Emotionele Blind: ik moest grote mentale horde nemen
AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tegen Oekraïne op het EK (3-2) was in emotioneel opzicht een beladen duel voor Daley Blind. De verdediger zag een dag eerder oud-ploeggenoot Christian Eriksen in het duel met Finland tegen de grond gaan. Dat bracht heftige herinneringen terug bij Blind, die zelf een ontstoken hartspier had.
"Ik heb voor mezelf een grote mentale horde moeten nemen", zei De Blind over het duel met Oekraïne. "Ik zat zaterdag live te kijken, ja. Onder andere met jongens die Abdelhak Nouri bij Ajax nog hebben meegemaakt. Christian was en is ook ploeggenoot van sommigen van ons geweest en nu nog steeds. Het heeft zoveel impact. Het zijn voor mij herkenbare en heftige dingen."
Blind koos er zelf voor toch te spelen tegen Oekraïne. "Ik heb zelf de knoop doorgehakt. Omdat ik veilig ben en de artsen mij dat ook hebben verzekerd. Als het niet goed met hem zou gaan, zou het nog meer in de hoofden blijven spoken. Nu moedigde hij zijn ploeggenoten aan om door te voetballen, dat werkte ook mee."
De Oranje-international hoopt dat Eriksen tijd krijgt om te herstellen. "Ik verzoek hem met rust te laten en niet te speculeren. Geef hem de rust om te herstellen."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van Liverpool heeft op Instagram Arne Slot bedankt. De Nederlandse trainer werd zaterdag ontslagen bij de Engelse club.
8 minuten geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - De voetballers van Zuid-Afrika hebben door visumproblemen vertraging opgelopen bij hun reis naar Mexico, waar ze de openingswedstrijd van het WK voetbal spelen. Zuid-Afrika speelt op 11 juni het eerste duel met gastland Mexico, dat het toernooi organiseert met de Verenigde Staten en Canada.
27 minuten geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay heeft volledig deelgenomen aan de eerste groepstraining van het Nederlands elftal voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De topscorer aller tijden van Oranje oefende voor 1500 toeschouwers in Zeist.
40 minuten geledenGLASGOW (ANP/BELGA) - Bondscoach Steve Clarke van Schotland heeft Tyler Fletcher van Manchester United opgeroepen voor het WK voetbal als vervanger van Billy Gilmour. De middenvelder van Napoli liep zaterdag een knieblessure op tijdens het gewonnen oefenduel met Curaçao (4-1).
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Adi Hütter keert terug als trainer van Eintracht Frankfurt. De 56-jarige Oostenrijker is de opvolger van de onlangs vertrokken Albert Riera. Hij tekent een contract tot de zomer van 2029 bij de club waar hij tussen 2018 en 2021 ook al trainer was.
2 uur geledenPASADENA (ANP) - De voetballers van Mexico hebben hun ongeslagen reeks in oefenduels richting het WK voortgezet met een overwinning op Australië. Het gastland, dat het mondiale toernooi samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert, won het duel in Californië met 1-0.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta is trots op zijn ploeg na de verloren finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. Arsenal verloor van PSG na strafschoppen, na 1-1 in de reguliere tijd. "Het is een eer om deze groep te mogen leiden. Hoe ze dit embleem dragen en wat ze ervoor doen. We hebben een grote prijs gewonnen en we hebben naast een grote prijs gegrepen", verwees hij bij TNT Sports naar het winnen van de titel en het verliezen van deze finale.
14 uur geleden