Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Emotionele herdenking 10 jaar fataal busongeluk Sierre

Emotionele herdenking 10 jaar fataal busongeluk Sierre

LOMMEL (ANP) - In Lommel (België) stonden driehonderd nabestaanden en vertegenwoordigers van twee basisscholen maandagavond stil bij het fatale busongeval in het Zwitserse Sierre waardoor tien jaar geleden 28 passagiers onder wie 22 schoolkinderen om het leven kwamen. Onder hen zes Nederlandse kinderen.

De bus waarin de slachtoffers zaten botste op 13 maart 2012 tegen een muur in een tunnel bij Sierre. Het voertuig was op de terugweg na een skivakantie. In de bus zaten twee schoolklassen, één uit Lommel en één uit Heverlee vlak bij Leuven. Twee leerkrachten, twee begeleiders en de twee chauffeurs kwamen om, evenals 22 kinderen. Door de crash raakten ook 24 kinderen gewond.

Aan boord van de bus zaten tien Nederlandse kinderen. Negen van hen zaten op een basisschool in Lommel. Eén zat op de school in Heverlee.

Herdenkingsmonument

De plechtigheid maandagavond vond plaats bij het herdenkingsmonument aan de Sint-Ambrosiusstraat in Lommel-Kolonie en werd georganiseerd door basisschool ’t Stekske en het stadsbestuur van Lommel. Er waren toespraken van onder meer overlevenden en stadsbestuurders, en er werden bloemen gelegd bij het monument, onder onderen door drie Zwitserse reddingswerkers.

"Het gemis is er nog steeds", zei voormalig directrice Nicole Gerits van 't Stekske. "We zullen jullie nooit vergeten." Toenmalig burgemeester Peter Vanvelthoven zei dat "te veel toekomst ons ontnomen werd". Huidig burgemeester Bob Nijs sprak ook over de twee omgekomen leerkrachten van de school. "Jullie, kinderen, en meester Raymon en juffrouw Veerle zitten voor altijd in ons hart."

Overlevenden

Twee overlevenden, de meisjes Janne en Yoëlle, spraken de genodigden in het Nederlands en het Frans toe. Ze zeiden nog dagelijks dingen tegen te komen die hen terugbrachten naar tien jaar geleden.

Zo'n vijftien families van de slachtoffers en vertegenwoordigers van beide scholen hebben zondag een bezoek gebracht aan Sierre en daar een gedenkplaat met de namen van de slachtoffers onthuld. Vanvelthoven ging mee naar Zwitserland waarbij veel herinneringen terugkwamen. Hij hoorde het nieuws op 14 maart 2012. "Die 14e maart was de langste, de verschrikkelijkste dag uit mijn leven", zei hij maandagavond.

Meer uit Binnenland

Epe legt Fletcher dwangsom op voor opvang, keten wil niet betalen

EPE (ANP) - De gemeente Epe heeft ook aan Fletcher Hotels een dwangsom van 17.250 euro per dag met een maximum van ruim 3,1 miljoen euro opgelegd, omdat er na de gestelde deadline van afgelopen zaterdag nog asielzoekers worden opgevangen in een vestiging van de hotelketen in Epe.

1 uur geleden
COA haalt ultimatum Hardenberg niet, betaalt na dinsdag dwangsom

HARDENBERG (ANP) - Opvangorgaan COA is er niet in geslaagd de asielopvanglocaties in Hardenberg (Overijssel) leeg te krijgen en zal na dinsdag daarom de eerste dwangsom moeten betalen die de gemeente heeft opgelegd. Dat laat een COA-woordvoerder weten. Aan het eind van de maandag zijn er nog 427 mensen in de opvang aan de Jachthuisweg en vijf in de noodlocatie Loozen.

2 uur geleden
In Heemstede opgepakte jongens verdacht voorbereiden explosie

HAARLEM (ANP) - De jongens van 14 en 17 jaar die in de nacht van donderdag op vrijdag werden opgepakt in Heemstede worden verdacht van het voorbereiden van een explosie of brand te stichten met een terroristisch oogmerk. Dat meldt het Openbaar Ministerie Noord-Holland.

3 uur geleden
PowNed: De Wild tijdelijk afwezig op Radio 2, Eddy Keur vervangt

HILVERSUM (ANP) - NPO Radio 2-dj Ruud de Wild is de komende week niet te horen op NPO Radio 2. Dat heeft omroep PowNed maandag laten weten. "Naar verwachting zal hij volgende week maandag zijn werkzaamheden weer oppakken", aldus een verklaring van de omroep. Eddy Keur vervangt hem de komende dagen.

3 uur geleden
Verdachte doodschieten Önal in Rijswijk opgepakt in Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Een 34-jarige Turkse man zonder vaste woon- of verblijfplaats die verdacht wordt van de moord op de 41-jarige Cemil Önal in Rijswijk is in Frankrijk gearresteerd. Het Openbaar Ministerie denkt dat hij de schutter is. De man werd in Frankrijk opgepakt voor verboden wapenbezit. Het OM had Frankrijk via een Europees aanhoudingsbevel verzocht de man aan te houden voor de zaak in Rijswijk.

4 uur geleden
Schiphol-uitspraak heeft nu geen gevolgen voor aantal vluchten

DEN HAAG (ANP) - Het maximumaantal vluchten van en naar Schiphol is vooralsnog niet veranderd nadat de Raad van State regels daarover schrapte. De luchtvaartautoriteit van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) valt terug op de gedoogsituatie die eerder ook gold, meldt een woordvoerder na vragen van het ANP.

4 uur geleden
Politie krijgt 150 tips over explosie bij joodse school Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft meer dan 150 tips ontvangen over de explosie bij een joodse school in Amsterdam. Vorige week toonde zij bewakingsbeelden van twee verdachten van de aanslag, die plaatsvond in de nacht van vrijdag 13 op zaterdag 14 maart.

4 uur geleden