Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Emotionele Bertens krijgt bij afscheid dan toch nog beloning

Emotionele Bertens krijgt bij afscheid dan toch nog beloning

TOKIO (ANP) - Kiki Bertens kreeg in het dubbelspeltoernooi van de Olympische Spelen eindelijk de beloning waar ze al lange tijd op wachtte. Na afloop van de zwaarbevochten zege op de Franse tennissters Caroline Garcia en Kristina Mladenovic kwamen er behoorlijk wat emoties los. Het werd 7-6 (4) 5-7 11-9.

"In deze wedstrijd kwam alles samen. Het was zó close, elk punt telde", zei Bertens een paar minuten na de laatste bal met trillende handen. "Ik heb vanaf de 8-4-voorsprong in de supertiebreak geen bal meer geslagen. Gelukkig, want ik had het niet meer."

Vanaf 8-4 verloren Bertens en Schuurs vijf punten op een rij en het Nederlandse koppel was één punt verwijderd van een pijnlijke nederlaag. De laatste drie punten gingen echter toch naar Bertens en Schuurs.

Emoties

"Ik sloeg op matchpoint tegen de beste return van de wedstrijd", aldus Schuurs. "Er waren zoveel verschillende emoties. We speelden tegen een topkoppel op Kiki haar laatste toernooi. We willen haar loopbaan zo graag met een goed gevoel afsluiten."

De afgelopen maanden kreeg Bertens een aantal mentale tikken. Op zowel Roland Garros als Wimbledon werd ze in de eerste ronde uitgeschakeld en ook op andere toernooien wilde het niet vlotten. Ze verloor zelfs het plezier op de trainingsbaan na haar rentree na een achillespeesoperatie. Vlak voor vertrek naar Tokio gaf ze aan dat de Spelen haar laatste toernooi zouden worden. In het enkelspel verloor ze zaterdag nog nipt in drie sets.

Revanche

"Hier ging het om de laatste maand, kan ik eigenlijk wel zeggen; met 'Deem' en voor 'Deem'. Dit is gewoon geweldig", zei Bertens, vechtend tegen de tranen. "Ik begon goed en Demi speelde juist later in de wedstrijd goed. Hopelijk kunnen we maandag allebei op hetzelfde moment ons hoge niveau halen. Dan kunnen er leuke dingen gebeuren."

Vijf jaar geleden verloor Bertens in de halve finales van de Fed Cup, tegenwoordig de Billie Jean King Cup genoemd, nog het beslissende dubbelspel van Garcia/Mladenovic. "Deze rekening stond nog open met ze. Ik kan me geen betere revanche wensen."

Meer uit Sport

Tennisser De Jong stormt top 100 binnen, Zverev blijft derde

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is op de ATP-ranglijst met 23 plekken gestegen naar plaats 83. De Nederlander bereikte op Roland Garros als qualifier de vierde ronde door onder meer af te rekenen met oud-winnaar Stan Wawrinka. In de vierde ronde bleek de Duitse latere winnaar Alexander Zverev zijn eindstation.

18 uur geleden
Zverev na eerste grandslamzege: eindelijk een gelukkig einde

PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.

1 dag geleden
3x3-basketbalsters winnen brons bij WK in Warschau

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.

1 dag geleden
Zverev wint voor het eerst grandslamtoernooi op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.

1 dag geleden
Italiaan Antonelli jongste winnaar in GP van Monaco in Formule 1

MONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.

1 dag geleden
Spaanse golfer Chacarra schrijft KLM Open op zijn naam

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.

1 dag geleden
Verstappen opgelucht dat coureurs hem niet raakten bij start

MONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.

1 dag geleden