar 90 procent. Die aanpassing zou volgende week bekendgemaakt worden door de Europese Commissie.

9 uur geleden
Handtekening EU onder Mercosur-verdrag lijkt nog niet zeker

BRUSSEL (ANP) - Dat de Europese Unie akkoord gaat met het vrijhandelsverdrag met de Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay lijkt nog niet zeker. Hiervoor is een ruime meerderheid van de EU-lidstaten nodig, en het is nog niet zeker dat die er is, laat een hooggeplaatste EU-bron weten.

10 uur geleden
Sanderink voerde wanbeleid bij Centric, stellen rechters vast

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft vastgesteld dat Gerard Sanderink wanbeleid voerde bij zijn ict-bedrijf Centric. Hij was ook verantwoordelijk voor wanbeleid bij Strukton-moederbedrijf Oranjewoud, stellen de rechters vast.

10 uur geleden