Emotionele Koopmeiners voor vijf jaar naar Atalanta: het is rond
HEERENVEEN (ANP) - Teun Koopmeiners tekent voor vijf jaar bij de Italiaanse club Atalanta. Dat maakte de aanvoerder van AZ bekend na de zege in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen (1-3). "Het heeft even geduurd, maar het is rond", zei Koopmeiners, wiens transfer al enige tijd in de lucht ging, voor de camera van ESPN. "Ik heb geprobeerd altijd open te blijven, maar je kan niet alles op tafel gooien."
In zijn laatste wedstrijd voor AZ deed Koopmeiners negentig minuten mee. "Het was bijzonder, want ik heb dertien jaar bij deze club gespeeld. Dat ik nu deze stap kan maken, is mooi. Het is in de rust rond gekomen", zei Koopmeiners, waarna hij zijn emoties niet de baas was.
Emotioneel vertelde Koopmeiners dat hij in principe als middenvelder is gehaald. "Maar het is een meerwaarde dat ik ook achterin kan spelen."
De 23-jarige Koopmeiners kwam al in 2009 binnen bij de jeugdopleiding van AZ. Hij speelde 116 duels in het eerste elftal en was daarin 36 keer trefzeker.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Atalanta heeft trainer Ivan Juric ontslagen. De Kroaat verving in juni Gian Piero Gasperini, die Atalanta verruilde voor AS Roma.
9 uur geledenZEIST (ANP) - De kans bestaat dat Ronald Koeman na het WK van volgend jaar stopt als bondscoach van het Nederlands elftal. "Dat is een mogelijkheid. Daar denk ik zo af en toe wel eens over na", zei hij maandag op een persconferentie in Zeist, waar hij zijn selectie toelichtte voor de laatste twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Litouwen.
10 uur geledenBREDA (ANP) - NAC gaat niet akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal van drie wedstrijden schorsing, waarvan één voorwaardelijk, voor Lewis Holtby. Dat meldt de club uit Breda op de eigen website. De rode kaart van ploeggenoot Fredrik Oldrup Jensen is geseponeerd.
11 uur geledenMADRID (ANP/Belga) - Keeper Thibaut Courtois van Real Madrid heeft een spierblessure opgelopen in zijn rechterbeen. Dat maakte de koploper van Spanje maandag bekend. De club geeft niet aan hoelang de Belgische international aan de kant staat.
13 uur geledenRABAT (ANP) - Profvoetballers moeten minimaal 72 uur rust hebben tussen twee wedstrijden. Dat hebben de FIFA en de internationale spelersvakbonden besproken tijdens een bijeenkomst in de Marokkaanse hoofdstad Rabat. Het is nog niet duidelijk wanneer de regel van kracht wordt.
15 uur geledenVIGO (ANP) - FC Barcelona is koploper Real Madrid genaderd tot op 3 punten. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-2 bij Celta de Vigo onder meer door drie treffers van Robert Lewandowski. Frenkie de Jong moest met zijn tweede gele kaart van het veld.
1 dag geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie gegrepen in de Serie A. De ploeg van trainer Cristian Chivu won met 2-0 van Lazio en kwam daarmee op 24 punten in de Italiaanse competitie.
1 dag geleden