Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Emotionele Bertens krijgt bij afscheid dan toch nog beloning

Emotionele Bertens krijgt bij afscheid dan toch nog beloning

TOKIO (ANP) - Kiki Bertens kreeg in het dubbelspeltoernooi van de Olympische Spelen eindelijk de beloning waar ze al lange tijd op wachtte. Na afloop van de zwaarbevochten zege op de Franse tennissters Caroline Garcia en Kristina Mladenovic kwamen er behoorlijk wat emoties los. Het werd 7-6 (4) 5-7 11-9.

"In deze wedstrijd kwam alles samen. Het was zó close, elk punt telde", zei Bertens een paar minuten na de laatste bal met trillende handen. "Ik heb vanaf de 8-4-voorsprong in de supertiebreak geen bal meer geslagen. Gelukkig, want ik had het niet meer."

Vanaf 8-4 verloren Bertens en Schuurs vijf punten op een rij en het Nederlandse koppel was één punt verwijderd van een pijnlijke nederlaag. De laatste drie punten gingen echter toch naar Bertens en Schuurs.

Emoties

"Ik sloeg op matchpoint tegen de beste return van de wedstrijd", aldus Schuurs. "Er waren zoveel verschillende emoties. We speelden tegen een topkoppel op Kiki haar laatste toernooi. We willen haar loopbaan zo graag met een goed gevoel afsluiten."

De afgelopen maanden kreeg Bertens een aantal mentale tikken. Op zowel Roland Garros als Wimbledon werd ze in de eerste ronde uitgeschakeld en ook op andere toernooien wilde het niet vlotten. Ze verloor zelfs het plezier op de trainingsbaan na haar rentree na een achillespeesoperatie. Vlak voor vertrek naar Tokio gaf ze aan dat de Spelen haar laatste toernooi zouden worden. In het enkelspel verloor ze zaterdag nog nipt in drie sets.

Revanche

"Hier ging het om de laatste maand, kan ik eigenlijk wel zeggen; met 'Deem' en voor 'Deem'. Dit is gewoon geweldig", zei Bertens, vechtend tegen de tranen. "Ik begon goed en Demi speelde juist later in de wedstrijd goed. Hopelijk kunnen we maandag allebei op hetzelfde moment ons hoge niveau halen. Dan kunnen er leuke dingen gebeuren."

Vijf jaar geleden verloor Bertens in de halve finales van de Fed Cup, tegenwoordig de Billie Jean King Cup genoemd, nog het beslissende dubbelspel van Garcia/Mladenovic. "Deze rekening stond nog open met ze. Ik kan me geen betere revanche wensen."

Meer uit Sport

Bondscoach Jones wil WBC waardig afsluiten met honkballers

MIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."

11 uur geleden
Honkballers bijna uitgeschakeld na zware nederlaag op WBC: 12-1

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlandse Koninkrijksteam hebben niet kunnen stunten tegen de Dominicaanse Republiek op de World Baseball Classic (WBC). De ploeg van bondscoach Andruw Jones verloor in een met zo'n 35.000 toeschouwers bijna uitverkocht stadion van Miami Marlins in zeven innings kansloos van een van de kandidaten voor de eindzege van het officieuze WK: 12-1. Oranje is daardoor nagenoeg kansloos voor een plek in de kwartfinale.

11 uur geleden
Cricketers India veroveren voor de derde keer wereldtitel T20

AHMEDABAD (ANP) - De cricketers van India hebben voor de derde keer het WK T20 gewonnen. Het gastland was in de finale in Ahmedabad te sterk voor Nieuw-Zeeland. India maakte in de eerste inning 255 runs voor het verlies van 5 wickets. Nieuw-Zeeland kwam niet verder dan 159 runs.

12 uur geleden
Noorse schaatser Eitrem verovert wereldtitel allround

HEERENVEEN (ANP) - Sander Eitrem is voor het eerst in zijn carrière wereldkampioen allround geworden. De 24-jarige Noorse schaatser hield met de winst op de 10 kilometer Jordan Stolz van zijn tweede wereldtitel allround af. Chris Huizinga eindigde als beste Nederlander op de zevende plaats. Stijn van de Bunt sloot zijn eerste WK allround af als achtste.

13 uur geleden
Amerikaan Lamperti sprint naar winst in openingsrit Parijs-Nice

CARRIÈRES-SOUS-POISSY (ANP) - De Amerikaan Luke Lamperti heeft de eerste etappe van de achtdaagse rittenkoers Parijs-Nice gewonnen. De 23-jarige wielrenner van EF Education - EasyPost sprintte in Carrières-sous-Poissy na 171 grotendeels vlakke kilometers naar de zege na goed voorbereidend werk van zijn Nederlandse ploeggenoot Marijn van den Berg. De Belg Vito Braet werd tweede, voor Orluis Aular uit Venezuela.

14 uur geleden
Groenewoud is trots op zilver na mislukte start WK allround

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was er trots op dat ze na een mislukte 500 meter van zaterdag toch nog naar zilver was gereden op het WK allround. "Ik kwam voor goud, maar als je na de eerste 500 meter al zo'n achterstand hebt, wordt het lastig. Uiteindelijk ben ik hartstikke trots op die zilveren medaille", zei Groenewoud.

14 uur geleden
Handbalsters plaatsen zich voor EK met zege op Zwitserland

ALMERE (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben zich geplaatst voor het EK in december. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in Almere met 25-22 te sterk voor Zwitserland.

14 uur geleden