Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

En weer rollen de tranen bij Vollering na derde zege op rij

En weer rollen de tranen bij Vollering na derde zege op rij

LUIK (ANP) - Ook in Luik hield Demi Vollering het niet droog. De Nederlandse wielrenster bekroonde haar voorjaar met winst in Luik-Bastenaken-Luik, precies een week nadat ze in Limburg al de Amstel Gold Race had gewonnen en vier dagen na haar zege in de Waalse Pijl. Telkens was er veel dank voor haar ploeggenoten van SD Worx, de ploeg die met veertien overwinningen het vrouwenpeloton in een ijzeren greep heeft.

"Ik kan het niet geloven. Ik ben mijn ploeggenoten zo dankbaar en zo trots", stamelde Vollering, de tranen wegvegend. Eenmaal op het podium weerklonk het volkslied en werden de ogen weer vochtig. Winnen went blijkbaar niet voor de 26-jarige, in Pijnacker opgegroeide renster. "Ik wilde dit zo graag. Hoe vaak krijg je de kans om achter elkaar deze drie wedstrijden te winnen." Bij de vrouwen deed alleen haar ploegleider en trainer Anna van der Breggen dat in 2017 eerder. Bij de mannen voltooiden de Italiaan Davide Rebellin (2004) en de Belg Philippe Gilbert (2011) de 'Ardenner trilogie' eerder.

Vollering noemde het "heel speciaal",dat ze de prestatie van Van der Breggen evenaarde. "We werken intensief samen, al was ze er vandaag niet bij. Maar ze zal zeker hebben gekeken."

Longo Borghini

In de laatste 10 kilometer kwam ze alleen voorop met de Italiaanse Elisa Longo Borghini. "Ik was blij dat Elisa wilde werken, zo bleven we voorop. Op het laatst moesten we gokken. Ik wist dat ik met Marlen (Reusser) nog een ploeggenote achter me had. Dat maakte het voor mij wat makkelijker." Het tempo zakte, beide rensters wachtten zo lang mogelijk met het inzetten van hun sprint tot Longo Borghini op zo'n 200 meter voor de streep versnelde. Vollering passeerde haar moeiteloos en boekte na zeges ook in de Strade Bianche en Dwars door Vlaanderen haar vijfde overwinning van het seizoen.

Ook Longo Borghini was vol lof over haar teamgenoten onder wie de Nederlandse rensters Lucinda Brand en Shirin van Anrooij, die een hoofdrol had bij het terughalen van de eerder ontsnapte Reusser. "Ik zal nog meer aan mijn sprint moeten werken. Voor nu ben ik tevreden met deze tweede plaats", aldus de Italiaanse.

Meer uit Sport

Veijer grijpt in Portugal net naast eerste zege in Moto2

PORTIMÃO (ANP) - Collin Veijer heeft in de Grote Prijs van Portugal net naast zijn eerste zege in de Moto2 gegrepen. De als derde gestarte Nederlander reed lang aan kop, maar werd drie ronden voor het einde ingehaald door kampioenschapsleider Diogo Moreira. Zijn tweede plaats betekende wel zijn eerste podiumplek in de raceklasse.

27 minuten geleden
Vingegaard wint Tourcriterium van Saitama

SAITAMA (ANP/BELGA) - Vuelta-winnaar Jonas Vingegaard heeft het Tourcriterium in het Japanse Saitama gewonnen. De Deen van Visma - Lease a Bike versnelde in de slotkilometers en bleef het peloton nipt voor. De Italiaan Jonathan Milan won de sprint om de tweede plaats, de Australiër Kaden Groves werd derde.

3 uur geleden
Norris verovert pole in GP van São Paulo, Verstappen zestiende

SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft in de Formule 1 de poleposition veroverd voor de Grote Prijs van São Paulo in Brazilië. De Britse coureur van McLaren was in de kwalificatie sneller dan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes en de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari. Zijn Australische teamgenoot Oscar Piastri zette de vierde tijd neer.

15 uur geleden
Tennisster Rybakina verslaat Sabalenka en wint WTA Finals

RIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar, gewonnen. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan versloeg in de finale in het Saudische Riyad Aryna Sabalenka, de nummer 1 van de wereld uit Belarus: 6-3 7-6 (0).

17 uur geleden
Tennisser Djokovic klopt Musetti en wint in Athene 101e titel

ATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft het tennistoernooi van Athene op zijn naam geschreven. De 38-jarige Serviër versloeg in de finale de Italiaan Lorenzo Musetti in drie sets: 4-6 6-3 7-5.

17 uur geleden
Veldrijdster Van der Heijden verovert voor het eerst EK-titel

MIDDELKERKE (ANP) - Veldrijdster Inge van der Heijden is voor het eerst Europees kampioen geworden. De 26-jarige Brabantse kwam na zes ronden in het Belgische Middelkerke solo over de finish. Met Lucinda Brand als tweede en Aniek van Alphen als derde was het podium geheel Nederlands.

21 uur geleden
Piastri valt uit in sprintrace in São Paulo

SÃO PAULO (ANP) - Oscar Piastri is uitgevallen in de sprintrace van de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1. De coureur uit Australië verloor in de zesde ronde de controle over zijn bolide en eindigde in de muur.

22 uur geleden