En weer rollen de tranen bij Vollering na derde zege op rij
LUIK (ANP) - Ook in Luik hield Demi Vollering het niet droog. De Nederlandse wielrenster bekroonde haar voorjaar met winst in Luik-Bastenaken-Luik, precies een week nadat ze in Limburg al de Amstel Gold Race had gewonnen en vier dagen na haar zege in de Waalse Pijl. Telkens was er veel dank voor haar ploeggenoten van SD Worx, de ploeg die met veertien overwinningen het vrouwenpeloton in een ijzeren greep heeft.
"Ik kan het niet geloven. Ik ben mijn ploeggenoten zo dankbaar en zo trots", stamelde Vollering, de tranen wegvegend. Eenmaal op het podium weerklonk het volkslied en werden de ogen weer vochtig. Winnen went blijkbaar niet voor de 26-jarige, in Pijnacker opgegroeide renster. "Ik wilde dit zo graag. Hoe vaak krijg je de kans om achter elkaar deze drie wedstrijden te winnen." Bij de vrouwen deed alleen haar ploegleider en trainer Anna van der Breggen dat in 2017 eerder. Bij de mannen voltooiden de Italiaan Davide Rebellin (2004) en de Belg Philippe Gilbert (2011) de 'Ardenner trilogie' eerder.
Vollering noemde het "heel speciaal",dat ze de prestatie van Van der Breggen evenaarde. "We werken intensief samen, al was ze er vandaag niet bij. Maar ze zal zeker hebben gekeken."
Longo Borghini
In de laatste 10 kilometer kwam ze alleen voorop met de Italiaanse Elisa Longo Borghini. "Ik was blij dat Elisa wilde werken, zo bleven we voorop. Op het laatst moesten we gokken. Ik wist dat ik met Marlen (Reusser) nog een ploeggenote achter me had. Dat maakte het voor mij wat makkelijker." Het tempo zakte, beide rensters wachtten zo lang mogelijk met het inzetten van hun sprint tot Longo Borghini op zo'n 200 meter voor de streep versnelde. Vollering passeerde haar moeiteloos en boekte na zeges ook in de Strade Bianche en Dwars door Vlaanderen haar vijfde overwinning van het seizoen.
Ook Longo Borghini was vol lof over haar teamgenoten onder wie de Nederlandse rensters Lucinda Brand en Shirin van Anrooij, die een hoofdrol had bij het terughalen van de eerder ontsnapte Reusser. "Ik zal nog meer aan mijn sprint moeten werken. Voor nu ben ik tevreden met deze tweede plaats", aldus de Italiaanse.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Hans Nijland, voormalig directeur van FC Groningen, gaat aan de slag in de schaatswereld. De 66-jarige voetbalbestuurder wordt commercieel adviseur bij Team X2O Badkamers, dat vorig seizoen nog Team IKO-X2O heette. Hij moet de ploeg onder meer gaan helpen met het aantrekken van nieuwe sponsoren.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Formule 1-coureur Esteban Ocon raakt na dit seizoen zijn plek bij team Haas kwijt. Dat maakten beide partijen woensdag bekend. Het is nog niet duidelijk wie de 30-jarige Fransman opvolgt.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (30) is opgenomen in de Nederlandse ploeg voor de WK in Rotterdam. Schmidt ontbrak deze zomer nog bij de EK in Zagreb door een blessure aan zijn linkerschouder, maar bleek tijdens de kwalificatiewedstrijden fit genoeg voor een plek in de selectie.
16 uur geledenDADFORD (ANP) - Formule 1-coureur Fernando Alonso rijdt ook volgend seizoen bij Aston Martin. De 45-jarige Spanjaard heeft zijn contract met een jaar verlengd tot eind 2027, meldt de Britse renstal. Ook zijn Canadese teamgenoot Lance Stroll verlengde zijn contract en neemt volgend jaar opnieuw plaats in de racewagen.
1 dag geledenPORTSMOUTH (ANP) - Zestienvoudig wereldkampioen darten Phil Taylor heeft zijn terugkeer in de sport aangekondigd. De 66-jarige Engelsman, bijgenaamd 'The Power', is sinds 2018 met pensioen. Hij keert in november terug bij de Modus Super Series in Portsmouth, als teamgenoot van Adrian Lewis.
1 dag geledenEDINBURGH (ANP) - Voormalig wereldkampioen Graeme Dott is dinsdag in de Schotse hoofdstad Edinburgh veroordeeld tot een celstraf van zeven jaar vanwege seksueel kindermisbruik. Dat melden Britse media waaronder de BBC. De 49-jarige Schot werd eerder schuldig bevonden aan twee gevallen van seksueel kindermisbruik tussen 1993 en 2010.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel heeft met België het doel om de Nations League te winnen. "Als je ergens aan meedoet, dan moet je ervoor gaan", zei de bondscoach van België na de nederlaag van de Rode Duivels in Brussel in de Nations League tegen het Frankrijk van bondscoach Zinédine Zidane (0-1).
2 dagen geleden