Emotionele Alcaraz na behalen eerste grandslamtitel 'beetje moe'
NEW YORK (ANP) - Carlos Alcaraz kon zijn geluk moeilijk onder woorden brengen na het winnen van zijn eerste grandslamtitel in New York. De 19-jarige Spanjaard versloeg in vier sets zijn Noorse tegenstander Casper Ruud: 6-4 2-6 7-6 (1) 6-3 en mag zich de nieuwe nummer 1 van de wereldranglijst noemen.
"Ik heb er altijd van gedroomd om de nummer 1 van de wereld te zijn en om grandslamkampioen te worden. Het is lastig voor me nu om dat onder woorden te brengen. Ik ben heel emotioneel", zei hij in het Arthur Ashe-stadion.
De Spanjaard won op weg naar de finale drie marathonpartijen in vijf sets. Toch zei hij dat er geen tijd was om moe te worden. "Je moet gewoon alles geven wat je in je hebt. Maar nu ben ik een beetje moe."
Alcaraz zei dat hij na zijn zege vooral aan zijn moeder en grootvader had gedacht die er niet bij konden zijn in New York. Hij bedankte zijn team en zijn familie. "Ik ben maar negentien jaar oud, alle belangrijke beslissingen heb ik genomen met mijn ouders."
Hij uitte ook zijn medeleven aan de slachtoffers van de aanslagen in New York van 11 september 2001 zoals ook zijn opponent Ruud deed. "Dit was een speciale avond. Carlos en ik wisten waar we voor speelden", zei de 23-jarige Noor. "Ik ben een beetje teleurgesteld dat ik niet de nieuwe nummer 1 ben geworden, maar nummer 2 is ook niet slecht. Ik ga door met het jagen op mijn eerste grandslamtitel."
Meer uit Sport
POUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
1 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.
19 uur geledenASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.
1 dag geleden