Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Emotionele Bertens krijgt bij afscheid dan toch nog beloning

Emotionele Bertens krijgt bij afscheid dan toch nog beloning

TOKIO (ANP) - Kiki Bertens kreeg in het dubbelspeltoernooi van de Olympische Spelen eindelijk de beloning waar ze al lange tijd op wachtte. Na afloop van de zwaarbevochten zege op de Franse tennissters Caroline Garcia en Kristina Mladenovic kwamen er behoorlijk wat emoties los. Het werd 7-6 (4) 5-7 11-9.

"In deze wedstrijd kwam alles samen. Het was zó close, elk punt telde", zei Bertens een paar minuten na de laatste bal met trillende handen. "Ik heb vanaf de 8-4-voorsprong in de supertiebreak geen bal meer geslagen. Gelukkig, want ik had het niet meer."

Vanaf 8-4 verloren Bertens en Schuurs vijf punten op een rij en het Nederlandse koppel was één punt verwijderd van een pijnlijke nederlaag. De laatste drie punten gingen echter toch naar Bertens en Schuurs.

Emoties

"Ik sloeg op matchpoint tegen de beste return van de wedstrijd", aldus Schuurs. "Er waren zoveel verschillende emoties. We speelden tegen een topkoppel op Kiki haar laatste toernooi. We willen haar loopbaan zo graag met een goed gevoel afsluiten."

De afgelopen maanden kreeg Bertens een aantal mentale tikken. Op zowel Roland Garros als Wimbledon werd ze in de eerste ronde uitgeschakeld en ook op andere toernooien wilde het niet vlotten. Ze verloor zelfs het plezier op de trainingsbaan na haar rentree na een achillespeesoperatie. Vlak voor vertrek naar Tokio gaf ze aan dat de Spelen haar laatste toernooi zouden worden. In het enkelspel verloor ze zaterdag nog nipt in drie sets.

Revanche

"Hier ging het om de laatste maand, kan ik eigenlijk wel zeggen; met 'Deem' en voor 'Deem'. Dit is gewoon geweldig", zei Bertens, vechtend tegen de tranen. "Ik begon goed en Demi speelde juist later in de wedstrijd goed. Hopelijk kunnen we maandag allebei op hetzelfde moment ons hoge niveau halen. Dan kunnen er leuke dingen gebeuren."

Vijf jaar geleden verloor Bertens in de halve finales van de Fed Cup, tegenwoordig de Billie Jean King Cup genoemd, nog het beslissende dubbelspel van Garcia/Mladenovic. "Deze rekening stond nog open met ze. Ik kan me geen betere revanche wensen."

Meer uit Sport

Antonelli ziet aanpassingen in Formule 1 als 'goede eerste stap'

MIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.

19 uur geleden
Pogacar sprint naar nieuwe ritzege in Ronde van Romandië

VUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.

23 uur geleden
Belgische tennisser Blockx klopt titelverdediger Ruud in Madrid

MADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.

1 dag geleden
Van der Poel wil naar Tour de France en WK mountainbike

BENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.

1 dag geleden
Tafeltennissters sluiten poulefase op WK af met winst op Mexico

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.

1 dag geleden
Sawe krijgt heldenonthaal in Kenia na historisch record marathon

NAIROBI (ANP) - Kenia heeft Sabastian Sawe als een held onthaald. De 31-jarige hardloper won zondag de marathon van Londen in een historisch wereldrecord. Hij liep als eerste mens in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de magische grens van twee uur: 1.59.30. Na een saluut met waterkanonnen bij aankomst op het vliegveld van Nairobi volgde een huldiging door president William Ruto.

1 dag geleden
Verstappen hervat met 'nieuwe hoop' Formule 1-seizoen in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.

1 dag geleden