Emotionele Evenepoel wil terugkomen naar Tour om te winnen
NICE (ANP/Belga) - Remco Evenepoel was na afloop van de slotetappe van de Tour de France geëmotioneerd. De Belg van Soudal Quick-Step eindigde als derde in de tijdrit van Monaco naar Nice en dat was ook zijn plek in het eindklassement. "Wat ik heb geleerd? Dat er nog veel marge is", zei hij tegen de Belgische omroep VRT. "En dat ik zeker ga terugkomen om proberen te winnen."
Evenepoel was net als Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike betrokken bij de grote valpartij in de Ronde van het Baskenland en kende een moeilijke aanloop naar de Tour. "Het was zeker niet gemakkelijk. Die val in het Baskenland heeft echt niet geholpen. Het was een rush, maar het is goed afgelopen. Dat is alleen maar goed voor de toekomst."
De Belg sprak ook van veel druk bij zijn debuut in de Ronde van Frankrijk. "Ik heb dit jaar heel veel druk gekend. Veel twijfels van buitenaf. Dan dit te bereiken, finishen achter de twee beste renners van de wereld: dat is heel speciaal. Een bevestiging van het werk dat ik heb geleverd. En een mooi antwoord aan alle twijfelaars en alle criticasters. Ik hoop dat het gedaan is met uitspraken dat ik geen grote rondes kan rijden."
Evenepoel keek alweer vooruit naar het volgende doel, de olympische tijdrit in Parijs aanstaande zaterdag. "Vanavond gaan we ervan genieten, want dit is toch speciaal: podium en witte trui. Misschien is het mijn enige keer ooit dat ik op het podium van de Tour sta. Vanaf morgen en zeker overmorgen heb ik de volle focus op zaterdag, want daar wil ik winnen."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Sabastian Sawe gaf een dag na zijn opzienbarende wereldrecord in de marathon van Londen credits aan zijn vederlichte hardloopschoenen. De Keniaan rende zondag als eerste atleet ooit in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de twee uur (1.59.30). Hij deed dat op 'superschoenen' van Adidas die nog geen 100 gram per stuk wegen. "Het grote verschil is dat hij zo licht en comfortabel is", zei hij tegen verslaggevers. De recordschoen draagt de naam Adizero Adios Pro Evo 3.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van het toernooi in Madrid bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld kwam terug van een achterstand en was in drie sets uiteindelijk te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-7 (1), 6-3, 6-2.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.
21 uur geledenDEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.
1 dag geledenLUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.
1 dag geledenLUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
1 dag geleden