Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Emotionele Bertens krijgt bij afscheid dan toch nog beloning

Emotionele Bertens krijgt bij afscheid dan toch nog beloning

TOKIO (ANP) - Kiki Bertens kreeg in het dubbelspeltoernooi van de Olympische Spelen eindelijk de beloning waar ze al lange tijd op wachtte. Na afloop van de zwaarbevochten zege op de Franse tennissters Caroline Garcia en Kristina Mladenovic kwamen er behoorlijk wat emoties los. Het werd 7-6 (4) 5-7 11-9.

"In deze wedstrijd kwam alles samen. Het was zó close, elk punt telde", zei Bertens een paar minuten na de laatste bal met trillende handen. "Ik heb vanaf de 8-4-voorsprong in de supertiebreak geen bal meer geslagen. Gelukkig, want ik had het niet meer."

Vanaf 8-4 verloren Bertens en Schuurs vijf punten op een rij en het Nederlandse koppel was één punt verwijderd van een pijnlijke nederlaag. De laatste drie punten gingen echter toch naar Bertens en Schuurs.

Emoties

"Ik sloeg op matchpoint tegen de beste return van de wedstrijd", aldus Schuurs. "Er waren zoveel verschillende emoties. We speelden tegen een topkoppel op Kiki haar laatste toernooi. We willen haar loopbaan zo graag met een goed gevoel afsluiten."

De afgelopen maanden kreeg Bertens een aantal mentale tikken. Op zowel Roland Garros als Wimbledon werd ze in de eerste ronde uitgeschakeld en ook op andere toernooien wilde het niet vlotten. Ze verloor zelfs het plezier op de trainingsbaan na haar rentree na een achillespeesoperatie. Vlak voor vertrek naar Tokio gaf ze aan dat de Spelen haar laatste toernooi zouden worden. In het enkelspel verloor ze zaterdag nog nipt in drie sets.

Revanche

"Hier ging het om de laatste maand, kan ik eigenlijk wel zeggen; met 'Deem' en voor 'Deem'. Dit is gewoon geweldig", zei Bertens, vechtend tegen de tranen. "Ik begon goed en Demi speelde juist later in de wedstrijd goed. Hopelijk kunnen we maandag allebei op hetzelfde moment ons hoge niveau halen. Dan kunnen er leuke dingen gebeuren."

Vijf jaar geleden verloor Bertens in de halve finales van de Fed Cup, tegenwoordig de Billie Jean King Cup genoemd, nog het beslissende dubbelspel van Garcia/Mladenovic. "Deze rekening stond nog open met ze. Ik kan me geen betere revanche wensen."

Meer uit Sport

Bondscoach Ritsma nam olympische ploeg in bescherming

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Bondscoach Rintje Ritsma wilde het team voor de ploegenachtervolging dat straks op de Olympische Spelen in Milaan in actie komt, niet laten rijden op de EK afstanden. Het trio Chris Huizinga, Stijn van de Bunt en Marcel Bosker trainde deze week voor het eerst samen en de drie schaatsers doen mede door hun individuele routes niet mee aan de EK. De bondscoach wilde ze daarnaast ook in bescherming nemen.

1 uur geleden
Prins schaatst op EK naar zilver op 1000 meter achter Zurek

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Tim Prins heeft op de EK afstanden in Polen zilver veroverd op de 1000 meter. De 22-jarige Fries moest met 1.09,35 de titel laten aan de Pool Damian Zurek. Die won in 1.08,55. Het brons ging naar Marten Liiv uit Estland in 1.09,61.

1 uur geleden
Schaatsster In 't Hof op EK derde op 3000 meter, goud Wiklund

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Sanne in 't Hof heeft op de EK afstanden brons veroverd op de 3000 meter. De 27-jarige schaatsster was met een tijd van 4.05,91 ruim langzamer dan Ragne Wiklund. De Noorse dook met 4.00,54 onder haar eigen baanrecord. Het zilver ging naar Sandrine Tas uit België met 4.05,26.

2 uur geleden
Grootste ijshockeystadion op Spelen in Milaan eindelijk open

MILAAN (ANP/RTR) - Een kleine maand voor het begin van de Olympische Spelen in Milaan is het grootste ijshockeystadion eindelijk geopend. Vrijdag deden meerdere Italiaanse teams in de Santagiulia-ijshockeyhal mee aan een testevenement. De trage voortgang van de bouw van de hal groeide uit tot het grootste probleem in de aanloop naar de Spelen.

2 uur geleden
KNSB zet vanwege winterweer streep door Marathon Cup in Tilburg

TILBURG (ANP) - De Marathon Cup in Tilburg gaat zaterdag vanwege de winterse weersomstandigheden niet door. Dat meldt schaatsbond KNSB.

4 uur geleden
Littler sluit 'grootste sponsorovereenkomst ooit' in het darten

LONDEN (ANP/RTR) - Luke Littler heeft na zijn nieuwe wereldtitel darten "de grootste sponsorovereenkomst ooit" in die sport gesloten. Target Darts, waar de 18-jarige Littler onder contract staat, wilde de bedragen van de nieuwe, langjarige overeenkomst niet bevestigen, maar de Britse persorganisatie Press Association meldt dat met de deal een bedrag van zo'n 20 miljoen pond (23 miljoen euro) over een periode van tien jaar gemoeid is.

6 uur geleden
Wielrenner Jakobsen ook dankbaar na 'vreselijk' 2025

CALPE (ANP) - Wielrenner Fabio Jakobsen staat voor "wéér een nieuw begin". Na een sportief "vreselijk" 2025 gaan zijn gedachten terug naar zijn bijna fatale valpartij in de Ronde van Polen in 2020. "Ik was toen zo dicht bij het einde en heb twee dagen voor mijn leven gevreesd. Alles wat me nu overkomt is minder slecht dan dat", zegt Jakobsen vanuit het trainingskamp van zijn ploeg Picnic PostNL in het Spaanse Calpe.

7 uur geleden