Emotionele Evenepoel wil terugkomen naar Tour om te winnen
NICE (ANP/Belga) - Remco Evenepoel was na afloop van de slotetappe van de Tour de France geëmotioneerd. De Belg van Soudal Quick-Step eindigde als derde in de tijdrit van Monaco naar Nice en dat was ook zijn plek in het eindklassement. "Wat ik heb geleerd? Dat er nog veel marge is", zei hij tegen de Belgische omroep VRT. "En dat ik zeker ga terugkomen om proberen te winnen."
Evenepoel was net als Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike betrokken bij de grote valpartij in de Ronde van het Baskenland en kende een moeilijke aanloop naar de Tour. "Het was zeker niet gemakkelijk. Die val in het Baskenland heeft echt niet geholpen. Het was een rush, maar het is goed afgelopen. Dat is alleen maar goed voor de toekomst."
De Belg sprak ook van veel druk bij zijn debuut in de Ronde van Frankrijk. "Ik heb dit jaar heel veel druk gekend. Veel twijfels van buitenaf. Dan dit te bereiken, finishen achter de twee beste renners van de wereld: dat is heel speciaal. Een bevestiging van het werk dat ik heb geleverd. En een mooi antwoord aan alle twijfelaars en alle criticasters. Ik hoop dat het gedaan is met uitspraken dat ik geen grote rondes kan rijden."
Evenepoel keek alweer vooruit naar het volgende doel, de olympische tijdrit in Parijs aanstaande zaterdag. "Vanavond gaan we ervan genieten, want dit is toch speciaal: podium en witte trui. Misschien is het mijn enige keer ooit dat ik op het podium van de Tour sta. Vanaf morgen en zeker overmorgen heb ik de volle focus op zaterdag, want daar wil ik winnen."
Meer uit Sport
SUNDERLAND (ANP) - Brighton & Hove Albion heeft in de Premier League de aansluiting met de middenmoot gevonden. Het elftal van trainer Fabian Hürzeler won met 1-0 bij Sunderland. Oud-Feyenoorder Yankuba Minteh maakte na een uur spelen op gelukkige wijze het doelpunt. De aanvaller raakte na een duel met een verdediger de bal niet goed. Juist daardoor werd doelman Melker Ellborg in de korte hoek verrast.
1 uur geledenCAMERINO (ANP) - Isaac del Toro heeft de zesde etappe in de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico op zijn naam geschreven. De Mexicaan van UAE Team Emirates klopte op de steile aankomst na 188 kilometer tussen San Severino Marche en Camerino de Noor Tobias Halland Johannessen en de Amerikaan Matteo Jorgenson. Del Toro verstevigde zo zijn leidende positie in het algemeen klassement.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/DPA) - Oekraïne boycot na de openingsceremonie ook de sluitingsceremonie van de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. "De vlag van een staatsmoordenaar wordt daar gehesen", zei de voorzitter van het Paralympisch Comité van Oekraïne, Valeriy Sushkevych, tegen persbureau DPA over de aanwezigheid van Rusland bij de plechtigheid.
4 uur geledenISOLA (ANP) - Dorian Godon heeft de zevende etappe van Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Franse renner van Ineos Grenadiers won in de ingekorte rit van slechts 47 kilometer naar Isola de sprint van een uitgedund peloton. De Eritreeër Biniam Girmay sprintte naar de tweede plaats, Cees Bol werd derde. Ook Mike Theunissen zat voorin; hij drukte zijn wiel als zesde over de meet.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Melissa Wijfje heeft haar afscheid aangekondigd. De 30-jarige Zuid-Hollandse maakte haar besluit bekend op social media. "Ik ga stoppen met schaatsen, het is goed zo, het is klaar", schrijft ze. "Met pijn in mijn hart en tranen in mijn ogen, want hoe stop je met je levenswerk, hoe laat je iets achter waar je zoveel jaren voor hebt getraind, waar je alles voor hebt gelaten, maar je hebt je dromen en grote doelen niet kunnen waarmaken."
9 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen keek moedeloos in de camera van Viaplay na de kwalificatie voor de Grote Prijs van China. De viervoudig wereldkampioen moest op het circuit van Shanghai genoegen nemen met de tegenvallende achtste startplek; hij was bijna een seconde langzamer in zijn snelste ronde dan Kimi Antonelli van Mercedes, die de pole pakte. "Het was weer helemaal waardeloos. We hadden na de sprintrace best veel veranderd, maar het maakte allemaal niks uit", zei de coureur van Red Bull.
9 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van China. De Italiaan van Mercedes heeft met zijn 19 jaar en 202 dagen een record gevestigd in de Formule 1, want hij is de jongste coureur ooit die de eerste startplek pakt in een hoofdrace. Hij passeert Sebastian Vettel op de eeuwige ranglijst. De Duitser was 21 jaar en 72 dagen oud toen hij in 2008 poleposition veroverde in de GP van Italië.
9 uur geleden