Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Emotionele Evenepoel wil terugkomen naar Tour om te winnen

Emotionele Evenepoel wil terugkomen naar Tour om te winnen

NICE (ANP/Belga) - Remco Evenepoel was na afloop van de slotetappe van de Tour de France geëmotioneerd. De Belg van Soudal Quick-Step eindigde als derde in de tijdrit van Monaco naar Nice en dat was ook zijn plek in het eindklassement. "Wat ik heb geleerd? Dat er nog veel marge is", zei hij tegen de Belgische omroep VRT. "En dat ik zeker ga terugkomen om proberen te winnen."

Evenepoel was net als Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike betrokken bij de grote valpartij in de Ronde van het Baskenland en kende een moeilijke aanloop naar de Tour. "Het was zeker niet gemakkelijk. Die val in het Baskenland heeft echt niet geholpen. Het was een rush, maar het is goed afgelopen. Dat is alleen maar goed voor de toekomst."

De Belg sprak ook van veel druk bij zijn debuut in de Ronde van Frankrijk. "Ik heb dit jaar heel veel druk gekend. Veel twijfels van buitenaf. Dan dit te bereiken, finishen achter de twee beste renners van de wereld: dat is heel speciaal. Een bevestiging van het werk dat ik heb geleverd. En een mooi antwoord aan alle twijfelaars en alle criticasters. Ik hoop dat het gedaan is met uitspraken dat ik geen grote rondes kan rijden."

Evenepoel keek alweer vooruit naar het volgende doel, de olympische tijdrit in Parijs aanstaande zaterdag. "Vanavond gaan we ervan genieten, want dit is toch speciaal: podium en witte trui. Misschien is het mijn enige keer ooit dat ik op het podium van de Tour sta. Vanaf morgen en zeker overmorgen heb ik de volle focus op zaterdag, want daar wil ik winnen."

Meer uit Sport

Doelpuntenrecords bij EK-zege Franse handballers op Portugal

HERNING (ANP) - De handballers van Frankrijk hebben het recordaantal doelpunten op een EK geëvenaard. De Fransen wonnen in het Deense Herning tegen Portugal hun tweede wedstrijd in de hoofdronde van het evenement met 46-38.

1 uur geleden
Noor Eitrem eerste schaatser onder 6 minuten op 5000 meter

INZELL (ANP) - De Noor Sander Eitrem heeft twee weken voor de Olympische Spelen als eerste schaatser de 5000 meter onder de 6 minuten gereden. Bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell dook de 23-jarige Eitrem met 5.58,52 onder het wereldrecord van de Fransman Timothy Loubineaud van 6.00,23.

3 uur geleden
Beune moet zege op 3000 meter in Inzell aan Wiklund laten

INZELL (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft twee weken voor de Olympische Spelen in Milaan de zege op de 3000 meter moeten laten aan de Noorse Ragne Wiklund. De regerend wereldkampioene werd met 3.56,96 tweede. Wiklund won in een nieuw baanrecord van 3.54,74. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.59,92 derde.

4 uur geleden
Van der Poel ook de snelste in wereldbekercross Maasmechelen

MAASMECHELEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft op indrukwekkende wijze ook zijn elfde veldrit van het seizoen gewonnen. De 31-jarige wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech was de snelste in de wereldbekerwedstrijd in Maasmechelen. De leider in het klassement evenaarde met zijn vijftigste zege in de wereldbeker het recordaantal overwinningen van de Belg Sven Nys.

4 uur geleden
Wennemars derde op 1000 meter in Inzell achter ongenaakbare Stolz

INZELL (ANP) - Joep Wennemars is bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in Inzell als derde geëindigd op de 1000 meter. De regerend wereldkampioen op de kilometer moest met 1.07,23 zijn meerdere erkennen in de Amerikaan Jordan Stolz. Die won in een nieuw baanrecord van 1.06,83 en schreef na de klassementen op de 500 en 1500 meter het derde wereldbekerklassement op zijn naam.

5 uur geleden
Leerdam verslaat Takagi en Kok op 1000 meter in Inzell

INZELL (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste 1000 meter voorafgaand aan de Olympische Spelen gewonnen. De 27-jarige Zuid-Hollandse versloeg landgenote Femke Kok in een baanrecord van 1.12,74. Kok werd met 1.13,67 derde, nog achter de Japanse Miho Takagi (1.13,43).

5 uur geleden
Pieterse wint wereldbekerwedstrijd veldrijden in Maasmechelen

MAASMECHELEN (ANP) - Puck Pieterse heeft de wereldbekerwedstrijd veldrijden in het Belgische Maasmechelen op haar naam geschreven. Het was voor de 23-jarige Amersfoortse de eerste zege in de wereldbeker dit seizoen.

6 uur geleden